Prečo je veľa mám proti MMR očkovaniu?

15. jún 2024

Ahojte, moje dieťa bude onedlho očkované touto vakcínou. Ja osobne to beriem ako každé očkovanie. Ale stretla som sa s mamičkami, čo nechcú dať zaočkovať touto vakcínou svoje dieťa. Prečo? Len kvôli tomu, že podľa nich spúšťa autizmus? (co si ja nemyslím) alebo sú tu ďalšie veci? Budem rada ak sa mi rozpisete v komente. Pekný deň.

dadis
15. jún 2024

Nikdy som podobne hluposti nepocuvala a necitala. Spojenie s autizmom bolo davno vyvratene. Tu na MK je silna frakcia antivaxeriek, tak je mozne, ze ti popisu rozne veci, ved internet znesie vela. Najepsie sa je spytat vsetky otazky pediatra. Moje deti ockovane su, vsetky povinne ockovania, aj na covid aj na hpv a su v poriadku.

amelia89
15. jún 2024

Tak ono to je preto ze je to 1. ziva vakcina narozdiel od tych doteraz + ta spojitost s autizmom 800x vyvratena, preto proste fantaziruju a odkladaju to do neviem kedy atď.

vanilkovazmrzka
15. jún 2024

Nemaju rady svoje deti 🙂

tinka_1807
15. jún 2024

Je to živá vakcina, preto sa jej možno tolkí boja. Strasne veľa hoaxov je o tom... Ja vôbec nie som antivaxer, ale tiež ma vystresovalo keď som počula koľko mám sa toho bojí ... Každopádne tie choroby sú omnoho horšia vec ako to očkovanie, takže sme dali a vďaka Bohu nebola vôbec žiadna reakcia. Dokonca ani taká, ako pri tých prvých ... Niekto môže mať vysip tuším po týždni, ale u nás nebolo vôbec nič. 🙂 Ja sa vždy snažím pýtať ohľadom týchto veci kamarátok lekariek a tiež pediatricky a všetci sa zhodli, že očkovanie je jedna z najlepších veci medicíny a netreba to podceňovať. Samozrejme ... Ani medicína nie ej 100% a môže sa vyskytnúť reakcia. Ale keď si pozrieť nežiaduce účinky na ibalgine, alebo nurofene, tak je ich tam tiež mnoho. Cize ja sa na to tka pozerám ... Že neboja sa dať všelijaké lieky dieťaťu a očkovanie áno? ... Proste racionálne sa treba na to pozrieť, že vďaka tomu tu nemáme dnes choroby na ktoré každé 3tie dieťa v minulosti zomrelo ... Takže ja som sa rozhodla jednoznačne očkovať 🙂

eva233
15. jún 2024

Áno voľakedy dávno prebehol tento článok netom a už je dávno vyvráteny. Každopádne MMR je živá vakcína takže idú do tela "riadne" vírusy, ale sú iba oslabené. Ľudia ktorí nechcú dať očkovať svoje deti tou vakcínou tiež tvrdia ze ved dieťa aj tak môže dostať tu chorobu, že vakcína nezabezpečí, že tu chorobu nedostane. Ako ale vieme, existuje niečo ako kolektívna imunita a tá keď klesne pod určité percento, je vyššia šanca nákazy čo je potom dosť nebezpečné hlavne pre seniorov a novorodencov. A keď je vyššia nákaza, vírus silnie a jasné potom aj samotný priebeh choroby môže byť dosť vážny.
A argument, že aj tak to dostane je podľa mňa veľmi slabí keďže či už pri osypkach alebo kiahnach vieme, že je rozdiel ci ma dieťa jeden pupacik a tým to hasne alebo je celé obsypane pupakmi, skriabe sa ma teploty 2t, oslabenú imunitu takže vlastne mesiac nie je v škôlke...

kiki68
15. jún 2024

Osobne neviem, nas nemal ziadnu reakciu, vobec nic. Ja som v dospelosti musela byt preockovana a bez reakcie. Ja som na spektre autizmu od narodenia, to decko ne a ne to lapnut, zjavne bude cele iba po otcovi 😂 Takze clovek autizmus naozaj neovplyvni

zooeynka
15. jún 2024

Mmr bola jedina s ktorou moje deti nemali problem. Ostatne odteplotovali....

lienka.7
15. jún 2024

Pretože každá mame nejaký názor a niečomu veríme.
Moje 2 sú plne očkované a autizmus nemajú. Kamoskin maly očkovaný nie je a je autista. Cize asi toľko k tomu...
Bolo to milión krát vyvrátené, ze ockovanie autizmus nespôsobuje, to ma za pricinu nedostatok hormónu, testosterónu. Preto je aj oveľa viac autistov chlapcov, ako dievčat.

domka222
15. jún 2024

Podľa mňa je omnoho nebezpečnejšie keď sa neočkované dieťa stretne s pravým vírusom, ako keď je dieťaťu podaná vakcína s oslabeným vírusom. Aj keby mu mala tá vakcína pomôcť len v tom,že pri nakazení bude mať choroba ľahší priebeh.

