Oľutovali ste svoje rozhodnutie neočkovať?

mirka_aa
20. sep 2012

je tu vela tem o ockovani ci neockovani "povinnymi" vakcinami..ale mna by zaujimalo,ci sa stalo niekomu,ze sa rozhodol odmietnut povinne ockovanie,a potom to lutoval,pretoze dieta dostalo nejaku z chorob proti ktorym mohlo byt zaockovane ale nebolo..

soldi
20. sep 2012

@mirka_aa to by aj mna zaujimalo 🙂 poznam len jedneho cloveka, ktory neockuje a ma uz velke dieta. ma 15 rokov a je zdrava ako buk 🙂 a za cely zivot brala len dvakrat atb 🙂

mirka_aa
autor
20. sep 2012

ved niektore deti dokonca maju ockovanie zakazane zo zdravotnych dovodov,to potom chodia "po kanaloch" aby sa nestretli s chorobou? ja sa chystam ockovanie odmietnut,ale niektori ma strasia ze co ak potom dieta ochorie..ako to by som si fakt vycitala do konca zivota..ale to iste mozem povedat aj ja,ze co ak dam zaockovat a tiez to olutujem lebo budu zavazne neziaduce ucinky...uz len zvazit,co je vacsie riziko,preto ma aj zaujima tato otazka...

reanda
20. sep 2012

@mirka_aa moja dcera je neockovana a zatial zdrava.. neviem, ako sa budem citit, ak nahodou dostane nejaku chorobu, proti ktorej sa ockuje, ale pochybujem, ze budem lutovat neockovanie.. ja totiz v "ochranu" ockovanim neverim.. je kopa deti, ktore ochoreju napriek tomu, ze su ockovane.. takze kto mi ako zaruci, ze by moje dieta neochorelo aj tak? tak co by som to vlastne mala lutovat? ze som ju okrem rizika ochorenia ohrozila este aj rizikom neziaducich ucinkov ockovania?

barbyes
20. sep 2012

@mirka_aa veľmi dobrá otázka...ja tiež neočkujem a tiež ma pár krát napadlo čosi podobné...ale očkovaním podľa mňa riskujem viac ako neočkovaním, väčšia pravdepodobnosť je nežiadúcich účinkov po očkovaní ako tých pri neočkovaní...ale tiež ma to občas máta 😝

reanda
20. sep 2012

@mirka_aa na toto sa pozeram tak - choroby existuju, ja som ich nevymyslela a ani nie som schopna ich odstranit zo sveta.. ak moje dieta ochorie, moja vina to nebude a aj ked ma to trapit isto bude, nebudu to take vycitky, ako ked dietatu sposobim problemy ockovanim.. lebo o tom rozhodujem ja..
ale zase ide len o to, ze neverim v ucinnost ockovania.. rodicia, ktori beru ockovanie ako ucinnu ochranu a neockuju iba zo strachu z neziaducich ucinkov, tak ti potom mozu mat dilemu a vycitat si, ze neochranili dieta, ked mohli

acer11
20. sep 2012

máme skóre 2x očkovanie a následne 2 operácie ako následok takže zatiaľ ľutujem a to naozaj veľmi že som svojmu dieťatku strašne ublížila očkovaním.Od neočkovania sme absolútne zdraví,cestujeme aj do zahraničia....nepoznám zatiaľ nikoho kto to oľutoval,zato tých poškodených je obrovské množstvo.Sama som chcela dať túto otázku,lebo ma to veľmi zaujíma

stastnamamulka
20. sep 2012

nie,neolutovala som to a pevne dufam a verim,ze ani nikdy lutovat nebudem 😉

stastnamamulka
20. sep 2012

@mirka_aa len pre upresnenie...aj zaockovane dieta moze ochoriet na chorobu,proti ktorej bolo zaockovane 😅

norwayka
21. sep 2012

Ja som to uz niekde pisala, respektive odpisovala jednej mamicke do IP. Nemame absolutne ziadne ockovanie. Syn v novembri bude mat tri roky a paralen bolo to najtazsie, co mal, aj to pri 40tkach a krcoch zo zubov. Vsetky choroaby vacsinou do 4 dni prejdu, liecim prirodne, resp. Homeopatikami. Mladsi bude mat 1,5 roka v novembri a ten nemal ani ten paralen. Codime na dovolenky, pravidelne chodime na sk . Tak do afiky nepojdem, ale v europe sa vobec nebojim. Podla mna to vobec nedostanu a ak ano, tak to budem riesit potom a som presvedcena, ze tym, ze nemaju dodzubanu imunitu, tak to so zdravotnickou pomocou zvladnu v pohode a potom uz budu mat fakt imunitu.

