Povinné a doplnkové očkovanie

sirikami26
1. dec 2017

Poraďte mi čo s očkovaním, každý mi inak povie. Mám dať len základné? To som našla na aké choroby to je a to Druhé je za doplatok 12.70 ale neviem na čo je ta látka... vieye mi napísať?
Za 44€ sú rotavirusy ale to sme sa rozhodli že asi nie.
Najprv sme chceli dať všetko, potom len základné a veľa ľudí mi radí to za 12,70 ;)

sirikami26
autor
1. dec 2017

@sirikami26 očkovať ale chceme dať

janickacrazy
1. dec 2017

@sirikami26 Ja mám pre všetky deti len tie základné, podľa mna to úplne stačí. Rotavírusy som nedávala a ani jeden nemal problémy s tým, klop, klop. Neviem, čo je za ten tvoj doplatok 12,70, čo spomínaš, ale teraz dávajú očkovať aj proti kiahnam, kedysi to nebolo, ja som nedávala, je to bežné ochorenie, ktoré je zvládnuteľné v pohode.

lindusss2016
1. dec 2017

Aj to druhe je zakladne, akurat to preplatene je 10valentna vakcina a to.za poplatok je 13 valentna vakcina, t.j.ta 13 valentna je proti viacerym kmenom pneumokokom, to je vsetko. Na internete je toho o ockovani popisaneho kopec, preto ma zaraza, ze ides svoje dieta ockovat a ani o tom nic nevies a rozhodujes sa hlavne podla ceny vakciny. Skus si to radsej dostudovat a zistis, ze co sa tyka ockovania, su dolezite ine veci ako doplatok v lekarni.

unctadorg
1. dec 2017

Je bud synflorix alebo prevenar. Za ten prevenar sa doplaca. A aplikuje sa to spolu s hexavakcinou.
Ja som sa na toto ani nepytala, nasa dr dava synflorix automaticky.

lindusss2016
1. dec 2017

@unctadorg ako automaticky? Ved nas nasa poslala pre vakcinu do lekarne a ked vypisuje recept, tak sa vzdy pyta, co to ma.byt

unctadorg
1. dec 2017

@lindusss2016 nasa ma vakciny v chladnicke. Vybrala a zaockovala. Lekaren ma hned vedla ambulancie (resp vedlajsi vchod).

lindusss2016
1. dec 2017

@unctadorg
Ako robi to tak aj nasa, ze napr.ak je vela ludi vo vedlajsej lekarni, da z chladnicky a potom si ide vybrat sestricka na nas recept. Ale je zvlastne, ze sa vas to ani nepytala. Napr.Rotarix mne nasa tiez sama od seba neponukla, ae mozno preto, ze pozna moj nazor na ockovanie. Davam len povinne, ked uz.

sirikami26
autor
1. dec 2017

@lindusss2016
Nooo taká bola komunikácia v poradni, v rýchlosti mi povedali na čo to je a ceny, tie som si zapametala 🙂 opytala sa ma či chcem dať dieťa očkovať, čo ma zaskočilo, lebo som to brala automaticky,neriesime ceny - je to síce drahé ale poisťovňa preplatí časť, ale mám v Tom chaos, študovala som to... je to neprehľadné... Ja som typ, čo verí zdravotníctvu a doktorke, veď ockovali aj nás... Stretla som sa ale s mnohými názormi, čo má zneistilo 🙂 ale pravda je také, že je to na nás 🙂

prevenar
1. dec 2017

@sirikami26 precitaj si skusenosti inych rodicov s vakcinaciou . v skupine je cez 4000 clenov , cize najdes vela informacii - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

prehlad vakcin pristupnych na SK trhu a ich zlozenie - je dobre vediet co obsahuju - http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

aristka
3. dec 2017

@prevenar zas spamujes...tebe ten bludivy poskodeny gen asi doplaval az do mozgu...ps.aplikujem tvoju scifi teoriu.

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludkka0407
3. dec 2017

@sirikami26 my mame aj rotavirusy aj pneumokoky,takze za mna ano☺a tato tema zasa vzbudi vasne a bude sa tu kricat za a proti ockovaniu☺my sme kompletne ockovanie zaplatili lekarke (2xpo cca 63e) a z poistovne sme potom dostali preplatok (potesilo).a zatial nevieme u Zuzky,co je hnacka,ani ziadna choroba a ockovania prebehli v pohode,ziadne negativne ucinky ani nic☺drzim palce pri rozhodovani

sirikami26
autor
7. dec 2017

@ludkka0407 Ahoj ja chcem dať očkovať, len ja som to brala automaticky, keď mi doktorka dala ďalšie možnosti a vlastne sa rozhodujem čo dať očkovať, či všetko čo len časť 🙂 asi sa rozhodnem na mieste... 🙂

ludkka0407
8. dec 2017

@sirikami26 pokial si rozhodnuta ockovat,tak si len pozri,co ktora vakcina obsahuje a ci s tym suhlasis a chod do toho😊