Pravda o očkovaní

dievcatko2011
28. okt 2012

Skutočne si myslíte, že treba očkovať?

Prečítajte si:
1. Čo je v skutočnosti vo vakcínach:
http://dolezite.sk/Co_je_v_skutocnosti_vo_vakci...

2. Z čoho sú vakcíny vyvinuté:
http://dolezite.sk/Vakciny_z_umelych_potratov_u...

ewisam
28. okt 2012

@dievcatko2011 napisem ti len svoj nazor. X rokov sa ockovalo, v konecnom dosledku sme vsetci povinne ockovani a nemyslim si ze kvalita ockovacich latok bola v 80 rokoch lepsia ako dnes. Tiez si myslim, ze nie vsetci doktori "klamu" len, aby mali plne vrecka a vacsina lekarov tvrdi, ze ockovanie ma svoje opodstatnenie. Takze na tom asi bude nieco pravdy.A na zaver americke studie poukazuju na vselico, ale ked ides v reale do sveta, prve co sa ta opytaju, ak tvoje deco dostane teplotu je kedy a proti comu je ockovane.

jaruska8
28. okt 2012

Nič v zlom, ale to sú čo za amatérske články, skôr mi to pripadá ako nejaký spam. 😒 A prečo zase ďalša téma o očkovaní????? 😠

ewisam
28. okt 2012

@jaruska8 autorka asi chcela zacat diskusiu o ockovani ako takom, pretoze tema nesuhlas s povinnym ockovanim je o niecom inom.... aspon tak som to pochopila ja 🙂

jaruska8
28. okt 2012

@ewisam Ja len, že sú to negatívne články o očkovaní, ale jasné, nech si tu každý zakladá, čo chce, na redukciu sú tu admini. 😉

samantha342
28. okt 2012

@dievcatko2011 myslim ze je zbytocne sem nieco taketo davat ja mam 2 deti a neockujem vobec tieto fakty viem uz davno zial maminky co ockuju to niekedy nevedia a ani nechcu vediet ako aj moje kamaratky proti tomu nic nenarobis su to ich deti ja by som to mojim nikdy neurobila 😠 aj tak ta tu len odsudia

ewisam
28. okt 2012

@samantha342 To nie je o odsudzovani, to je skor o tom, ze ak je to pravda, preco sa s tym nic nerobi? A nemyslim len peticie nespokojnych rodicov... aj tych je minimum. Vseobecne, ak som lekar a potvrdi sa mi nieco je v rozpore s ludskym zdravim, robim vsetko preto, aby som sa vyhla presviedcaniu. Organizujem besedy a varujem, pozor na to a to- aby som mohla pokojne spavat... Zatial som sa vsak ako rodic s nicim podobnym nestretla, skor naopak

samantha342
28. okt 2012

@ewisam myslis si ze lekarom,farmaceutickym spolocnostiam zalezi na jednotlivcovi?to tazko ale pre mna je dolezite hlavne moje dieta prvy syn ma po ockovani neurologicke problemy ale vsetci doktori to popieraju ze to nemoze byt s toho a kde je pravda?kto to vie lepsie ako ja?ak mas zdrave dieta ktore veselo beha po byte a zaockuju ty ho a zrazu uz nevie nic iba nemo lezi tak s coho to je?nikto s tym nic nespravi jediny nikomu na mojom synovi nezalezi iba mne a ja toto uz nikdy nedopustim 😠 povedz mi kto s tym co spravi???nikto kazdy mavne rukou a bude ma presviedcat o opaku tak o com to potom je?

syrik
28. okt 2012

Lekári nikdy nebudú organizovať besedy a varovať ľudí, lebo by porušili zákon a prišli by o licenciu...aj keď mnohí s tým nesúhlasia, nesmú štvať mamičky, aby si ich nedali očkovať...moja pediatrička nepoprela, že po očkovaní môže vzniknúť autizmus, dokonca pozná tiež také prípady...a ja tiež...takže je jasné, že ďaľšie očkovania som odmietla...radšej zaplatím pokutu, ako riskovať, že sa malej čosi stane...farmaceutickým spoločnostiam naozaj nezáleží na žiadnom jednotlivcovi..oni si len musia naháňať ďalších a ďalších pacientov...každý liek Ti na niečo možno zaberie, ale koniec koncov Ti spôsobí ďaľšie problémy...a o to im ide...začali sa zvyšovať ceny za lieky...práve u ochorení, ktoré sú najčastejšie...doktkne sa to práve ľudí, ktorí sú na ne odkázané...to hovorí za všetko...na všetko existuje očkovanie pomaly, už aj na kýchnutie za chvíľku...ale liek na rakovinu ešte nevynašli...prečo asi? chemoterapia je dobrý biznis...je to kruté, ale je to tak....ja len nepochopím mamičky, ktoré idú na očkovanie ako na samozrejmú vec a vôbec, ale vôbec ich nezaujíma, prečo a na čo sa očkuje...veď je to povinné, tak hádam štát vie, čo robí...tak to na SR aj vypadá...ale to je už o inom 😎

prevenar
28. okt 2012

pravda o ockovani sa schovava v tychto par linkoch , tak nech sa paci 🙂

lekarka prehovorila - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/101014917...

