Skúšali ste už náplasť po očkovaní?

lejlla
22. sep 2012

prosim o radu...poculi ste o naplastiach,ktore sa davaju babatkam po ockovani?mate niektora skusenost? 🙂

wks
22. sep 2012

ja osobne poznám len náplasť Emla PRED očkovaním,aby znecitlivela oblasť vpichu ...ale po očkovaní - o tom som nepočula

zuzana2000
22. sep 2012

mne vravela lekárka, že mám kúpiť náplaste DICLOBENE...a tie sme vždy aj dávali, na nožičky...odstrihla som takú malú kocku a priložila na nožičku.....

zigzag
22. sep 2012

dalsi biznis, prv ockovanim pokaslu imunitny system, a potom ho liecia do konca zivota, ako tomu ma pomoct naplast??? vstrebe ortud a hlinik z vakciny??? asi tazko...

klincek
22. sep 2012

o takej naplasti som ani nepocula. keby nejaka bola a fungovala, bolo by to super, ale my sme to riesili len studenym obkladom (vatovy tampon namoceny v studenej vode a previazany obvazom) este v cakarni, hned po opusteni ambulancie. pri prvom a druhom ocku trochu pomohli, pri tretom uz boli baby velke, tak si to necheli nechat uviazat.
MMR nedam a v piatich rokoch snad uz zvladnu ocko lepsie. je to riadny napor na tie male telicka, skor nez naplaste by mali kompetentni vyriesit to, aby sa neockovalo vsetko dokopy, deti to zle znasaju 😖

zuzuj
22. sep 2012

a naco naplast?....ved ten vpich po ockovani je uplne najmenší problém....suhlas uplny so zigzag a klincekom

hajanka
22. sep 2012

pripajam moj maximalny suhlas so @zigzag
tazke kovy z vakciny putuju po vpichnuti do krvneho riecista a koncia az v mozgu, to by som chcela vidiet, ako to cez kozu z mozgu nejaka naplast vytiahne 😅
alebo ako inak maju tie naplaste akoze pomoct? proti bolesti, ci opuchu.... ci ako? ako pise @zuzuj to je ten najmensi problem..

raona
13. nov 2012

a verte ze taka existuje, naplast po očkovaní, taky gelový vankúšik, len neviem ako sa to volá, mám s tým skúsenosť.. zistím názov a napíšem vám.. dávam to dcérke vždy po očkovaní a nemala potom ani teplotu ani opuch... @lejlla

carodejnica
13. nov 2012

Používa sa náplasť Flector.

stana34
14. nov 2012

Raona odkazuje: Aqua gel /sterilný hydrogelový obväz/, dá sa kúpiť po jednom /teda nemusíte celý balíček, aspoň v TT sa to dá 🙂 / na jedno očkovanie stačí jedno koliesko, ktoré Vám môže sestrička v ambulancii rozstrihnúť a tak sa použije na obe nôžky jedno kolečko, stačí prelepiť leukoplastom. Dáva sa to hneď po očkovaní, tento gel sa dáva na hodinu do chladničky pred použitím 🙂

brumka
14. nov 2012

po ockovani je poda mna naplast zbytocna. ranka nekrvaca nic, rrychlo sa hoji najlepsie je ju mat na vzduchu. a akurat davat preistotu studene obklady nam vzdy pomohlo. vsetko ostatne j e uz podlamna len marketing

zuzana75
29. jan 2013

Ahojte my mame dnes po prvom ockovani a tiez som kupila naplast Aqua-Gel, tak uvidime, ako to bude pomahat,..mala bola statocna .. mozem povedat , ze viacej ako mamina... 😉

cucrle
1. okt 2015

Ajojte mamicky mne poradila kamaratka tuto naplast aqua gel treba ju pouzit aspon dve hodiny po ockovani prilozit a zalepit ma to chladivy ucinok proti opuchom a vytiahne bolest...dnes sme po ockovani malinky prespal pol dna vobec sme neni uplakany .pisem az teraz vecer a nemame ziadne teploty znasa to uplne super odporucam dajte vediet ako ste boli na tom vy a aj s naplastou

mimuliatko13
29. aug 2016

Ja si aqua gel neviem vynachvalit nepozname ziadne teploty ziadne mrncania a setri korunku😉

semila001
1. okt 2017

@raona dermaplic ?

raona
1. okt 2017

@semila001 AquaGel

annamivo
1. okt 2017

Aqua gél náplasť sme použili a nemal malý ani opuch ani bolestive nôžky, dala som mu aj po MMR a nič, dokonca nemal ani vysyp na 10 deň, ani horúčky...

katuskatt
1. okt 2017

Aj my sme pouzivali gelove naplaste po ockovani a boli super. Mala nemala ziadny opuch,teplotu,vobec nic.

aneta131313
12. nov 2017

@katuskatt ake naplaste? Ideme v utorok na prve ockovanie

danielitta6
12. nov 2017

@aneta131313 za nas dermaplic - s mackom na obale.Aj ked maju baby horucky,hotovy zazrak.nalepim na celo a posobi naozaj tych osem hodin.nurofen nam teplotu nezrazil a naplast pomohla

lia17
12. nov 2017

@lejlla máme vyskúšané spomínané dermaplic, po každom očkovan, bez opuchu, zvýšená teplota, nič extra.. Plaču bolo dosť, no zvyšok dňa úplne v pohode.. Ja odporúčam 🙂

aneta131313
13. nov 2017

@lia17 a naplast dat na celo alebo nozicku kde bude inekcja?

lia17
13. nov 2017

@aneta131313. Nožičky, miesta vpichu.. nám to hneď po injekcii nalepila sestrička.

lenadka
13. nov 2017

@klincek mám tri deti a neznášali to všetko dokopy vôbec zle. Zvýšenie teploty a začervenanie miesta vpichu ktoré za pár hodín až dní zmizne nie je nič dramatické ani nenormálne, je to odpoveď imunitného systému. A najobávanejších MMR tak ty o akoby ani očkované neboli, nič žiadna reakcia ani len opuch a začervenanie. Sestra sa mmr dosť bála naše deti sú takmer rovnako staré a bila

lenadka
13. nov 2017

@klincek prepáč skôr mi to odoslalo, vyskakuje mi tu reklama s posúva obrazovku...bola milo prekvapená, že po mmr super.

lenadka
13. nov 2017

@lejlla naša dr dáva v ambulancii lokálne anestetikum, nastrieka na kožu a na vatový tampón ktorým to potom preliepa, to sa mi zdá lepšie ako náplasť pod ktorou koža nedýcha. Alebo obyčajný studený obklad. Do malých sáčkov som dala mrazený hrášok cca 10-15ks a ten potom cez vreckovku na miesto vpichu, pod pančuškami to drží fajn.

krepes
13. nov 2017

Ano Dermaplic naplaste, po kazdom ockovaní som mu nalepila.

titimata
10. júl 2018

Chcem sa opýtať. Tu napslat dermaplic ste davali na celo alebo nozku

krepes
10. júl 2018

@titimata na miesto vpichu 🙂

lusy26
25. júl 2018

Na náplasti dermaplic píše,že je určený pre deti od 6.mesiacov. Používal to niekto aj po prvom očkovaní pri 3,5mesačnom bábätku? Ďakujem

gabrielavalentiny
20. sep 2018

@wks dobrý deň prosím Vás používali ste tuto náplasť ? My ju mame tiež doma a idu nás ockovat o mesiac
Mohla by som Vám napísať súkromnú správu popýtať sa pár veci?
Ďakujem 🙏🏼😘