autor
15. jún 2024

Ďakujem za vaše komentáre. Áno, to, že dieťaťu očkovanie spúšťa autizmus je vyvrátené a hlavne mne to nedáva logiku, ako to môže spustiť...len ma zaujímalo či je tu ešte niečo iné. Prečo je to taky veľký strašiak.. Každé očkovanie ma vedľajšie účinky, niektoré detičky ich majú, iné zas nie, ale o tomto mmr počúvam samé zle veci, a keď sa niekoho spýtam nech mi to vysvetlí, čo také sa stalo po tom očkovaní tak mi nikto neodpovie.
Nikomu neberiem názor, len keď niekomu poviem ze ideme očkovať hexa vakcínou nepovedia ani slovo, ak poviem ze ideme mmr tak sa na mňa pozerajú ako na matku ktorá ide popraviť svoje dieťa.

domka222
15. jún 2024

@lienka.7 čiastočne by to mohla byť pravda. Ale určite to nie je jediný faktor,ktorý spôsobuje autizmus

nevenka
15. jún 2024

Nas syn po MMR vakcine dostal covid a teda to bola mnamka, co Vam poviem. Horucky mal do 41 stupnov, nesli nijakovsky dole, jedine stastie sme mali, ze nemal krce a vela pil. Uz som ho vtedy nekojila. Prvy covid zvladol vdaka dojceniu si myslim, ovela lepsie.
Je to ziva vakcina, lenze to je aj vakcina proti rotavirusom a tu davaju dokonca spolu s Prevenatom a Hexavakcinou, co teda mi hlava neberie, to by sa nemalo kombinovat.
My sme davali ockovania vzdy osobitne a snazila som sa, aby dieta bolo zdrave a aj vsetci v jeho okoli doma.
No len toto tretie dieta malo problem, lebo dostalo covid. Inak by to bolo vsetko ok.

lienka.7
15. jún 2024

@autorka, ty si matka, riad sa ako uznáš za vhodne. Súčasne aj mysli na to, ze rozhodujes za dieta.
Mm sesternica sa takto nechala na pieskovisku antivaxerkami presvedčiť, že nič neockovat, lebo "ockovanie je smrt". Ja som jej vravela, že keď nedáš, ok, nedaj iné, ale daj aspoň rotavirus... nedala. Samozrejme, jej mala ho dostala, ešte dokonca v kombinácii s kovidom a skoro im umrela. Boli 2 mesiace v nemocnici, odkiaľ mi s plačom volala, ze aká bola hlúpa, ze sa nimi nechala ukecat.
Ja preto vravím, že rozhodnúť sa musíš ty sama a potom aj niesť za to následky. Mmr ockovanie nie je prvé, pokial by predtým mali akékoľvek reakcie, samozrejme, viac by som ich očkovať nedala. Všetko našťastie zvládli.

autor
15. jún 2024

@lienka.7 jasne, ja som na 99% presvedčená ze dám očkovať, len dnes bola zas ta téma a žiadna mamička mi nedala relevantný dôvod podložený dôkazmi ze očkovanie spôsobuje xy veci.
Preto sa pýtam aj tu, či je ešte nejaký strašiak okrem toho autizmu.

nevenka
15. jún 2024

@autorka osobne si myslim, ze spustit moze, v tom zmysle, ze ak ma predispozicie, tak sa nakombinuje xy faktorov a ockovanie je dalsia zataz na organizmus. Stalo sa to jednej mamicke, co poznam, ma dvojicky, porod bol tazky, chlapcek mal problemy po narodeni, nejake nedokrvenia tam boli, dievcatko bolo v poriadku. A po druhom ockovani, bum, dievcatko, co bolo uplne v poriadku, tak ostalo postihnute, proste sa jej zastavil vyvin. Nerozprava, ledva chodi. Viac neviem. Chlapcek je v poriadku. Takze ona to ockovanie povazuje za spustac, comu sa nedivim.
Rovnako tak, mozno by manzelov kamarat vobec nedostal schizofreniu, keby sa nenakombinovalo viac veci u neho, vratane marihuany s alkoholom. Nie je to pricina, ale 1 z faktorov, kde uz sa to nakombinovalo dokopy. V tomto zmysle to beriem, ako mozne...

bublinka1426
15. jún 2024

lebo google. lebo vacsina tych bio matiek nema ani medicinske vzdelanie ale nasla to na google. asi preto.

kazde ockovanie nesie iste riziko, ale vzdy mensie, ako to, zeby sa k nam spatne vratili choroby z minulosti. to by urobilo vacsiu zlobu.

ockovat sa vyslovene nemaju urcite typy deti s imunodefektom. ....

