Očkovanie sirupom proti rotavírusom

16. máj 2024

Ahojte, dávali ste očkovať dieťa sirupom proti rotavirusom? Nám to navrhla pediatrička.Vraj 80% rodičov dáva a nemá vedľajšie účinky. Ani som sa nestihla opýtať ako to je s doplatkom.Prepláca niečo Union? Či sa to neráta ako doplatok za lieky.
Ďakujem za odpovede.

sandra49
16. máj 2024

Dávala som očkovať. Niekde som čítala ze vďaka tomu sa vyhneme nemocnici na 90%, aj keď to bude mať, nebude to také drastické. To ma presvedcilo. Reakcia bola taka ze mala redšie a častejšie stolicu asi 2 dni. Platili sme tuším okolo do 30€ nepamätám sa už, mozno to bolo menej.

floren
16. máj 2024

Dala som, nežiaduce účinky žiadne. Synovci s rotavirusom skončili v nemocnici, môj sa raz povracal a to ma imunodeficit

monnci2226
16. máj 2024

dali sme obidve deti.... prve sme doplacali to bolo 4.5 roka dozadu ale a minuly rok druhe a teda zda sa mi ze tam sme nedoplacali uz nic - fakt si nepamatam, ale union nemame.

ns994
16. máj 2024

Dala som. Reakciu nemal ziadnu. Tusim pri druhom len jedna redsia troska stolica ale inak vobec nic. Nedoplacali sme-vseobecka

autor
16. máj 2024

@sandra49 ďakujem za informáciu.Som prvorodička a radšej sa poinformujem ako by som kyvla na niečo, čo nepoznám.

anavixy
16. máj 2024

Urcite dat! Jedine ockovanie co sa nemusi pichat (takze neboli) a moze velmi vyrazne pomoct pri rotavirovej infekcii a hnackach, ktore u malych deti lahko vedu k tazkej dehydratacii.

sandra49
16. máj 2024

Nemas za čo 😉 Tiež som bola v tvojej situácii🙂

evaachesa
31. máj 2024

Určite ťa to nezruinuje takže daj zaočkovať. Treba myslieť na dieťa čo sa s ním bude diať keď to chytí a nebude zaočkované...a s veľkou pravdepodobnosťou môžete skončiť až v nemocnici. Zaočkované deti to môžu tiež chytiť ale s ľahším priebehom. Ja si ale absolútne nepamätám koľko sme platili...bolo to tiež pred vyše 4 rokmi