Rozhodnutie o neočkovaní detičiek od mamičiek v Košiciach

mi_muska
8. jún 2013

ahojte🙂..chcela by som sa spojiť s maminkami, ktoré nedali očkovať svoje dieťa vôbec a pochádzajú z Košíc, no a samozrejme, aby to bolo aktuálne, urobili to tento rok, nájde sa niekto taký? máme mesačné bábo a určite ho nechceme dať zaočkovať, nakoľko máme skúsenosti pri prvom dieťati, nie veľmi dobré, ale aj keby sme ich nemali, aj tak by sme očkovanie odmietli🙂)aj keď som si už prečítala dosť informácii o odmietnutí, chcem len vedieť, či aj v Košiciach sa nájdu také maminky a tatkovia. Ak áno, tak či a ako to bolo všetko s právnym konaním. Ďakujem

bralilienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavaf
8. jún 2013

My sme dali prvé dve dávky hexa a synflorix, tretiu sme odmietli, pretože malá bola sledovaná na neurológii a chodili sme cvičiť vojtovku kvôli oneskorenému psychomotorickému vývinu. Z čoho to bolo nik samozrejme nevie, ale stalo sa to práve po druhej dávke hexa, asi mesiac. Pred dvomi týždňami sme boli predvolaní na RÚVZ, kde sme dotyčnej doktorke dali papier od neurológa, že odporúča zatiaľ neočkovať a vysvetlili sme, v čom bol problém. Odpoveď znela - urobili ste úplne správne, dieťa sa môže očkovať iba ak je úplne zdravé a to sa netýka len zvýšenej teploty a nádchy ale aj oneskoreného psychomotorického vývoja. Navyše, keď sme povedali, že naša pediatrička chce silou mocou dokončiť hexu aj synflorix, tak pani doktorka na nás pozrela, že načo, že maximálne trojvakcínu + hep B, ale až dieťa bude úplne v poriadku. Takže u nás je to zatiaľ otvorené, no my už očkovať nechceme. Nepochybujem o tom, že keď neurologička nedá papier, a my odmietneme pokračovať v očkovaní, tak naša pediatrička nás znova "posunie" na RÚVZ. Tiež som zvedavá, čo bude nasledovať potom...

cmulinko
8. jún 2013

@bralilienka tento tvoj ustipacny komentar tiez nie je o nic mudrejsi ako niektore komentare ''humusiek''a je uplne zbytocny.znacnu podstatu chapat aj z linku,ktory si vyssie ponukla.zbytocne narazky tu nemaju co hladat.

bralilienka
8. jún 2013

@cmulinko stačí ich nečítať. skús to. prajem ti pekný deň strávený úplne zmysluplne a s rodinkou.

nice202
8. jún 2013

@bralilienka ja sa nevyjadrujem k ockovaniu a neockovaniu, ale ako si mozes dovolit urazat verejne ludi? co ti to dava? ak sa ti nieco nepaci, tak nereaguj a nekomentuj ostatnych. niekto moze mat aj iny nazor a nemusi byt preto humuska

bralilienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nice202
8. jún 2013

@bralilienka nikto nema pravo urazat nikoho.... ak si myslis opak, je mi to luto.

bralilienka
8. jún 2013

@nice202 nikto nemá právo urážať, je jedna veľká pravda, skús to napísať tým, čo urážajú maminky poškodených detičiek a sedia celý deň na PC aby to mohli robiť. Pá

googlinqa
8. jún 2013

my sme takisto nedali ockovat, pediatricka zapisala ze koly oneskorenemu vyvoju, nasa je predcasniatko tak uvidime co dalej buduci mesiac bude mat rok, este nam nesedi... uvidime co bude dalej, ale my ju nedame ockovat ani neskor, zatial je to poriesene takto bez ohlasenia koly tomuto dovodu

nice202
8. jún 2013

@bralilienka nikde som si nevsimla, ze by niekto urazal maminky poskodenych deti, ako pises ty.

bralilienka
8. jún 2013

@nice202 je chvályhodné, že tak málo čítaš fóra..pozri si len koľko komentov museli vymazať admini humuskám na fórach o očkovaní. .. idem robiť niečo zmysluplné, je pekný deň a ja ho nebudem tráviť s človekom, ktorý má zatvorené oči a nevníma nič, len seba.

cmulinko
8. jún 2013

@bralilienka nie som az taka dobra v tom,aby som este pred precitanim dokazala zhodnotit obsah prispevkov.zatial to dokazem az po precitani.chcela som len reagovat na tvoj prispevok,ktory moze byt spustacom na dalsiu zbytocnu hadku a urazky.mne je srdecne jedno ci niekto ockuje alebo neockuje a respektujem kazdeho rozhodnutie ale zial su tu mamicky z oboch taborov,ktore musia za kazdu cenu komentovat....a dnes som mala taky pocit prave z tvojho prveho prispevku.pekny den prajem aj tebe

pectore
8. jún 2013

@nice202 Pani bralilienka to je pani co ma vystudovanu psychologia a pedagogiku ako sa mi raz pochvalila v IP .... takze asi najskor pekne vidi do ludi aj cez pismenka.....pekne ze??? .. sa moze za svoje vyjadrenie akurat tak hanbit....profesionalne , odborne a s nadhladom.... podla mna to je akurat tak ukážkovo ubohe....a smutne...asi jej pekne lezi iny nazor ludi v zaludku 😉...

bralilienka
8. jún 2013

@cmulinko preto som chcela túto tému nasmerovať tam kam patrí, možno nie šťastným spôsobom a nie s úmyslom spustiť zbytočné komenty...ale žiaľ, už sa tu jedna taká ako ja, len z opačného tábora chytila. nemyslím teba. pekný deň.

bralilienka
8. jún 2013

@pectore aj ja ti pekný deň ti prajem.

cmulinko
8. jún 2013

@bralilienka ano zial stalo sa to na co som aj upozornila...ten link by bol uplne stacil na to co si chcela dat vediet....vsetko ostatne za tym ma dozvuky ako v kazdej podobnej teme o ockovani.kazdy je zodpovedny za vlastne dieta a kazdy kona podla svojho svedomia a vedomia a ja som len maly clovek na to,aby som sudila matku za jej rozhodnutie....skusme sa nad sebou troska zamysliet a pred tym nez nieco napisem...rozmyslim si co pisem,lebo mam v hlave troska na viac ako len na,osocovanie, urazku ,sudenie a argumentovanie.

irriss
8. jún 2013

@pectore
psychiatrie, psychologie..je jako vestirna a loterie dohromady..zadne hmatatelne dukazy o puvodu ani dusledku..jen predstavy, myslenky a plyny-prdy 😔 co umi znicit, udusit a zabit...
Staci, kdyz dite namaluje silnejsi stonek u kyticky, k tomu prida koreny a uz je z toho muzsky ud a rodinna tragedie, kde se odebiraji deti a resi se obrazek..detsky neperfektne namalovany, ale psychicky zduvodneni profesni nemoci..
tot k psycho..sciffi a obdobnym zkoumanim BEZ reseni a konstruktivniho jednani..jen dedukce..na kterych se staci lidske nestesti... 😠
a jeste na to maji papiry...to je jako vestirne dat patent na zazraky..a loterii dat zaruky na zaplaceni dovolene ci denniho chleba..BEZ prace..

irenkask
8. jún 2013

@bralilienka Napísala a nasmerovala si to úplne perfektne a výstižne, vôbec si nerob nič z tých príspevkov čo sa zosypali.
Pomysli si, PSY BREŠÚ ALE KARAVANA IDE ĎALEJ. Keď budeš vpredu, necháš za sebou všetko to spomalené nedokonalé, odpadky, prdy,scifi, údy, vagíny, slepačince , sliepky, a podobne a brechot potom už nebudeš počuť. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

irriss
8. jún 2013

@irenkask WAAAW 😎

a ja proc ten Konik tolik kope...je sam na tolik kobyl..se mu nedivim.. 😔

adsumus
8. jún 2013

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/adsumus/spra...
Utok na mna a na moje dieťa, nikdy som nikomu neželala nič zlé, všetkých chorých detičiek je mi hlboko ľuto, som len za očkovanie a to niektoých oprávnuje zatracovať mna a volať na mna sociálku a odoberať mi dieťa.

irenkask
8. jún 2013

@irriss Vole a taky bleje, že jo? Taky má z čeho, tolik ....................... 😎 😎 😎 😎 😎

slavaf
8. jún 2013

Preboha, ženy, tu aj keby človek chcel rozprúdiť nejakú diskusiu, tak sa to nedá... Mamička položila normálnu otázku a dostala toľko "dôležitých" info, že si z toho nebude môcť vybrať. Až dva príspevky sú k veci... Choďte sa osočovať niekde inde... toto tu fakt nikoho nezaujíma.

irriss
8. jún 2013

@irenkask

Nektere maminky by si zaslouzily ROZTRHAT OBCANSKY PRUKAZ 😲 😲 😲

p.s. Konik KOBYLKY ptrebuje....slepicka kohoutka NE 😎

patkobo
8. jún 2013

@slavaf presne to som chcela povedat aj ja .. mamicka tu ma 30 komentov, z toho asi 2 k teme .. tu sa ozaj uz normalne diskutovat neda .. ☹ .. kam tento svet speje ..

irriss
8. jún 2013

@adsumus
Ver tomu, ze MOOODA volat socialku bude generacni INFEKCI.. 😎

irriss
8. jún 2013

@patkobo MILUJU!!!, kdyz nekdo ceka...neprispiva.."raduje se z vyvinu situace"...a pak se priradi...prijde a kritizuje a sam sebe nevidi..
proto se ptam..CIM jsi prispela UZITECNE TY?? 😅
Prave diky takovym prispivatelum se Tema deviuje tak, ze se SMAZE..vymena nazoru je OK..ale advokati a rozhodci jsou v podobe admin...

irenkask
8. jún 2013

@irriss Tomu sa hovorí nezávislý pozorovateľ oficiálne u nás. Je to normálne v rámci zákona a platnej legislatívy na slovensku.
Podporuje to EÚ. Má na to nasadených svojich ľudí aj u nás.
Sme nesamostatný štát a závislý celé stáročia na diktáte niekoho. Teraz to bude EÚ. Dlho. 😉 😉 😉 😉

kattrin5
8. jún 2013

@bralilienka ze humusky ..kazdy robi tak ako uzna pre svoje dieta za vhodne. ..ja uznavam za vhodne ockovat a to neznamena za svoje dieta nemilujem celym srdcom...mam na to svoje dovody..a ty sa staraj sama o seba a neosocuj a neurazaj inych...je vidiet ze si zrejme velmi "inteligentna"

bralilienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
8. jún 2013

@bralilienka Ty si napchatá všade, dokonca aj v mojom fotoblogu. Urážaš ma ako matku, ako človeka a pritom som ti nikdy nič zlé nenapísala. Chceš aby moje dieťa prišlo o matku, ktorú miluje a bez ktorej nevie byť ani pol hodiny. Najhoršie je, že o mne šíriš klamstvá, a pritom ja mám hlboký súcit so všetkýmo deťmi, ktoré majú zdravotné problémy a rovnako hlboké presvedčenie, že tieto problémy prekonajú, tvoje moje, všetky deti.