Plánované očkovanie a koronavírus

larati
8. mar 2020

Mamičky, isto nie sme jediní, koho čaká očkovanie.Dcerku MMR a syna preockovanie.Avsak na aktuálnu situáciu s koronavirusom zvažujeme posun očkovania, keďže vôbec netušíme ako sa to bude ďalej vyvyjat.Predsa len imunita po očkovaní je oslabená a do toho je tu možnosť rozšírenia tohto virusu.Je tu prosím ešte niekto, kto toto rieši? Ďakujem za vaše názory.

larati
autor
8. mar 2020

Nikoho toto netrápi?

choco6
8. mar 2020

Aj my máme v stredu MMR takže zajtra volám lekárke či to platí alebo čo 😀 Tiež neviem že čo v tejto situácii a okrem toho aj tak je dosť ľudí chorých aj bez koronavirusu 🤦😒😁

szzuzka
9. mar 2020

@larati mna trápi, boli sme na ockovani vo stvrtok na 1.ockovani. mám malè babo po ockovani a koronovirus nedaleko od nas sa uz objavil. maximalnr som vytocena na slovensku demenciu!!!!! ked moze mat ten virus naco chodi medzi ludi, a este klamu, ze nikto nebol v zahranici😢

larati
autor
9. mar 2020

Áno, veľa ľudí zatajuje kde boli, či nemajú príznaky atď.ja budem tiež volať pediatricke, ale odkladám to očkovanie isto.rozhodla som sa a neustúpil, lebo ide chrípkové vlna c.2, plus tento nekontrolovateľný vírus a vedome oslabiť imunitu, ...tak to nie.

larati
autor
9. mar 2020

@szzuzka plne súhlasím, a divím sa že Vaša pediatricka nezvažila túto situáciu.drzim palce, všetko dobre dopadne.

nitrad
9. mar 2020

@larati dobry vecer, my sme volali priamo na tu infolinku, co je zriadena kvoli koronavirusu a tam nam povedali, ze planovane cinnosti by sa mali po dohode s lekarom radsej odlozit.

doga666
11. mar 2020

Aj mňa to celkom zaujíma, dcéra má 5 rokov, očkovanie sme ešte neabsolvovali, nastúpila do škôlky a stále býva chorá.. Teraz už mala lepšie obdobie myslela som ze konečne dáme zaočkovať ale kvôli tej korone ma napadlo ze bude lepšie to odložiť.. Nerada by som riskovala, hlavne keď je taka situácia ze ľudia zamlcuju kde boli atď..

janushka1
14. mar 2020

@larati Prosím boli ste? Nás to čaká v utorok, chcem to odmietnuť. Bojím sa o imunitu plus čo ak sme boli s niekym v kontakte, nevedome ... ďakujem

janushka1
14. mar 2020

@nitrad plánujem odložiť, vaša skúsenosť mi dosť pomohla. ďakujem 😊

larati
autor
17. mar 2020

@janushka1 očkovanie máme posunute na 8.4.ale aj tak budem čakať aká bude situácia.ti pediatri,co tvrdia že sa očkovať môže sú obyčajní šarlatáni...som tu niekde čítala vyjadrenie dr.na očkovanie, a napísala že keď je dieťa zdravé, očkuje sa.akurat som sa len dobre nahnevala, a mám pochybnosti či je to ozaj lekárka, alebo niekto kto si robí z ľudí dobrý deň.

janushka1
17. mar 2020

@larati ďakujem, nám vcera volala pediatricka sama a zrusila ockovanie na neurcito, aj tak sme boli rozhodnuti, ze ho ockovat zatial urcite nedame. Skutocne nevieme s kym sme este 10 dni boli v kontakte, resp. nasa najblisia rodina to bola urcite ale kazdy pracuje atd. Prajem vsetko dobre. 🙂

krpataaa
21. apr 2020

Prosim vas je tu niaka mamicka co dala teraz ockovat svoje dieta na mmr v priebehu poslednych 15- 30 dni ? Dakujem za info