Očkovanie v zdravotnej škole

7. sep 2023

Dcéra nastúpila na zdr. školu. Jej bývalá spolužiačka ktorá chodí do iného mesta na zdr. školu sa musela dať ešte pred nástupom zaočkovať proti žltačke.
Nám škola nič nenakázala - ani neodporučila. Je potrebné a nutné dávať dieťa očkovať proti žltačke? A čo ak odmietneme? Načo to bude dobré - však hádam nebude na infekčnom.
Ak máte niekto dieťa na zdr. škole ako je to u vás.

patka06
7. sep 2023

Zdravotníkov očkujú proti hepatitíde typu B, tá je prenosná kontaktom s infikovanou krvou.

jaskolka
7. sep 2023

Na zdravotníckej škole sa ockuje proti B hepatitíde. Tá "nemusí" byť len na infekčnom, dokonca človek ani nemusí vedieť, ze ju má (je nositeľ). Prenáša sa kontaktom s krvou.
A áno, chodila som na zdravotnícku a všetci sme boli očkovaní.

maranta_leuconeura
7. sep 2023

No ak si myslis ze zltacka sa da dostat len na infekcnom, tak mas pravdu, nic nekazali, nic nerob.

V opacnom pripade ked si uvedomis ze Acko je infekcny typ prenosny oralno-fekalne, teda staci ze sa niecoho chyti po nakazenom a nechtiac sa potom chyti napr ust alebo niecoho co zje... A Bcko sa prenasa telesnymi tekutinami, aj slinami a vedie az k poskodeniu pecene ci rakovine... Nechapem, preco by niekto teda ockovania odmietol.

autor
7. sep 2023

@jaskolka prosím ťa a škola Vám to nakázala alebo ako to bolo . my zatiaľ o ničom oficiálne od školy nevieme.

aurelava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikaa09
7. sep 2023

Kedy začinaju chodiť na prax ? 2 alebo 3 rocnik vtedy si myslim že vas pošlu. Nas takto poslali. Chodili sme po oddeleniach ( odbor masérka )

aurelava
7. sep 2023

Už patrí medzi povinné očkovanie od nejakého roku tak ti už bude stačiť asi len potvrdenie. To mi vravela moja dr

maickamf
7. sep 2023

Za nasich cias sa ockovalo pred nastupom na prax v 3tom rocniku. Ockovanie proti hep.B je povinne pre zdravotnikov a vojakov a policajtov.
Ak s tym mate problem, naco je na zdravotnej? To si ani na praxi neda ochranne pomocky, lebo nieco?

autor
7. sep 2023

@erikaa09 ona len teraz nastúpila - takže ešte asi čas...

autor
7. sep 2023

@maickamf ja o očkovaní počujem prvý krát.
nikto nikdy u nás z rodiny na zdr. nechodil tak sa zbytočne rozčuľuješ.

macekovam
7. sep 2023

Proti žltačke sa bude musieť dat zaočkovať.. Aj v práci to budú kontrolovať...

macekovam
7. sep 2023

Keď pôjdu na prax bude musieť byt za očkovaná...

jaskolka
8. sep 2023

V druhom ročníku pred praxou v nemocnici nám to bolo oznámené, s tým, ze je to povinné. Boli to tri dávky, čiže do začiatku praxe sme to všetci absolvovali. Nešli sme hromadne, každý šiel ku svojmu pediatrovi a do školy sme len niesli potvrdenie, ze nám boli začaté podávané očkovacie látky s príslušným dátumom.
Okrem toho, myslím, ze to očkovanie je pre zdravotníkov aj celkovo povinné (keď pracujú ako zdravotníci). Žiak a študent na praxi je takisto braný ako zdravotnícky pracovník, čiže je to povinne.

myrra81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cafelatte
22. sep 2023

Od roku 2006 je hepatitida B v povinnom očkovaní. Čiže sa musia očkovať len staršie ročníky.