Očkovanie trojmesačného dieťaťa

01emi11
17. sep 2012

ahojte mamini,,,,prosím poradte mi čo mám robit..mám prvé dieta ktore bude mat tri mesiace a mame ist na očkovani...neviem či vobec dat zaockovat dieta kedze uz som pocula ze sa moze stat kadeco po ockovani a ak hej tak ci ten prevenar 13 to je tam myslim doplatok 13 eur allebo synflorix ten je kradený poistovnou ..a taktie neviem ci dat zaockovat vakcinou rotavir....dakujem

svenka
17. sep 2012

@01emi11 ahoj, ja som tiez nedavno bola na prvom ockovani s mladsim synom... a ano, mas pravdu, po ockovani sa kadeco moze stat, ale rovnako sa moze stat aj ked dieta nezaockujes... takze ja osobne som synov ockovat dala (ale len tie povinne ockovania)... a co sa tyka vakciny, tak my sme si vybrali prevenar - doplacali sme 12,70 e

01emi11
autor
17. sep 2012

díky moc lebo ja fakt mám plnú hlavu a človek nevie kedy spraví dobre...ale dám ju zaočkovat ved je to vlatne aj povinné myslím...už len ten rotavir mi chodí po rozume....neváham skrz penazí ale skrz toho že mám z tých rečí strach..

mimi
17. sep 2012

@01emi11 dojcis malu? Ja nemam dieta zaockovane, vsetci v rodine sme dostali brusnu chripku, manzel skoncil na pohotovosti a nasa mala ziaden rotavirus nedostala 😉 Ale ak nevies co robit, precitaj si hore uvedeny link , tazko je radit, clovek sa musi rozhodnut sam 😉

sirael
17. sep 2012

V prvom rade citaj!!!!!!!!!!! A hladaj informacie!!! Precitaj si, co tie ockovacie latky obsahuju, ake su ich neziaduce ucinky, pozri choroby, proti ktorym sa ockuje, kedy tu boli naposledy, co vlastne znamenaju, ako ich liecit, ked ich uz clovek dostane - citaj, citaj, citaj a potom sa sama rozhodni, co je pre tvoje babenko lepsie 🙂 Drzim palce 🙂

netrep21
17. sep 2012

Preciaj si pribalovy letak vakciny a rozhodni sa. A nedaj sa odbi lekarkou ze neziadice ucinky su tam pisane len tak zo srandy. Tak potom ti strandisti pisali v podobnom duchu aj info o ucinnosti a prospesnosti ockovania.

hradnapani
17. sep 2012

@01emi11 prosim ta, hlavne nedavaj dietatu viac ako jednu vakcinu v jeden den! Ak sa rozhodnes pre ockovanie, tak sa dohodni s lekarkou na rozdeleni, v jeden den hexavakcina, o tyzden (alebo este lepsie o mesiac) synflorix/ alebo prevenar. Nasa lekarka dava synflorix s odovodnenim, ze deti na neho reaguju lepsie ako na prevenar.
A na rotarix (ziva vakcina) davkovany v jeden den s nezivou vakcinou, radsej zabudni. Ak ho chces dat, tak tiez radsej samostatne.

01emi11
autor
18. sep 2012

dakujem za rady.....asi fakt dám základ a nebudem do malej zbytočne valit kadečo...

mirkave
18. sep 2012

Nekonecna tema ockovat-neockovat.ja som dala.priplacala som 12,70 .drobec mal jednu teplotku,ktoru som znizila sirupom,preckali sme to dojcenim a uz noc bola ok.dcera bola opak-vysoke horucky jak hrom,striedala som cipky jedna radost ☹ a aj tak jej horucka znova vyskocila do dvoch hodin od podania sirupu/cipku.hrozne obdobie,ale prezili sme,nerada na to spominam.co dieta-to ina reakcia.

kikuska111
1. okt 2020

Daj očkovat moje všetky deti maju povinne očkovania a idem dat aj nepovinne 🙂 najmladsie ma 4 mesiace a 3 tyzdne a sme po 2 očkovani povinnom 3 budeme mat v 10 m . Potom v 15 tom mesiaci a plus nepovinne idem dat 🙂

kikuska111
1. okt 2020

@hradnapani presne radsej synflorix prevenar sa zle znasa