dalsi nazor - http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029

slovensky dokument -

https://vimeo.com/40119480

vyborna stranka - zoznam linkov - http://vakcina.szm.com/

ankaevka
28. okt 2012

@syrik nechcem vyrývať ani nič podobné, podľa môjho názoru je dobré, že sa začalo rozprávať o nežiadúcich účinkoch očkovania lebo doteraz sa o tom nerozprávalo..pred vyše 25 rokmi nás v škole zoradili do radu a lekár nás zaočkoval bez prítomnosti rodičov..možno sa začnú riešiť všetky očkovacie látky, čo sa do nich pridáva a či sú naozaj potrebné..ja to neviem posúdiť nie som lekár ani imunológ a neviem kto ešte sa do toho rozumie..len sa chcem spýtať, či ste začali od seba a spýtali sa svojich rodičov "prečo vás dali zaočkovať a že nechápete ich konanie" ..inak som zato aby očkovanie bolo dobrovoľné 😉

dievcatko2011
autor
28. okt 2012

milé mamičky,
touto diskusiou chcem otvoriť oči tým, ktorý sa rýchlo nechajú zmanipulovať reklamami farmaceutického priemyslu aké je očkovanie dobré pre naše deti. Mimochodom farmaceut. priemysel je druhé najvýnosnejšie odvetvie po ropnom priemysle. Prosím všetky nedôverčivé mamičky aby si pozreli toto video od pána MUDr. Petra Hrabčáka a Mgr. Ľudmili Muškovej a zamysleli sa.
http://rizikaockovania.sk/dok.html#mozTocId823025 !!!

slavenap
28. okt 2012

mam druheho syna,a vaham ci ho mam dat zaockovat...prveho som dala,a nastastie je OK,no teraz zacinam mat obavy,ci sa "nahodou"nieco synovi nestane...

dievcatko2011
autor
28. okt 2012

odporúčam článok, čas o 14:10
@ewisam @jaruska8

ewisam
28. okt 2012

@samantha342 ja netvrdim, ze zalezi na jednotlivcovi vsetkym, ale tvrdim, ze ich netreba vsetkych hadzat do jedneho vreca a viem co vravim ja som si na vlastnej kozi zazila rozne pristupy lekarov.... ale zaujimalo by ma ako ti stav syna vysvetluju, ked to nie je z ockovania z coho to vyvodzuju? Lebo napr sa vela pise o autizme z ockovania, co je podla mna nezmysel, pretoze ak by bolo dieta nezaockovane, nestane sa autistom? Jednoducho ma geneticke predispozicie na autizmus tak ho bude mat,ci ho zaockuju alebo nie....

ewisam
28. okt 2012

@syrik iste, ale ja ako lekar, by som urcite v pripade, ze to je tak ako to je, urcite netlacila na pilu a nechala rodicom slobodnu volbu...keby to uz inak neslo. A prepac, ale nechce sa mi verit, ze su naozaj vsetci uplatni, ked svorne tvrdia ci uz Slovaci ale aj ini vratane UNICEFU, ze to nejake opodstatnenie ma. Je aj tu medzi mamickami kopu odbornicok, pracujucich v labakoch ak je to tak, preco mlcia? Studie, tymi neporusis zakon. Ci len Amerika ma patent na rozum?

ewisam
28. okt 2012

@slavenap sme na tom rovnako, syna caka MMR a tiez mam obavy

ewisam
28. okt 2012

@dievcatko2011 tak to ti potom odporucim temu "nesuhlas s povinnym ockovanim" tam je toho na mraky stran..

prevenar
28. okt 2012

@slavenap preco sa trapis pochybnostami ? radsej si nieco nastuduj, pozri sa na problem .. a zbavis sa pochybnosti. tie linky co som pridal o kusok vyssie su vyborne, pozri si tie videa ..

precitaj si nejakych poslednych 500 stran tejto diskusie https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/ je tam tona informacii a matky presne s rovnakou dilemou ako mas ty ..hned najdes aj odpovede na vsetky otazky kt. mas. chce to len tvoj cas , tolko snad vies spravit pre svoje dieta . tieto veci sa totizto nedaju vratit ! je to ako ked strihas noznicami , ked uz raz prestrihnes ,,ostane to prestrihnute ..navzdy.

ewisam
28. okt 2012

@dievcatko2011 tak som si vypocula nazor pana doktora i pani poslankyne len nech mi niekto vysvetli, preco napriklad pani poslankyna hoci ma pokrokovy nazor, nezasluzi sa o to, aby bolo ockovanie dobovolne? Nepredlozi pozmenovaci navrh a podobne...

kaja73
28. okt 2012

@ewisam ja len k tomu autizmu-v zahranici je uz ozaj vela rodin kde im to ofice uznali a dokonca uz aj na SK je prva "lastovcka" tiez im to uznali ofice v papieroch-ze je to nasledok ockovania.
Ono stoji za nastudovanie si ako sa prejavuje napr. taka otrava hlinikom,ktoreho je vo vakcinach vela-az 25 nasobne je prekrocena toxicita u cca 5 kg babatka ak sa da prevenar a hexa spolu. 😒
Moze sa vyvinúť encefalopatia -teda poskodenie mozgu sposobene vysokou hladinou hlinka v mozgu -ako sa to navonok prejavi?
Mozno aj ako autizmu-tie priznaky su ozaj podobne.
Kopirujem-je to popis encefalopatie po otrave hlinikom.

Encefalopatia – komplikácie tohto typu boli prvý krát popísané v roku 1972 a zahŕňali poruchy reči, tvárové grimasy, pohybové abnormality, vývoj šialenstva a zmeny na EEG. Nešpecifickými symptómami boli malátnosť, strata pamäte a koncentrácie, depresie a úzkosť. Zvýšený obsah hliníka bol nájdený u pacientov v mozgu, svaloch a kostnom tkanive.

A ako sa prejavuje autizmus-uzkostou-fobiami,poruchou reci,pohybovymi abnormalitami,deti casto vyzeraju ako "sialene",nevedia sa sustredit.......dost sa to podoba.
Proste priznaky otravy hlinokom a autizmus su si dost podobne-nahoda?

ewisam
28. okt 2012

@kaja73 ja len nemozem pochopit jednu vec, ak je to take nebezpecne, preco kazdy cusi ako vos pod chrastou? A ticho sucha nohami? Nepadla som z jahody, ludia su uplatni, ale vsetci? Ze sa v odbornej verejnosti preferuje ockovat? A vela ludi tu popisalo kadeco, ze to vtlkaju mladym medikom a podobne. Prave preto, ze sa o tom diskutuje by sa mala najst skupina, ktora to presadi vyssie...Ale kym sa nic nedeje,ludia bez identity na forach to nevyriesia ani tym, ze robia bububu aspon tak to vidim ja

samantha342
28. okt 2012

@ewisam no ved to je natom to najlepsie nijako zevraj to ma od narodenia radsej sa k tomu uz nevyjadrujem ja viem svoje a to mi staci je to boj s veternymi mlynmi....

ewisam
28. okt 2012

@samantha342 no mala by som koooooooooooopu otazok na dr., ale nechajme tak, je to ina tema

ewisam
28. okt 2012

@ewisam alebo ak chces,napis mi o tom

ewisam
28. okt 2012

@samantha342 alebo ak chces napis mi o tom ip

kaja73
28. okt 2012

@ewisam necusi kazdy,je kopec lekarov a aj inych ludi,rodicov co sa ozyvaju.
Ved aj preto je vo vacsine krajin slobodna volba -ci ockovat alebo nie.
Ale tlak farma firiem,ich prepojenie na politiku,lekarov ....millardarov v style bill gates je proste prisilny.
No a v zaciatkoch ockovania slo urcite o dobru mylsienku a vec-len sa to vymklo spod kontroly-teda je tam az moc silna kontrola- ale len na udrzanie pozitivneho imidzu vakcin.
Ved uz len fakt ze vsetky studie o bezpecnosti vakcon si robia farma firmy same-to uz je len co-obrovsky konflikt zaujmov. 😒 je toho kopec co vyvlava opravnene otazky .
A rodicov co sa ozyvaju, ze ich dieta prestalo byt v poriadku po vakcine je coraz viacej-ak by len plovica z nich mala pravdu..........

dievcatko2011
autor
28. okt 2012

@ewisam pretože na SR je zatiaľ tak silné farmaceutické loby, že to neprejde.

dievcatko2011
autor
28. okt 2012

@ewisam rozhodnutia o tom či dáš, či nedáš očkovať svoje dieťa nerobia doktori ale ty sama...a na to sú tieto diskusie, aby si si sama utvorila názor.

