Posunuté povinné očkovanie, očkovanie popri antibiotickej profylaxii

pau_linka
30. jan 2022

Ahojte,
Prosim vas, ma niekto skusenost s posunutim povinneho ockovanie dietata zo zdravotnych dovodov?
Dcerka ma styri mesiace a zo zdravotnych dovodov zatial nebola ockovana. Zaroven uziva antibiotika v zabezpecovacej vecernej davke, ale to vraj nie je kontraindikacia k ockovaniu...nema prosim niekto skusenost?

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
54tinka54
23. mar 2022

@pau_linka daj odklad z osobných dôvodov, nemusia to byť len zdravotné dôvody dieťaťa.

tuti14
7. apr 2022

@diamond007 ako urobím taký odklad prosím ťa?

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
54tinka54
7. apr 2022

@diamond007 ak sa môžem spýtať, ako si sa rozhodla po preštudovaní infošiek ohľadom očkovania?🙂 tiež sme dali odklad na cca rok a ja stále nie som rozhodnutá že čo a ako

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
54tinka54
7. apr 2022

@diamond007 asi sme na tom podobne 😀 aj keď trochu ma máta to že čo keď odmietneme a potom nejakú z tých chorôb chytí a ja si budem vyčítať že sme nedali očk.. a u chlapcov je tuším pri mumpse riziko zápalu semennikov čo má potom za následok neplodnosť… no, mám proste dilemu 🙈

54tinka54
7. apr 2022

@diamond007 a tuším hexa sa dá ockovat do troch rokov, potom už nie

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
54tinka54
7. apr 2022

@diamond007 je to aj v pribalovom letáku, myslím ze to vysvetľovali tým že výskumy prebiehali len na detickach do 3r, cize preto.. nie je to o tom že by dr zastrašovali 🙂 proste sa riadia príbalovym letákom.
A veď práve, že je kopec výpovedí rodičov ktorí majú podobné negatívne skúsenosti. A pri tom autizme je to diskutabilné, ten sa naplno prejavuje práve okolo 1,5r, kedy sa ockuje MMR.. a rodičia prirodzene hľadajú príčinu a tak hlavné podozrenie padne na očkovanie..
Ale ako pises, dosť možné, že to očkovanie je spúšťačom.. autizmus v danom dieťatku “drieme” už od narodenia, potom je otázne že ak by to nebolo očkovanie, aký iný spúšťač počas života by ten autizmus “spustil”

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz