Očkovanie proti rotavírusom - skúsenosti

3michaela23
17. sep 2020

Ahojte,

mate skusenosti s ockovanim proti rotavirusom?je to dobrovolne ockovanie,tak sa pytam,ci je to nevyhnutne?

pribinak
17. sep 2020

@3michaela23 dobrovoľne

jerryjanka
17. sep 2020

dobrovolné za poplatok a rozhodne sa nemá dávať naraz s ostatnými očkovaniami - len lekárom sa nechce mamu pozývať viackrát. zvyšuje sa riziko nežiaducich učinkov pri aplikácii s ostatnými vakcínami

ruzasipova
17. sep 2020

@jerryjanka Ale cosi, ze nechce. Nam to dala padiatricka zvlast.

yanni
17. sep 2020

Zbytocne ockovanie.

patys123
17. sep 2020

Zbytocne povie niekto, kto nestravil s dietatom v nemocnici 2 tyzdne...
Kazde ockovanie ma svoj vyznam, tak isto aj kazde dietatko reaguje inak na dane ochorenie a tiez aj na ockovanie...

kiki68
17. sep 2020

My mame za sebou prvu davku a ok. Trosku ho bolelo brusko, inak nic. Rotaviry su hnus, to ked dieta drapne tak to moze skoncit az v nemocke. V Rakusku je zadarmo, je iba odporucane, ale zase nic sa neplati.

bavlnka92
17. sep 2020

dobrovoľné. rozhodli sme sa dať, bol trochu mrzutý ale sme tu 🙂 vždy lepšie ako v nemocnici..

albertka1980
17. sep 2020

@3michaela23 nevyhnutne nie je, ale my sme sa rozhodli dat. Druhu davku sme absolvovali s hexou a mala to zvladla bravurne. Bola trosku ospala, ale inak v pohode. Ak by aj rotavirus dostala, bude mat miernejsie priebeh. A zdravotne poistovne detom do 6 rokov lieky preplacaju, cize peniaze dostanete spat.

almarka
17. sep 2020

@3michaela23 ahoj, ja mam zaockovane vsetky tri dcerky a nemali sme ziadne komplikacie ani samotne ochorenie. Rotavirova hnacka sa doma moc neda zvladnut tak ja by som to neriskovala.

kiki68
17. sep 2020

@albertka1980 bolo to v poho s tou hexou? Uvazujem ci to neoddelim radsej. Chceli nam druhu davku dat spolubs hexou.

lindusss2016
17. sep 2020

Ja som teda ockovat nedala a kopec inych dalsich zien, co viem, a zaroven nepoznam nikoho, kto by mal rotavirus 🤔 za mna zbytocne ockovanie

jaja1979
17. sep 2020

@3michaela23 ja som s prvou dcérou skončila v nemocnici na infúziách, do nemocnice sme ju brali na rukách, nebola schopná ani sedieť. Synov som už potom dala zaočkovať, už som nechcela stráviť týždeň v nemocnici s bezvládny dieťaťom, a ja pri nej len na stoličke... Očkovanie zvládli bez problémov.

lenqua_12325
17. sep 2020

Dcérka chytila rotavirus v detskom centre. Bolo to slušne peklo, no ani napriek tomu, by sme ju tým zaočkovať nedali. Konkrétne toto ockkvanie ako aj proti chrípke je šialenstvo.

domisha02
17. sep 2020

Je to dobrovoľne čiže musíš za to zaplatiť .. syn je v dôvere a nám to potom automaticky zaplatili naspäť.. očkovanie zvládol úplne v poriadku🙂 mi sme sa rozhodli očkovať kvôli tomu že neter stym skončila c nemocnici a teda bola na tom dosť zle ...tak sme sa rozhodli radšej zaočkovať.

anastazia93
17. sep 2020

My sme davali, mala trochu teplotu, ale nič zvláštne. Určite horšie boli zuby ako toto očkovanie. 😄 Pediatricka si nás zavolala na osobitný termin,s ničím iným a už vôbec nie s iným ockovanim to nespajala,takže ja nesúhlasím s tým čo bolo poveda e. Ale asi závisí od doktorky. Za mňa fajn, Dám aj druhé dieťa.

zuzanockamt
17. sep 2020

@lindusss2016 ja poznám, synovec, ráno v pohode, potom vracanie každú chvíľu a na obed už ani nechodil, na rukách ho niesli do nemocnice...moje očkované dieťa nič nechytilo

veronika180384
17. sep 2020

@anastazia93 aj naša Dr. to chce dať naraz. Tak uvidím, ako to malý zvládne.

alexandra2468
17. sep 2020

Dobrovolne, platis. Ale napriklad zo VSZP nam poslali naspat nejake peniaze, ale uz neviem kolko. Mozno 50%? A viem, ze aj v inej poistovni to tak robia.

