Povinné a nepovinné očkovanie v 3. mesiaci

ni13
9. nov 2015

Ahojte ideme na ockovanie ale neviem este rozhodnut ze tie nepovinne to naozaj treba? rotavirus ? kto uz ma skusenosti napisete mi? dakujem za odpoved aj vopred

monicm
9. nov 2015

@ni13 Nepovinné som nedávala ani jedno, povinné áno.

curious_george
9. nov 2015

@ni13 my keď sme sa s našimi lekármi radili, poradili, že tie nepovinné nie je potrebné dávať...

babulka82
9. nov 2015

@ni13 nepovinne su nepovinne nie ? 😀

mamulienka30
9. nov 2015

Pokial mas surodencov skolkarov doma, ma rotavirus zmysel. Take male babatko s vracackami a hnackami dakujem pekne. Rozhodni sa prosim ta hlavne po tom, co ti vysvetli lekar o vakcine, precitaj pribalovy letak a zvaz, ci potrebujete, ci nie. Nie to, co ti napisu ludia na nete. Casto pisu riadne blboviny.

sardinka335
9. nov 2015

@ni13 nepovinne očkovania sa preto nazyvaju nepovinne lebo nie su povinne...a su teda nepovinne.
Je na tvojom rozhodnutí či ich dáš alebo nie. My sme dali povinne plus hepatitidu - chorobu špinavých ruk. Ešte zvazujeme TBC nakolko posledne dieťa uz nemame automaticky zaočkovane ako to bolo do roku 2009.

evittam
9. nov 2015

@mamulienka30 Akurát, že tých rotavirusov je toľko veľa a očkuje sa len proti pár, čiže je katastrofálne malá pravdepodobnosť, že dostane akurát ten rotavirus, proti ktorému je očkované. A aj tak žiadna vakcína nezaručí, že chorobu nedostaneš. 😉

@ni13 Za mňa ani jedno ani druhé.

ni13
autor
9. nov 2015

povinne to chcem.....ele nepovinne este nerozhodla som citala som uz ale radsej este som opytala aj tu ze to naozaj dobre? rotavirus ale dakujem za odpoved

mamulienka30
9. nov 2015

@evittam to je vec vykladu. Ja som to videla casto, ze v skolke za tie roky vlny hnaciek a vracaciek a moje deti nedoniesli nic, alebo len vo velmi miernej forme, zatial co kamosi aj v nemocnici s diagnozou rotavirus... protivakcinar ti napise, ze "nahoda", ved klasika... podla mna mu pomohlo prave ockovanie. Tu sa kazdy musi sam rozhodnut...

tinqua
9. nov 2015

My sme rotavirus dali a mozem povedat, ze sa osvedcilo...toto leto sme vsetci chytili crevnu chripku...ano dostala ju aj mala, ale kym my sme tri dni boli na suchej ryzi mala sa z toho dostala za jednu noc, takze za mna dobra investicia

evittam
9. nov 2015

@mamulienka30 Nie náhoda, len imunita. 😉 Moje deti nie sú očkované a v živote nič také nemali. Hádať sa nejdem a ani to nemá zmysel. Je to tvoj názor a tvoje presvedčenie, že im pomohla vakcína. Ako som už napísala - žiadna vakcína ti nezaručí, že chorobu nedostaneš alebo jej lepší priebeh. To je všetko.

tin007
9. nov 2015

@ni13 Nepises, ci dieta kojis, to je dost dolezite pri ockovani proti rotavirusom.

belllinka
9. nov 2015

Ja som nedala ani povinné ani nepovinné, malá vôbec nebýva chorá a hnačku nemala ešte ani raz. Hmmm, žeby dobrá imunita vďaka tomu, že nebola očkovaná? 😀

janickacrazy
9. nov 2015

@ni13 Ja som nedávala očkovať proti rotavírusom ani jedno dieťa a nikdy nič také nemali, chvalabohu, takže ani toto tretie bábo neplánujem dať zaočkovať proti rotavírusoma dúfam, že bude v pohode. 🙂

ni13
autor
9. nov 2015

@tin007 nie nekojim uz

seahorse27
9. nov 2015

Rotarix nie je povinny. Ja som davala len povinne ockovania. Rotarix som zavrhla kvôli neziaducim ucinkom - zhorsuje koliky a moj maly ich mal priserne. Cez leto sme mali vsetci v rodine crevne virozy aj teraz na jesen - opakovane niekolko krat za sebou a cuduj sa svete, len nas maly neockovany to nechytil 😀 Takze za mna Rotarix nie - je to podla mna len cisty biznis a zbytocna zataz na maly organizmus. Ani starsia dcerka nebola proti rotavirusu ockovana, chytila obcas v skolke a skole nejaku vracacku a hnacku, ale u nej to vzdy mavalo velmi mierny priebeh - do 24 hodin bola vzdy fit, ziadna dehydratacia, ziadne teploty...

miskajulo
9. nov 2015

ja som dala aj nepovinne rotavirus, doktorka mi to odporucila a dobre som spravila. Suseda s ktorou kocikujem to mala, ona aj jej syn a skoncili v nemocnici, 1kg jej schudol, vracal a hnackoval sucasne, 40 horucky. Nechcel jej potom poriadne jest a az po pol roku sa dal dokopi. Keby som moju nemala zaockovanu mame to tiez,kedze sme v dennom kontakte. Odvtedy stale vravi ze spravila veeelku chybu ked nedala ockovat. Ona sa nakazila od maleho a hoci sa vsade pise ,ze u dospeleho to prebieha miernejsie, ona mala dost problemy, vysilena sa nevladala starat o ubolene placuce dieta, odpadavala,az pre nu prisla sanitka v noci.

tin007
9. nov 2015

@ni13 Pri kojeni moze dochadzat k znizeniu ucinku vakciny kvoli protilatkam v materskom mlieku.

Rotavirusove vakciny vsak maju aj vazne neziaduce ucinky (aj smrt); napr. vo Francuzsku ich prestali odporucat pediatri pri rutinnom detskom ockovani http://www.bmj.com/content/350/bmj.h2867/rr-1 Ta sprava je z tohto roku; od r. 2006 zbierali informacie.

maslenka47
9. nov 2015

@tin007 kazda jedna "chemia" ma aj vazne neziaduce ucinky (aj smrt). To plati aj o obycajnych volnopredajnych liekoch od bolesti. Staci, ze mas alergiu na niektoru zlozku a moze byt s tebou amen tma. Prepac, mne to pride ako strasne trapny argument ked uz nemas co povedat.

@ni13 my odporucane ("nepovinne") ockovania nemame, nepovazovala som to za potrebne. Pokial si vnutorne presvedcena o prospesnosti takeho ockovania, chodte do toho. Ak ide len o natlak a bubu zo strany lekara, tak mu pekne podakuj za navrh a odmietni. Tu neexistuje ziadne vseobecne spravne rozhodnutie.

tin007
9. nov 2015

@maslenka47 Ja s tebou nepolemizujem o neziaducich ucinkoch. Informaciu o tom, ze napr. vo Francuzsku prestala Komisia pre farmakoviliganciu odporucat rotavirove vakciny pre plosne ockovanie, povazujem za rozhodne dolezitu a nie trapny argument.
Je to na @ni13 ako sa rozhodne.

prevenar
9. nov 2015

@ni13 apriori "povinne" ockovanie neexistuje. je to len taka psychologicka finta. nieco ako "federalna posta" v USA , ktora samozrejme nie je federalna, ale sukromna a zvolili si taky nazov, aby to budilo lepsi dojem. o ockovani / neockovani rozhoduje jedine RODIC. bud podpises suhlas s ockovanim (a tym preberies na seba zodpovednost za vsetky nasledky, ktore hrozia z ockovania tvojmu dietatu ) , alebo nepodpises a tym padom konci cele "povinne" ockovanie.

skusenosti s ockovanim ci takym ci onakym najdes v tu > https://www.modrykonik.sk/group/1799/?h=neziadu... aj s fotkami od uzivatelov MK.

..ale aby som odpovedal , naozaj ti netreba nepovinne a ani tie "povinne" . postuduj a zistis ,ze preco .

prevenar
9. nov 2015

@maslenka47 ..hej, presne preto sa mozes sama rozhodnut, ci si danu "chemiu" dopravis do svojho tela, alebo nie . co je v dost podstatnom rozpore s "povinnym" ockovanim , ktore sa tvari , ze tento vyber nemas (aj ked na ockovanie musis zahadne pisomne suhlasit s touto "povinnostou" ) a financnym vydieranim - pokutou sa ta snazia vydierat , aby si do svojho dietata nechala pichnut potencionalne nebezpecnu chemikaliu , ktorej nasledky sa NEDAJU zvratit.

je to totalne chore, ako to funguje. snad sa raz dosijem realnej slobody vyberu bez financnych perzekucii .

