Povinné očkovanie do roka - kedy a koľko ich má byť?

erika33334
26. mar 2019

Prosim baby poradte dnes som bola v poradni a mame 9mes uz mame za sebou dve ockovania a dalsie bude po 11mesiaci a kamaratke kazala ockovat teraz v deviatom mesiaci tak teraz neviem ci na nas zabudla s nejakym ockovanim alebo ona to ma skoro ale aj tak mi to nejde do hlavy lebo doktorka vravela ze sa moze ockovat az po 11tom mesiaci tak co to moze mat za ockovanie? Dakunem za rady

kikulienkadd
26. mar 2019

Ahoj, netuším, ale upokojim ťa, že môj má 8mes,2 očkovania za sebou a 3.bude v 11.mesiaci.

meandbaby
26. mar 2019

3, 5, 11 mesiac potom 15ty mesiac atd, prehlad povinneho ockovania a casove rozmedzie pre jednotlive ockovania mas na epis.sk alebo aj inde vyhladat sa da.Ja by som sa kludne spytala svojej dr kedy a co.mne davala aj taku prirucku, kde to bolo rozpisane

erika33334
autor
26. mar 2019

@kikulienkadd
@meandbaby tak potom nechapem preco ich idu ockovat teraz v deviatom mesiaci a to mame istu dr

belllinka
26. mar 2019

@erika33334 a preco ta to trapi? Mozno ma posunute ockovanie a teraz malo jej dieta druhe. Alebo davala nieco navyse. To kamoska ani netusi, co pichali jej dietatu?

erika33334
autor
26. mar 2019

@belllinka no preto lebo sa obavam aby mojemu dietatu nejake ockovanie nechybalo....navyse nedavala nic ale tak ste ma upokojili ked budete mat aj vy tri ockovania do roka

belllinka
26. mar 2019

@erika33334 ze by tvoja dr. zabudla na nejake ockovanie sa neboj, oni si to bohuzial velmi dobre strazia 😂
Prepac, ale toto 1x pocujem, aby niekto tak prahol po ockovani 🙂

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
26. mar 2019

Boze moj, urcite to nebude ziaden "pripad" bezne sa detom posuva ockovanie, nerozumiem, aky je dovod riesit, koho kedy ockuju. Nie je to 3,5, 11... je to 1.davka hexa vakciny a vakciny proti pneumokokom v 3.mesiaci zivota, pricom najnizsia hmotnost by mala byt 5 kg, 2.davka o 6 - 10 tyzdnov potom (takze tam kludne mohol vzniknut ten posun) a 3.davka 6 - 10 m po druhej. Zeny, preboha, ved nic v zlom, ale ked uz tak chcete ockovat, aspon si o tom nieco zistite, nestaci vediet, ktora vakcina kolko stoji a ci ju preplati poistovna. Naozaj to nie su ziadne vcelicky, ale chemicke koktejly, na ktore to telicko nejak zareaguje... pisem vseobecne, tak sa, prosim, neurazajte 🙏🙏🙏 ale radsej sa nad tym zamyslite...

evittam
27. mar 2019

@lindusss2016 Ved niekomu staci vediet, ze to bolo o 1x viac do noh.......😁😉

lindusss2016
27. mar 2019

@evittam v poslednej dobe naozaj zasnem... mamicky riesia, kolko doplacaju za rotarix ci Provenar (ano, citas spravne - Provenar)... same dolezite veci, nie zlozenie, alebo aspon spravny nazov vakcin. A mam pocit, ze sa ockuje len proti osypkam a ciernemu kaslu, niektore o inych ochoreniach nemaju ani len tusenie, popripade veria tomu, ze novorodenec sa nakazi tetanom aj v cakarni u dr 😕 a samozrejme, najvacsou hrozbou pre deti tychto mamiciek su neockovane deti... no ja uz nemam slov, nikdy by som dietatu nanepatlala ani len masticku bez precitania pribaloveho letaku...

erika33334
autor
27. mar 2019

Clovek tu zalozi diskusiu chce sa nieco opytat vediwt a uz su tu chytre reci a uplne od veci nie naco som sa pytala takze uz som sa dozvedela co potrebujem dakujem tym co poradili pekny den prajem

belllinka
27. mar 2019

@lindusss2016 ja som žasla z mojej kolegyne. Povedala, ze absolutne nema cas si ani pribalovy letak precitat ale potom pol dna brazdi internet a vybera garnizu na zaclonu 🙄 to su teda priority...