Este su malicki, ale zatial teda si myslim, ze celkom dobre. Ved pomaly uz nie su deti, co nemaju alergiu alebo nemali este antibiotika v troch rokoch... Aspon nie je nas vela.

pectore
21. sep 2012

Velmi ma táto téma zaujala, nakoľko som sa už v minulosti stretla s tvrdeniami o kontorverznosti vakcín. No musím podotknúť, že sa nikdy nejednalo o oficiálne tvrdenia, ale skôr o projekty experimentálneho charakteru, poukazujúce na možnosť, že vakcíny môžu byť nositelmi vlastností, ktoré v istých okolnostiach môžu mať na telo aj vážne negatívne dopady. Navyše som sama matka a osud môjho dieťaťa mi nieje ľahostajný. Preto si trúfam povedať , že táto téma sa ma dotýka. Prešla som si fórum, ktorého obsahom bolo velmi vážne obviňovanie vakcinácie malých detí, ako aj celková účinnosť a zmysel očkovania. Po hlbšom skúmani jednotlivých autorov vynášajúcich agresívne hodnotenia ohľadom očkovania som sa dopracovala k činnosti jedného internetového denníka ktorý sa zaoberá očkovaním,(V prípade záujmu súkromne poskytnem informáciu ktorý). No nemôžem si pomôcť …a musím sa vyjadriť k jeho činnosť, nakoľko som bola priamo v dianí diskusie jeho členov a nasledovateľov. Bola som velmi nemilo prekvapená jednaním a jednostranosťou myslenia týchto ľudí. Nebudem tu rozpisovať priebeh celej diskusie, ale zhrniem moje dojmy do jednej ukážkovej situácie, ktorá sa v danej diskusií odohrala. Nakoľko nemožem z dôvodu duchovného vlastníctva citovať celé vyjadrenia, dovolím si však ich sprostredkovanie, nakoľko sa ma ako matky a humánne premýšľajúceho človeka velmi dotkli.

Smelé vyjadrenie jednej “neočkujúcej” mamičky : "rubeola je otázka niekoľkých dní teploty...radšej znesiem to ako očkovanie." Som si neodpustila následne neokomentovať.

“ Vrodený rubeolový syndróm sa vyskytuje u detí, ktorých matky sa nakazili infekciou počas tehotenstva. Pri infekcii v prvom mesiaci tehotenstva dochádza k závažným poškodeniam plodu, tehotenstvo sa často končí potratom.

Ak sa dieťa narodí, má známky infekcie v podobe zápalu mozgu, mozgových blán, poškodenia srdca a zvyčajne umiera v prvom roku života. Pri nákaze matky v druhom a treťom mesiaci tehotenstva dochádza u dieťaťa najčastejšie k poškodeniu sluchu, zraku a k vrodeným chybám srdca. Postihnuté deti sa narodia zdanlivo zdravé, neskôr však slabo prospievajú, zaostávajú v motorickom a psychickom vývoji. Vzniku obávaného vrodeného rubeolového syndrómu zabráni zaistenie 100-percentnej imunity žien vo fertilnom veku očkovaním. Celoplošné očkovanie v Slovenskej republike výrazne znížilo počet ochorení, zredukovalo možnosť šírenia nákazy a tým zabránilo infekcii tehotných žien.... stačí poležať pár dní???...nič to, že infikovaný jedinec roznáša nákazu už 10 dní pred objavením vyrážky a ešte asi 15 dní po jej objavení, čo umožňuje jeho šírenie do okolia pomerne dlhú dobu... a ohrozuje ešte nenarodené deti.... to nám môže byť úplne jedno? ....” Z môjho jednania je cítiť podráždenosť…nemožno sa však čudovať po takom vyhlásení matky…ktorá o sebe tvrdí, že je velmi dobre infornovaná ohľadom očkovania a neočkovania detí. No "gro" informácii čerpá práve z tohto denníku, ktoré propaguje neočkovanie.

Diskusia pokračovala v zmysle, že keby deti prirodzene prekonali rubeolu v dectve, boli by chránené aj v dospelosti a následné tehotensvto by bolo bez koplikácii….alebo, že by stačilo očkovať dospievajúce dievčatá….