Nasa to zvladla bez problemov. Ziadna reakcia. Ale ona nemala ani ja povinne ockovania reakcie. Je z ocele 😃

tslobik
17. sep 2020

Dieťa som očkovať nedala a nikdy rotav.nemal.

adkoalauri
17. sep 2020

@3michaela23 pri prvom synovi som zaplatila za to a malý ho dostal,takže 3 dni vnemocnici aj tak.Druhého som nedala zaočkovať

julia204
17. sep 2020

Dala som obom deťom, žiadne vedľajšie účinky, obaja neskôr chytili v sezóne brušné virózy a vďaka očkovaniu do 3dni ok..bez očkovania neviem neviem

nevenka
17. sep 2020

Ak uz, tak rozhodne tuto vakcinu NIE s hexou!!! Je to ziva vakcina a tie sa nesmu kombinovat s nezivymi, ja nechapem tych doktorov, co takto riskuju. Organizmus ma co robit so siestimi chorobami z hexy a este s oslabenymi rotavirusmi. Ja som ockovat nedala ani jedno dieta, ale je pravda, ze do kolektivu som s malinkymi nechodila a nemali ziadny problem, az raz mali crevnu virozu, ale to u boli skolkari. Znama dala dcerku zaockovat a v kuse mi vypisovala, ako hnackuju, zvracaju vsetci. Mozno nahoda, mozno nie, neviem. Kedze ide o oslabene virusy a ak ma oslabenu imunitu to dieta, ze nema crevnu floru ok, tak podla mna sa oni mozu rozmnozit a sposobit hnacky, samozrejme, miernejsie, ako keby nebolo zaockovane. Mozno to bol tento pripad...🤔

sasa1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
17. sep 2020

@nevenka hexa nie je živá vakcína. Živá vakcína je priorix. Ale so všetkým s tebou súhlasím. Žiadne vakcíny by sa nemali kombinovať.

sasa1310
17. sep 2020

@veronika180384 až mi zabehlo, keď som prečítala tvoj komentár, že uvidím ako to malý zvládne. On nie je pokusný králik predsa.
Prečítaj si niečo o tých vakcínach. Najlepšie príbalový leták. Lebo ty si zodpovedná, keď sa niečo stane. Nie lekárka.

veronika180384
17. sep 2020

@sasa1310 prepáč, leták som čítala, ale predsa sa nedá určiť ako prijme dieťa prvé očkovanie a ani tie ďalšie. Tak ako mňa môžu očkovať a nemusí to moje telo zvládnuť dobre a môže to zvládnuť akoby nič. Samozrejme, že som zodpovedná za svoje dieťa, ale prepáč, veštica nie som, aby som vedela, ako sa s tým vysporiada.

anastazia93
17. sep 2020

Ako bolo povedané Hexa nie je živá vakcina.
A my sme v Dôvere a nám to dali celé preplatiť.

anastazia93
17. sep 2020

@3michaela23 inak osobne si myslím že začínať tému očkovania na Modrom koňovi je jedna z najhorších veci čo môžeš spraviť.
Radšej sa pýtaj odborníkov, sú rôzne poradne pediatrov na internete ja neviem napr mama a ja má asi. A mnohé iné. Pýtaj sa známych a kamarátok ktoré poznáš, ktorým doverujes a o ktorých čo to vieš. 😊 Toť môj nazor, hoci hore som vyjadrila podporu očkovania. 😊

tslobik
17. sep 2020

@sasa1310 Ale ona nepíše, že hexa je živá ale Rotarix je živá vakcína.

tslobik
17. sep 2020

@veronika180384 tak radšej budeš skúšať....na vlastnom dieťati. Hm....