lindusss2016
27. mar 2019

@belllinka 🤣🤣🤣 nuz, to je tak, ked je niekto zaneprazdneny

meandbaby
27. mar 2019

Ja si myslim, ze v prvom rade lekar ma byt osoba prveho kontaktu a informovat tak, aby to rodicom bolo jasne.To je jeho/jej povinnost.Takze, to, ze u nas si kazdy krok lekara musime 3x overovat je viac nez tragicke.
Jasne, letak si mozme precitat, ale kazde dieta je posudzovane individualne a ma iny zdrav stav.

meandbaby
27. mar 2019

@erika33334 Erika, opytajte sa svojej lekarky, urcite vam rada odpovie a nebudete tercom na MK.Ja sa priamo spytam, hanba nehanba.

nika898
27. mar 2019

@erika33334 neboj sa kamoska mala urcite posunutu ockovanie napriklad kvoli chorobe dietatka. Moj druhy syncek ma 14 mesiacov a vcera mal prve ockovanie kvoli tomu ze mal slabsiu imunitu a bol castejsie chory tak nam to doktorka odlozila ze az oo roku zaco som jej nesmierne vdacna ze neohrozila moje dieta.

lindusss2016
27. mar 2019

@meandbaby ziadna hanba, mali by automaticky vysvetlovat a nielen pichat hlava nehlava. Ja som si od mojej lekatky nechala vysvetlit vsetko mozne ohladom ockovania (a aj vsetkych inych ukonov, co robia mojim detom), pribalovy letak som si ale precitala tiez a aj vsetky dostupne info. A vobec nejde o to, kto je tercom. Ja som pisala, ze sa nema nikto urazat a brat to osobne, nuz a ak sa v tom niekto nasiel, tak snad si z toho vezme to lepsie a zacne viac zistovat nielen ohladom vceliciek, ale veskerych medikamentov, ktore sa podavaju nasim detom, nie su to cukriky, kazdy liek ma neziaduce ucinky a vzdy treba rozumne zvazit prinos/rizika. Napisem uprimne, ze ja ani z daleka nedavam detom vsetky predpisane lieky, nemyslim si, ze kazdy soplil trwba liecit fenistilom, pamyconom a trifedom, absolutne tieto recepty nevyberam z lekarne napr. Staci si precitat letak a nie len slepo verit lekarom a lekarnikom, ktorych farmaceuticky priemysel zivi...

marikagombitova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meandbaby
28. mar 2019

@lindusss2016 urcite suhlasim s tym, ze treba uvazlivo pristupovat ku kazdej rade a tym myslim nz vsetkych poliach, najma vo virtualn svete, kde niekedy, ked si dostudujem dany prispevok s radami a dohladam si autora alebo spomina ych " odbornikov" z prispevku, pridem na to, ze dany clovek bud neexistuje alebo danu temu rozoberal uplne v inom kontexte ako to v prispevku bolo deklarovane. To som odbocila od temy, prepac.

sonicka96
28. mar 2019

Všetky očkovania ste mali načas? Žiadne ste neodkladali?

luckamorka
28. mar 2019

@erika33334 budem sa opakovať, ale keď na MK založíš diskusiu na tému očkovanie (akúkoľvek), jednoducho musíš rátať s tým, že sa na teba zosype spŕška hejtov od antivaxeriek. Tie si proste nedajú pokoj, netreba si to príliš všímať.. Oháňajú sa tu príbalovými letákmi hoci to je úplne mimo tvojej pôvodnej otázky, ale som zvedavá koľko z nich si prečítalo leták napr. k takému ibalginu a iným bežným liekom. Fakt ich nerieš, nemá to cenu 😉

lindusss2016
28. mar 2019

@luckamorka ale o tom cely cad rozpravam, ze letak treba citat aj k framykoinu, ku vsetkym farmaceutikam. Ibalgin chvalabohu uzivat nepotrebujeme, ja ho za bezny liek ani nepovazujem a som rada

kolecko11
28. mar 2019

@erika33334
@belllinka odpadla som ... ale toto je výborný príklad ako to dnes funguje ... “go with the flow” 🙈🙈

kolecko11
28. mar 2019

@luckamorka Ibalgin skutočne nie je bežný liek .... pozor na to !! To len my ľudia sme lieky zaradili do našich životov ako cukríky “na všetko” ... a teda nie som antivaxer , no dnes sú ľudia skutočne ako ovce (česť vinimkam) a v lekárni keď sa spýtam na nejaký napr.sirup od kašľa, tak mi povedia, že skúste “tento”....najviac sa teraz predáva ... ach 🙈

androids666
11. júl 2023

najzdravsie je ziadne ockova.nie (bez diskusie), studium, lebo alopatia tu nie je, aby pomahala, ale aby lekar a farmako zarabali.
aj sem chodi farmako, aby vas namotala