Celkom som začala žasnúť nad spôsobom myslenia…moja rekcia bola následovná : “ A ty vieš kedy otehotnieš? Všetky matky rodičovstvo podstivo plánujú ???? Takže keď budú chcieť deti, tak sa najprv pôjdu dať zaočkovať?.....to mi je zaujímavé zistenie......a hlavne NEAPLIKOVATELNÉ na spoločnosť....veď nákaza sa môže šíriť už 10 dní pred prvými príznakmi.... Žena sa môže nakazit ani nebude vedieť, že je tehotná.... ani nebude možno chcieť byť tehotná... a takých prípadov je na tisíce... Budeme také matky prehliadať...keď sú "nezodpovedné" ... a ich deti nech zomierajú??? ...nič to, že sa to môže stať každej v "každom" veku? ... sú sociálne slabší, ľudia neinformovaný...to ako budeme očkovať len niektorých?.... či to bude povinné očkovanie len pre dievčatá v 14 rokoch?.. Už sa zrazu nebudete báť nežiadúcich účinkov na stále a prudko sa vyvýjajúce telo adolescenta, ?.... a v tom prípade je už účinosť vakcíny opodstatnená? Už je zrazu prevencia vakcínou potrebná..??? Ja som myslela že vakciny sú podľa toho čo tvrdíte neúčinné ...???...ostatné vakcíny sú teda nezmysel a len rubeola má význam? Navyše je dobre známe že, očkovanie nechráni pred nakazením, takže ani nie očkovanie ale prevencia a zamedzenie možnosti šírenia výrusu je dôležité...tak ako tomu bolo doposial. To, že sa po zavedení očkovania na Čierny kašel docielilo to, že sa úmrtnosť znížila takmer na 0 sa nedá pripisovať len zlepšenej hygiene a zdravotnej starostlivosťi, nemožete od seba odlúčiť veci ktoré prebiehali priebežne a pripisovať význam len jednej z nich...??? ...a čo pmeumokoky...po roku 1998 - 2003 klesla nákazlivosť medzi deťmi o 95% .... To nebude len rubeolla...Tak očkovať alebo neočkovať ? Tak chcete chrániť všetky deti alebo len tie svoje?"

Na moju poslednú otázku som dostala zdrvujúcu odpoveď : “ano, som sebecká a osud môjho dieťaťa mi je nad všetko a v tejto súvislosti mi je fakt ukradnutý osud iných deti........v ŽIADNOM prípade neuprednostním iných, trebárs aj tisíc detí nad mojím jedným.....” Pod týmto vyjadrením bolo 17 palcov hore. U každého jedného človeka je pochopitelná primárna potreba sebazáchovi ako aj prvoradá ochrana svojich potomkov, ale vyjadrenie matky, že jej nezáleží na osude iných detí je podľa mňa neľudské. Alebo ďalšie vyjadrenie od mamičky ktorá o svoje dieťatko prišla : “…Predsa by sme nechceli, aby zomierali nevinné deti tehotných matiek, ak by sa nakazili rubeolou! Myšlienka pekná, ale naše deti už môžu umierať, aby hypoteticky chránili matky, ktoré nevedia kedy otehotnejú a ich detičky?” Hypoteticky...to znamené to iste ako vyjadrenie prvej mamičky....Je to napísane ľudsky, ale slová hovoria jasne… Nezáleži im na osude iných detí – hlavne, že tie ich sú chránené pred nežiadúcimi účinkami vakcín…. Pýtam sa preto ľudí, je takéto rozmýšlanie správne? Nieje práve takéto rozmýšlanie pôvodcom ľahostajnosti, ktorá je najhoršou infekčnou chorobou dnešnej doby...voči ktorej dovolím si povedať "žial" neexistuje vakcína? Keď si premietneme situáciu, že nakáza rubeoly sa na Slovensku “nevyskytuje” a to vďaka silnému očkovaciemu programu, ktorý proti rubeole máme od roku 1982. A tento program bol úspešný, nielen vďaka zlepšeniu hygieny a životnej úrovne, ale aj vďaka vakcinácii ktorá toho bola súčasťou... čo je vidno na dnešných výsledkoch výskytu infekčných chorôb…. Na otázku, či by už očkovanie dievčat v puberte bolo opodstatnené z hladiska účinnosti vakcín, ktoré tvrdošijne negativizujú som odpoveď nedostala…. Respektíve dostala, ale v zmysle, že tomu nerozumiem, že si to mám naštudovať a že nebudú na mňa strácať čas a energiu.V prípade nákazy v neočkovanom obyvatelstve by bolo nemožné aby sa stihly dať ženy zaočkovať, množstvo znich by ani nemuselo vedieť, že sú tehotné… nakoľko možnosť nákazy je už 10 dní pred prvými príznakmi… Takéto necitlivé vyjadrenia matiek…sú akurát predzvesťou masakru…kde by deti do roka poumierali alebo by sa rodili slepé či hluché. Je to len jeden jediný ukažkový príklad o priebehu diskusie ohľadom neočkovania detí. Po takomto vyjadrení som sa zamyslela, čo viac mi môžu ponúknuť okrem svojho sebectva a jednostranného pohľadu na vec. Nemôžem si túto skúsenosť nechať pre seba… aby samotný ľudia zhodnotili akým smerom spejeme ak prestaneme myslieť na iných...ak sami sebe budeme pánmi. Keby som našla trošku rešpektu...snahu hľadať pravdu a nie spojencov... možno by som necítila tak velké sklamanie.