kbeata
9. nov 2015

ja nie som za ockovanie proti rotav.,je to ziva vakcina,potom tu rotuje a koluje hnackovy virus,ani nevies kde ho chytis od ockovancoch🙂,niekde v nakupakoch na prebalovacich pultoch,v bazene pre deticky,mimochodom som chcela s malym ked bol este babatko absolvovat kurz plavania,ale ma to odradilo

aristka
10. nov 2015

@kbeata ty olizujes cerstve hovienka z prebalovacieho pultu....a ako sa mas nakazit na plavani to by ma fakt zaujimalo...

majka99999
10. nov 2015

@ni13 moj maly mal 5-mesacny rotavirus, sice sme skoncili v nemocnici, lebo som sa bala dehydratacie, ale tam to bolo len o nejakych 2 infuziach. Bol kojeny, tak to pekne zvladol, len raz mal nurofen, co mal viac ako 38 teplotu. Takze za mna netreba. Starsi to tiez mal a bol fit rychlo aj bez nemocnice, skor by som si nastudovala, ako postupovat, o ryzovom odvare, ze piskoty nie, mat doma Kulisek. Lebo chytit to moze napriek ockovaniu, nie su len rotavirusy, ale aj noro- a adenovirusy, proti ktorym sa neockuje. A chuda dieta, do 1 nohy 6 chorob, do druhej 10/13 kmenov a este aj vypit zivu vakcinu... Kolko dospelych by to podstupilo dobrovolne v 1 den?

seahorse27
10. nov 2015

@majka99999 Presne tak...okrem rotavirusov je velmi vela dalsich kmenov virusov, ktore maju uplne rovnake prejavy ako rotavirusy a neockuje sa proti nim. Jednoducho ta konkretna farma firma si vybrala rotavirus, cielene z neho urobila strasne nebezpecny fenomen, zastrasila mamicky a vyvolala v nich umelo potrebu dat ockovat svoje deti, v opacnom pripade v nich vyvolava pocit, ze nie su dobre matky, lebo vystavuju svoje dieta zivotu nebezpecnej chorobe. Pekne premysleny marketingovy plan. Este som nepocula, ze by nejake dieta umrelo na rotavirus - je to choroba s prehladom zvladnutelna v spitali pomocou infúznej liecby, bez trvalých následkov. Aj to sa do nemocnice dostanu len deti s oslabenou imunitou, normalne zdrave dieta to zvladne v pohode doma. Moja znama tak skoncila s dcérkou v nemocnici, ale dietatko je odmala slaby jedak, je strasne bleducka, chuducka, proste neduzive dieta - tam mi nebolo vôbec divne, ze ju to takto zmohlo.

kbeata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spuntikmathiasko
10. nov 2015

@ni13 my mame aj rotavirusy pri oboch zaockovane. Vzhladom na moju robotu som videla vela deticiek s rotavirusom v nemocnici a bala som sa toho pri mojich detoch, cize som si dala aj prveho a druhu uz tym duplom kedze prvy je skolkar. A musim si zaklopat, ze ocividne to funguje kedze v skolke minuly rok bola vlna rotavirusov a mne nastatstie nedotrepal domov nic - mala mala akurat 3 mesiaciky.

spuntikmathiasko
10. nov 2015

A v tejto skupine najdes vsetko o ockovani https://www.modrykonik.sk/group/1838/

maslenka47
10. nov 2015

@prevenar ani nasledky citania mnozstva kravin po internete sa zjavne nedaju vratit... tato tema je o odporcanom ockovani, nie o povinnom. A povinne ockovanie je presne tak povinne, ako povinnost byt v karantene ak je u teba podozrenie na nakazlivu chodorbu, alebo povinnost informovat sexualnych partnerov ze mas AIDS. Alebo povinne platit dane.

Samzorejme, je na tvojom rozhodnuti, ci si tuto povinnost splnis, alebo budes niest (nie zdravotne!) nasledky jej nesplnenia.

prevenar
10. nov 2015

@maslenka47
..moj cas je prilis vzacny, aby som cital kraviny na internete.
- ked neplatis dane, strcia ta do vazenia, lebo na to existuju realne zakony . dokonca ani nemusis podpisat suhlas ,ze s tym suhlasis . ides aj bez tvojho suhlasu. 😀 ockovanie podpisat musis, lebo nie je povinne a potrebuju na teba preniest zodpovednost za nasledky. bez toho tvoje dieta nikto nezaockuje. zvlastna povinnost.
- bolo by to na mojom rozhodnuti, ak by ma za moje rozhodnutie , ktore je v drvivej vacsine civilizovanych krajin dobrovolne , nevydierali financnou pokutou.