13uzivatelka11
15. jún 2024

@nevenka áno je dosť možné, že manželov kamarát dostal schozifereniu z marihuany, resp. Možno by ju dostal v neskoršom veku, kebyže nehuli trávu, keďže to je dosť veľký spúšťac, ale určite ju nemá z očkovania 🤦‍♀️

svokrinjazykmonika
15. jún 2024

Tiež som sa bála keďže je toľko strašenia okolo nej. Ale nakoniec to bolo najlepšie očkovanie, žiadne teploty, žiadny opuch a bolesti ako predtým. Úplne nič. A samozrejme ani nič horšie čo sa spomína v hoaxoch.

lienka.7
15. jún 2024

@nevenka vieš, toto je ťažká debata... ona považuje za spúšťač mmr-ko ockovanie a je to ok, vybavene.
Ľudia, ktorí majú problémy po očkovaní po kovide zase tvrdia, že to majú po tomto ockovani a z tých sa iní vysmievaju... cize asi tak.

lienka.7
15. jún 2024

@bublinka1426 presne ako píšeš... myslím ze @anjelicek26 tu niekedy písala, že jej syn má niečo prečo nemôže byť očkovaný... bližšie si to nepamatam ale, tak nechcem mudrovat.

lia2022
15. jún 2024

Rada si aj ja prečítam ostatné komentáre keďže som sa presne s týmto stretla aj ja v mojim okolí že nedali poslednú vakcínu dieťaťu lebo sa báli..chvála Bohu až po tom čo ja som už dieťa zaočkované mala, inak by mi to asi dosť vŕtalo v hlave a vzbudzovalo aj u mňa strach. Keď som sa pýtala na dôvod, tak " autizmus " ..

anjelicek26
15. jún 2024

@lienka.7 hyper igE syndróm.. doockovavali ho v nemocnici v 10 rokoch mono vakcinami👍Jeho by dostať tu chorobu tiež ohrozilo.. ale kombi vakcíny už dostať nemôže.

petkavka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
15. jún 2024

Je to ziva vakcina. Je okolo toho vela hoaxov a falosnych informacii. Je fakt, ze ziva vakcina moze spustit niektore choroby, ale funguje len ako "spustac". Proste tie choroby by sa rozvinuli skor ci neskor tak ci tak, ziva vakcina to len urychli. A su deticky, s oslabenou imunitou a pod, kde to moze narobit sarapatu. Akurat potom sa robia skratky v zmysle, ze za tu chorobu moze vakcina.
A pri detickach, ktore by eventualne mohli mat nejaky problem, dnes uz existuju testy na to, na vrodene poruchy imunity, len teda ak sa nemylim su platene. Ale pokial mas napriklad predcasne narodene deticky a podobne, tak sa oplati otestovat sa pred podanim zivej vakciny

dadis
15. jún 2024

@petkavka To co za hlupost trepes, ze NESMIE 🤣🤣🤣. Daj prosim tu vyhlasku. Mimochodom vsetky pribalove letaky k vakcinam si vie aj kazda mamina pozriet na nete. Presne takto vznikaju nepravdy a hoaxy.

eva233
15. jún 2024

@petkavka neviem s akými pediatra mi máš skúsenosť, ale mňa naša pediatricka vždy informuje o plusoch aj minusoch o tom čo sa môže stať, vždy rieši ci sú deti zdravé... a máme aj známe pediatricky a tie takisto vždy informujú o všetko. Ved oni si tiež nemôžu dovoliť zaočkovať hocikoho hocikedy 🙈

kika193
15. jún 2024

@petkavka no, ockovanie predsa nie je amiodaron, aby zavazne a caste neziaduce ucinky zabrali aspon 20sekund obkecu v beznom primarnom styku pediatra. Relevantne vyskumy nepreukazali zavazne a caste neziaduce ucinky. Benefit ockovania daleko daleko prevysuje rizika. Neviem si predstavit, co zazivali rodicia pred 100 rokmi, ked sa im jedno dieta udusilo na zaskrt, dalsie umrelo na kiahne, a o dedinu vedla sesternica klakla na tetanus.

a som rada, ze tu odoznelo aj to, ze niektore deti naozaj maju, nazvime to, poruchu imunity, ktora vyprovokuju reakciu orgqnizmu na podanie vakciny. Stale to ale nie je absolutna kontraindikacia k ockovaniu, ovela horsie by sa im vodilo, keby ockovane neboli a danu infekciu dostali. Tieto deti su vakcinovane za hospitalizacie napr. v Martine u prof. Jesenaka.

domka222
15. jún 2024

@kika193 presne. Ja som si myslela,že však tieto choroby je malá pravdepodobnosť, aby sa s nimi moje deti stretli. A hľa, syn ide v pondelok na odber krvi kvôli čiernemu kašlu, lebo bol v kontakte s infekčnou osobou. A ti poviem,že som kludnejšia keď viem,že je očkovaný, aj keď viem,že tá ochrana nemusí byť 100%

30katrusa40
15. jún 2024

Niektorý autisti majú citlivejší mozog a metabolizmus. A keďže vakcíny spúšťajú procesy v menšej miere než choroba ako taká môže sa zvýrazniť PAS. Napríklad mne už syna zakázali očkovať.

martinka13
15. jún 2024

Lebo sú šibnuté