Prešla som si aj stránky internetového denníka ktoré takúto diskusiu živo podporuje a vyvoláva. Agresívne vystupuje proti povinnému očkovaniu detí. Proti WHO aj UVZ SR používa obvinenia ktoré nemá podložene ničim oficiálnym. Opiera sa síce o zaujímavé štúdie ktoré preukazújú možnosť škodlivosti vakcín...ibaže majú experimentálny charakter. Často som sa tam stretla s vyjadením typu, že presnejšie štatistiky nie sú známe, no je možné sa domnievať ... takéto vyjadrenia však zo zásady nemôžem priať, pretože sú iba domienkami a zaváňajú manipuláciou zo strany autora, kedže sa zakladajú na štatistikách ktoré niesu známe. Autor sa často opiera o duchovnú cestu človeka ku zdraviu, ktorá je typická pre homeopatiu, ibaže v našom hektickom svete kde máme vela existenčných a osobných problémov je takmer neaplikovatelné obracať sa na svoje duchovné hodnoty a venoveť sa posilneniu svojej psychyky...určite je to správna cesta, ale zas pri nej zabúdame, že niesme všetci rovnako sílny a odhodlaný. A takáto cesta aby bola úspešná potrebuje práve silný vnútorný základ. Je velmi ťažké dosiahnuť vnútornú harmoniu pod tlakom dnešného sveta. Ďalšia z veci, čo mi velmi prekáža je subjektívne si vykladanie niektorých informacii. Autor si svojvolne interpretuje ziskané informácie a neraz ma prekvapil vlastným záverom a hodnotením danej štúdie, hoc po prejdení textu som pociťovala iný dojem...čo sa dá velmi ľahko označit ako spôsob manipulácie. Musím však uznať, že europská cesta dobrovolnosťi v očkovaní je správna…plne s ňou suhlasím. Lebo vo vela prípadoch lekári podceňujú situácie a ich praktiky hraničia s "pásovým" očkovaním i napriek tomu, že množstvo ľudí nemá zodpovedajúci zdravotný stav. Tejto dogmy sa musí slovenské lekárstvo zbaviť a musí začať konať nanajvíš zodpovedne. Nežijeme v dobe v ktorej nám stači povedať čo je správne a my sa tým budeme riadiť. Žijeme v dobe ktorá je otvorená informáciam a každý má možnosť sa prezentovať. Preto ma aj zaujal obsah stránok zameraných na neočkovanie detí. No na moje zdesenie som na stránkach našla iba jednostrannú kritiku vakcinácie. Žiaden zodpovedný prístup, ktorý by situáciu objektívne a kriticky hodnotil. Po prejdeni zdrojov v ktorých som občas objavila odlišnosti od prezentovaného textu s ktorého sú častokrát vypustené dôležité informácie, ktoré sú potrebné k formovaniu zdravého a nie fanatického názoru, som dospela k záveru, že toto združenie nemá "najlepšie" úmysly, respektíve si neuvedomuje za čo vlastne bojuje ...pretože ich cielom nieje nájsť alebo odhaliť pravdu ohľadom očkovania...ale snaha rozhodovať čo je v prospech zdravia a celkového blaha našich detí a rodín. Hoci prezentujú správny smer… no nesprávnym, agresívnym, neodborným a zavádzajúcim spôsobom. Autor si dovoluje kriticky hodnotiť medicínske texty a prednášky z radov lekárskych odborníkov a pritom sám nemá ani základy medicíny. Čo by nebol problém pokial by bol jeho pohľad kritický na obidve strany... je však iba ukážkou prezentácie záujmu bez snahy poznať pravdu... Velmi by autorom pomohlo keby sa vrátili na Slovensko a začali bojovať za veci ktoré vyspelá Európa dávno ma a nám chýbaju. Na Slovensku sa nekontroluje kvalita vakcín, či ich zloženie, je takmer nemožne si zvoliť spôsob očkovania, či vybrať z ponuky vakcín, nepristupuje sa k pacientovi ako ku individuálnemu prípadu, nedovoláme sa odškodnenia v prípade nejakého nešťastia spojeného s vakcináciou, sú slabé zaznami ohľadom nežiadúcich účinkov, ktoré su chápane ako súčasť, no mali by byť monitorované... To su všetko vážne nedostatky ktoré by v demokratickej krajine nemali byť. No prezentovať sa spôsobom ktorého mainstream je neočkovat, v dnešnej dobe otvorených hraníc keď Európou prechádza kríza a čoraz častejšie sa začína skloňovať slovíčko chudoba...by sme nemali zabúdať akých strašiakov zo sebou zvykne prinášať.... Aby sme si zbytočne kôli experimentálnym výzkumom a prehnanej propagande nezničili niečo, čo sme si budovali roky.

