Očkovanie u detí

myskahryzka28
18. sep 2024

Pekný večer mamičky, aký máte názor na očkovanie? Ako budúca mamička sa dosť obávam.

minenkak
18. sep 2024

@myskahryzka28 očkované proti všetkému povinnému a zopár nepovinnych ,teraz naháňame na preockovanie

andrea_82
18. sep 2024

@myskahryzka28 takychto diskusii tu je uz vela. Urcite dam skor na nazor lekarov a odbornikov, nie bab, ktore strasia na anonymnom diskusnom fore. Oboch synov mam zaockovanych a som rada, ze zijeme v dobe, ked sa vdaka ockovaniu nemusim obavat, ze mi dieta ako male zomrie napr. na zaskrt alebo prave kiahne.

janai1
18. sep 2024

Našťastie verím lekárom

minenkak
18. sep 2024

Inak dospeláci,treba sa aj vám dať preockovat

marianarem
18. sep 2024

@myskahryzka28 Tak moj nazor je, ze radsej vakcina ako tetanus, zaskrt alebo obrna. Samozrejme verim aj ludom, ktori mali po ockovani rozne problemy, neberiem to tak, ze je to nieco, co je za kazdych okolnosti a pre kazdeho blahodarne. Po zvazeni rizik ale u mna vyhrava ockovanie. A tiez moj nazor je, ze ludia, ktori nedavaju svoje bezproblemove deti ockovat, sa spoliehaju na to, ze vacsina ostatnych da a teda tie choroby tu nebudu. Inak by podla mna rozmyslali, keby sa v populacii napriklad ta obrna realne rozsirila.

amelia89
18. sep 2024

moj nazor je taky ze vobec nie je o com diskutovat. Vdaka ockovaniu sa nemusim bat ze mi dieta umre na meningokovu infekciu alebo dostane hrozny priebeh osypok, atď. Davam vsetko a aj vela nepovinnych,zltacka A, vsetky meningokoky, rotavirus atď

elis248
18. sep 2024

Obidve deti majú povinné očkovania a dala som ich očkovať aj proti rotavírusom.

viestta
18. sep 2024

Nase dieta ma vsetky povinne a niektore nepovinne ockovania

mamamasama
18. sep 2024

Dala som očkovať len prvého. Mal veľmi zlé nežiadúce účinky. Lekár následné očkovanie neodporúčal. Ďalšie deti sme už neočkovali.

saxana000
18. sep 2024

Urcite som za povinne a podla uvazenia aj zopar uz teraz nepovinnych.mam doma cerstvo babo a uz je po prveh davke cajame na druhu. Dostala som napriklad kiahne ako 33 rocna a bol to teda zazitok.

rozculena
18. sep 2024

@minenkak proti čomu?

minenkak
18. sep 2024

@rozculena https://podmaz.sk/podcast/zdrave-reci/552367363...
Tu by to malo byť spomenuté

@myskahryzka28 vypocuj si aj ty

lonely66
18. sep 2024

máme s dcérou všetky povinné očkovania, ale i niektoré nepovinné očkovania. ja verím výskumu a vede, nie narýchlo vykysnutým medikom z FB alebo MK, ktorí nevyštudovali zrejme ani len SŠ...

jaskolka
18. sep 2024

@myskahryzka28 sú obaja očkovaní povinným vakcinami, ani som neuvažovala, ze nedám. Zároveň majú aj nepovinné očkovania-rotavirusy, žltačka.

btus
18. sep 2024

dieťa má všetky povinné očkovania. Z nepovinných len proti encefalitíde. Ani som neuvažovala, že nedám. A škoda, že sa už neočkuje proti tuberkulóze, lebo tá je opäť na vzostupe.

minesasubu
18. sep 2024

Ja by som sa obavala toho kto neočkuje svoje deti , ako sa ma vytvorit kolektivna imunita ked polka matiek nejde očkovať nevedia ani prd o tom idú sa dušovat a chvaliť že nedali očkovať svoje deti 🤦‍♀️
ja davam očkovať všetky povinne a aj nepovinne dokonca aj proti tuberkuloze kedze uz 13 rokov sa povinne neočkuje takže je len otázka času kedy zase prepukne napriklad v Indii majú teraz epidemiu
očkovanie nieje nebezpečné , nebezpečne su tie kecy a ta hluposť ludi čo veria bludom

myrra81
26. sep 2024

@myskahryzka28 sesternicin syncek ako babatko po ockovani (hexa) skoro zomrel, neodporucili ho dalej ockovat, ja svoje deti tiez na zaklade tejto strasnej skusenosti v rodine neockujem a poznam bohuzial vdaka tomu aj dalsie pripady. Kolektivna imunita napriklad na tetanus neexistuje, takze urcite sa na nikoho nespolieham. Ci uz sa rozhodnes ockovat alebo neockovat, drzim ti palce aby dietatko bolo zdrave.

taktotedanie
26. sep 2024

Niet nad cim rozmyslat
Staci si precitat o danych chorobach a kazdy lucidne zmyslajuci clovek pojde dat dieta ockovat

andy_sixx24
11. okt 2024

Očkovať. Bez debaty.