prevenar
28. okt 2012

@ewisam necusi .. problem je v tom ,ze ockovanie odmieta maximalne 1% obyvatelstva . to 1% percento je velmi vokalne 🙂 ..ale stale je to len 1% ! tym padom takato skupina nema politicku silu a to je cele. z ockovania plynu miliardy eur ziskov ..a z tych miliard sa ujde nieco kade komu ^^ , co samozrejme vyhovuje politikom a motivuje ich to k tomu , aby sa radsej pozerali "inde" . ak by sme mali volebny potencial 5% tak to by sa uz nieco zacalo hybat ..ak 30% a viac , tak kazda strana by mala v programe "slobodu v ockovani" to ti mozem priam garantovat 🙂 . vsetko je len politika a peniaze. nic viac, nic menej ..ano v takejto dobe zijeme ^^ ..ale apriori je to o ludoch a informovanosti. ked tento problem bude lahostajny drvivej vacsine , nikdy sa nic nezmeni, zvysok sa moze postavit aj na hlavu.

petot
28. okt 2012

@ewisam V prvom rade si uvedom, s akými peniazmi tu máme dočinenia. Priemysel bohatší než zbrojný... Tie peniaze sú natlačené všade. Platia inzerciu v médiách a tým ich držia pod kontrolou - nikto si nechce pohnevať svojho hlavného sponzora.

Môžem Ti za Iniciatívu pre uvedomenie si rizík očkovania povedať, že sme mali pripravených už najmenej 10 článkov/diskusií/relácií v spolupráci s rôznymi médiami, a keď bolo všetko natočené, informácie pokope, lekári prehovorili atď, tak niekde na konci sa to zhora stoplo a nikdy neodvysielalo/nevytlačilo. Kto nezažil, tomu to môže znieť ako zase nejaká konšpirácia, ale opakuje sa nám to niekoľkokrát za rok takže ide o jav veľmi reálny. To, čo vyjde, je tak scenzurované že ostane len torzo informácií, pár zostrihaných viet, a aj to vyjde len preto, aby sa zachovalo zdanie objektívnosti médií, lebo keby mlčali úplne, tak by viacej ľudí pochopilo, akí sú manipulovaní.

Prečo mlčia lekári? Väčšina sa nad tým nezamýšľa, niektorí aj vedome, aby nemuseli prehodnocovať, a radšej zachovajú status quo. Iní už niečo tušia, ale nemajú odvahu/čas si to poriadne naštudovať, aby získali istotu o svojich názoroch. A tých zopár, ktorí si to už aj naštudovali a pochopili, majú veľké obavy povedať to verejne. Na nás ako občianske združenie sa už obrátilo viacero lekárov, ktorí hľadajú morálnu podporu a sa jednoducho boja povedať niečo nahlas! A skúsenosť mnohých ľudí, ktorí zaznamenali nežiaduci účinok u dieťaťa, je taká, že lekár ústne a medzi 4 očami potvrdil, že je to pravdepodobne z očkovania, ale na papier nedal nič. A mali sme aj prípad, keď neurologičke, ktorá potvrdila následok očkovania aj písomne, údajne telefonovala jedna očkocelebrita a vyhrážal sa jej odňatím licencie apod.

Lekári sa boja 3 vecí. V prvom rade svojho svedomia, lebo tušia, že keď sa raz pozrú pravde o očkovaní do očí, tak možno už nebudú môcť spokojne spávať kvôli minulosti aj kvôli budúcnosti. Jednak sa boja sankcií od RÚVZ, lebo tí môžu ukladať drakonické, až likvidačné pokuty, kľudne aj neprávom a v našom "právnom štáte" sa môžeš dosmrti súdiť o svoju pravdu... A potom sa boja svojich kolegov. Funguje tu synchronizovaná úderka, ktorú vidno v médiách, a tá sa promptne pustí do lekára ktorý sa ozve. Svoje si zažil Dr. Hrabčák, aj primár Štofko by vedel rozprávať. Výsledok je, že keď médiá chcú od nejakého lekára na kameru názor, tak je veľmi ťažké nájsť niekoho, kto sa odváži.

A pokiaľ ide o vedeckých výskumníkov, uvedom si, odkiaľ pochádzajú granty na výskum... Čítal som už o prípadoch zo zahraničia, že keď niektorý z lekárov začal šíriť názory nepriateľské k očkovaniu, tak mu bolo hrozené odňatím grantov, alebo bola takto vydieraná jeho fakulta a dekan ho radšej prepustil.

Takže dnes je pre lekára skutočne ťažké, ozvať sa nahlas proti niektorej vakcíne, alebo čo i len žiadať o bezpečnejšie vakcíny, lebo to automaticky znamená, že spochybňuje dogmu o absolútnej bezpečnosti tých súčasných, a už privoláva na seba búrku hnevu "strážcov pravej viery".