zigzag
21. sep 2012

@pectore je to take dlhe,ze nikto normalny to doknca ani nedocita, najma po tvojich nazoroch na teme nesuhlas s povinnym ockovanim

pectore
21. sep 2012

@zigzag vsak necitaj ked ta to nezaujima.... a hlavne to nebudu citat ludia z radov "normalnych" z menovaneho fora.... ktory sa vyjadrovali tak ako pisem vysie....

kvetinqa
21. sep 2012

Nie, neolutovala.

bets
21. sep 2012

ja mam opacnu skusenost, kedy som dakovala, ze moje dieta malo ockovanie... islo o ochorenie, ktore podla infektologa tu nebolo 20 rokov. dodnes neviem, co sa stalo, odkial to moje dieta donieslo. ale vysledky roznych testov poukazovali na jedno z infekcnych ochoreni. vdaka protilatkam to moje dieta hravo zvladlo bez hospitalizacie a bez vedlajsich sprievodnych nasledkov. najhorsia bola ta bezradnost lekara, ktory sa s tym vo svojej praxi uz nestretol a nevedel co si pocat, takze sme len cakali, az vysledky boli v norme. a prve, co sa riesilo s vycitkou v hlase, ci bolo dieta urcite ockovane, systemom, ze keby nie, tak si zodpovednost nesiem sama.

usiko
21. sep 2012

@mirka_aa mame sice len dva roky ale neolutovala som to..dcera nie je chora, antibiotika /ak neratam tie co musela brat po tbc vakcine ked mala zapalene uzlinya operaciu/ nebrala vobec, nema ani sople, ani hnacky ani vracanie, mne ani nepride ze nie je ockovana, nezaoberam sa tym.....riziko ze by mala kompliakze po vakcinach je vyssie ako rikziko ze dostane nejaku z tych chorob takze neriesim to vobec.....

diusik
21. sep 2012

@bets toto su priklady pre ktore by som sa bala nezaockovat...viem ze ockovanie ma vedlajsie ucinky,ktore mozu byt tiez hrozive,ale nikdy by som sa neodvazila dieta nezaockovat,proste nie

usiko
21. sep 2012

@bets smiem sa opytat na chorobu? lebo to vravis dost zahadne a vseobecne....

renata5
21. sep 2012

@zigzag no a predsa sa normalny nasiel a suhlasim

renata5
21. sep 2012

@pectore ahoj ja som si to precitala a suhlasim a je vela maminiek ktore tiez suhlasia keby som mala 20deti vsetky su zaockovane

zigzag
21. sep 2012

@renata5 gratulujem 😀

zigzag
21. sep 2012

@pectore uhadla si, necitala som 😉 lebo som normalna.....

usiko
21. sep 2012

@mirka_aa mozno by bolo dobre uvedomit si hlavne to,ze ak nedostaneme niektoru z infekcnych chorob, proti ktorym sme ockovani, tak to nie je vdaka ockovaniu ale hlavne vdaka tomu ze sme sa s tou chorobou nestretli a nemali sa ako nakazit......ak by sme sa s nou stretli, dostali by sme ju, pretoze ockovanie nas uz aj tak nechrani a nechranilo 100percentne ano ked sme boli mali...okrem toho, nasi stari a prastari rodicia: myslite ze su naockovany vsetkym co nase deti maju mat? nie...a bojime sa nase deti s nimi nechavat?nie, takze ja si myslim, ze je to naozaj len o tom, ze bezbramnne deti su najlepsi ciel farmaceuticych firiem, takzvane iste peniaze lebo my dospeli na preockoanie casto 'kaslemeá nikto nas neuhana.....

