Skorá reakcia dvojročnej dcérky na MMR očkovanie

hama007
4. okt 2020

Ahojte baby.
V piatok bola moja 2 ročná dcéra očkovaná MMR vakcínou. Hneď na druhý deň bola mrzutá, plačlivá, chytala si hlavičku ako keby ju bolela, strašne málo papá. Dnes už aj vracala.
Nepríde mi to ako bežná reakcia na toto očkovanie. Veď všade sa píše, že až na cca 10.deň sú takéto NÚ. Malo niektoré z väčších deti takú rýchlu reakciu? Kedy to odznelo?
Pozrela som si veľa diskusií na túto tému, ale nejako väčšina detí malo klasickú reakciu.
Vopred ďakujem za odpovede.

lucia147852
4. okt 2020

Každú zvláštnu reakciu treba riešiť s pediatrom. Tu ti x ľudí môže nspisat že je to ok a x že nie je. Podľa mna nie je. Nakoľko po nej môže vzniknúť aj zápal mozgu.

hama007
autor
4. okt 2020

@lucia147852 jasné budem to riešiť s pediatričkou. Len teraz je víkend. Keby nebol, som tam ako 1. 🙂

sara07
4. okt 2020

@hama007 zavolaj na pohotovost detsku a nech ta naviguju
každopádne do slova napísat do karty reakciu na očkovanie aká bola trvat na tom a tiež na nahlásení nežiaducich učinkov - na to sa kašle a potom su také dáta aké su
pripadne aj sama môžeš ich nahlasit

bluka2
4. okt 2020

Nie je to bežná reakcia, ale tak zas mohla aj niečo iné medzitým chytiť...

nikpa
4. okt 2020

@hama007 tiež si myslim ze je to minimálne na konzultáciu s lekárom. Ano, vsade sa píše, ze reakcia po MMR keď vôbec tak zvykne nastúpiť az za niekoľko dní, aj syn to tak mal. Ale každé dieťa je iné, sú aj výnimky, ktore nemusia aj môžu niečo znamenať. Možno len dcérka uz niečo mala v sebe a práve po očkovaní to vyšlo von, náhoda. Teraz je práve take blbe obdobie, chrípky, črevné virozy...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hama007
autor
4. okt 2020

@tanapeta samozrejme mám prečítaný príbalovy leták. Skôr som zaskočená informáciou od Dr., ktorá mi sveto svete tvrdila, že až na 10. deň sa prejavia nejaké ťažkosti. A dokonca sestrička pichla injekciu do predlaktia. Doposiaľ som vedela o aplikácii do nôžky alebo ramena. Čiže tak... 🙂 Vďaka za odpoveď 🙂

hama007
autor
4. okt 2020

@nikpa Po obednom spánku ako sa zobudila mala na hrudi a brušku mierny výsyp, takže to budú tie skoré vedľajšie účinky očkovania. No veď, že každé dieťa je iné a matka je v strese či je to v poriadku alebo hneď treba utekať k lekárovi. Každopádne zajtra zavolám pediatričke. Už vidím ako gúľa očami.
Vďaka za odpoveď. Pekný večer 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bejka90
13. feb 2021

Ahojte, pozyvam vas dat like na moju stranku na facebooku: Ako sa nas zivot zmenil po ockovani...... ak mate negativne skusenosti, podelte sa s nami