desszi
21. sep 2012

@bets aj mna zaujima o ake ochorenie slo? pokial je to infekcia, ktora tu nebola 20 rokov, tak by som si jej nazov asi zapamatala - zaskrt, cierny kasel, prave kiahne????

renata5
21. sep 2012

@zigzag aj ja tebe gratulujem frajerka nedala zaockovat svoje potomstvo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dijefcatko
21. sep 2012

dobrá téma, vďaka za založenie, budem to tu sledovať 😉

pectore
21. sep 2012

@usiko istória očkovania na Slovensku sa začína už v Rakúsko-Uhorsku. Prvý zákon o povinnom očkovaní proti pravým kiahňam bol vydaný 9. júla 1836. V Česko-Slovensku sa povinné očkovanie proti pravým kiahňam zaviedlo v roku 1919. Posledný prípad pravých kiahní na území Slovenska bol hlásený v roku 1924. Od roku 1980 sa očkovať prestalo, keďže Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila koniec výskytu tohto ochorenia na celom svete.

Nasledovalo očkovanie proti tetanu (1927) - povinné očkovanie bolo zavedené v roku 1958, ďalej proti záškrtu (1942), pričom od roku 1946 ako povinné očkovanie detí a od roku 1953 povinné očkovanie proti tuberkulóze. V roku 1957 sa začalo v ČSR prvé celonárodné očkovanie na svete proti detskej obrne. ČSR bola jednou z prvých krajín na svete, kde toto ochorenie úplne vymizlo. Od roku 1959 sa zaviedlo povinné očkovanie proti čiernemu kašľu, odvtedy sa vyskytlo niekoľko prípadov ochorenia, avšak nie sú zaznamenané žiadne úmrtia. Očkovanie proti vírusovej hepatitíde typu B sa začalo v roku 1986. Najskôr boli zaočkovaní zdravotnícki pracovníci, od roku 1989 rizikové skupiny a od roku 1998 pribudlo povinné očkovanie detí. Očkovať proti osýpkam sa začalo v roku 1969. V roku 1982 prvýkrát zaočkovali 14-ročné dievčatá proti rubeole a v roku 1987 zaviedli očkovanie kombinovanou vakcínou proti osýpkam a mumpsu. Očkovanie proti všetkým trom ochoreniam naraz v jednej vakcíne sa začalo v roku 1992....uz nasi stary rodicia boli ockovany...nie sice tak ako sme boli mi alebo nase deti, ale ockovany boli.... povinne vakciny su hradene z vacsej casti statom , a tu vznika priestor na zamyslenie...preco by SR platila peniaze nejake firme z "Londyna" ci kde to ma sidlo... keby stoho chceli biznis tak to spoplatnia, stat na dost financnych problemov aj bez toho aby za nas platil nieco co by bolo zbytocne.... akurat ze by bol iny dovod preco sa ockuje.

diusik
21. sep 2012

@mirka_aa inak podla mna nikto by nepriznal ze olutoval,radsej bude sveto svete tvrdit ze to je to spravne a hladat argumenty ktore ju v tom usvedcia...

chovancova27
21. sep 2012

My máme všetky očkovania okrem MMR - to som sa bála, lebo malý má alergiu na vaječný bielok a táto vakcína obsahuje podobnú zložku. DR. ma ubezpečovala, že ona s MYSLÍ, že malému sa nič nestane ked ho zaočkujem. Nechápem ako to môže vedieť a vôbec to vysloviť...🙂)))) Všetci tu vieme ako sa zo zdravých detí sa po tomto očkovaní stali autisti a pod... No potom zrazu z nej vyliezlo, že ALE ona ho očkovať nebude, ale pôjdem sním ležať na kramáre a tam ho zaočkujú a uvidíme. Ďakujem pekne, dovidenia🙂)))

erikasadek
21. sep 2012

@mirka_aa NIE !!!!! neolutovala odpoved na tvoju otazku .. a dalej nerozvijam , pretoz evzdy budu dve konce pravdy ktore sa budu bit kto ma pravdu.......... 😉

moon1979
21. sep 2012

@diusik
presne, nikto sa nebude chvalit tym, ze kvoli tomu, že neurobil niečo čo mal sa dostal do problemov ... a to nemusi ist len o ockovanie ,,,