Očkovanie proti ovčím kiahňam

7. aug 2024

Ahojte. Mam do svadby 2 mesiace, aktualne su dost rozsirene kiahne. Dcera je doma, ale od sept.nastupuje do skoly a obavam sa, aby nieco nepriniesla. My sme este kiahne nemali (ani ja). Dali by ste sa teraz zaockovat? Mam ocakavat aj nejake neziaduce ucinky? Vdaka

hanaxxx
7. aug 2024

Ako dospela s neprekonanymi kiahnami by som sa urcite dala zaockovat. Ale daj si najprv spravit test na protilatky, mozno si ich prekonala a ani o tom nevies, ja som tiez taky pripad.

beata_k
7. aug 2024

Dala by som kedykolvek. Ziadne neziaduce ucinky neboli.

autor
7. aug 2024

@hanaxxx test som uz mala urobeny, protilatky nemam :/ ake je to ockovanie? Nie je to nic hrozne? Nema to nejake zle NU?

hanaxxx
7. aug 2024

Byvaly priatel sa daval ockovat v dospelosti a ziadne neziaduce ucinky nemal.

snehulak77
7. aug 2024

Ak nemáš protilátky, tak určite očkovať. Seba, aj dieťa 🙂

lubi_m
7. aug 2024

Ja by som sa určite dala zaočkovať ak by mi to po konzultácii s doktorkou bolo odsúhlasené.
Moju dcérku som dala proti ovčím kiahnam zaočkovať hneď jak sa to dalo a tú druhú dám tiež, len je ešte maličká.
Myslím, že očkovanie je najlepšie čo sa vymyslelo. Určite sa však poraďte so svojím obvodným lekárom.
Držte sa

autor
7. aug 2024

@snehulak77 nie len lepsie, ak by si tym sama presla? Je ockovanie dobre ja pre nu 6rocnu?

snehulak77
7. aug 2024

Je pre ňu určite dobre. Nájdi si tu v poradni od pediatricky odporúčanie ohľadom kiahní a očkovania. Je fajn, keď máš protilátky z choroby, ale dopredu nevieš ako bude prebiehať. Takže je lepšie jej predísť. Môj syn mal minulý rok (mal 2 roky), doniesol muž (netušili sme že nemal). Obaja mierny a pohodový priebeh. Ale keby sme vedeli, že muž nemal, neriskovali by sme a určite ho dali zaočkovať. Syna som plánovala pred nástupom do kolektívu. Ty ako žena sa určite daj zaočkovať, kvôli prípadnému budúcemu tehotenstvu.

kacena4
8. aug 2024

my sme chytili chiahne necakane, dcera mala 3mesiace av2 deti mi skončili v nemocnici s tak mohutnym vysipom ja by som dala zaockovat aj deti. dcera ma na tvári jazvičky ktorych sne sa nevedeli zbavit aj po 14r

milanemila
8. aug 2024

Dala by som zaockovat seba aj dieta. Pre dospeleho cloveka je to uz nebezpecnejsie mat kiahne a zvlast pre zenu v tehotenstve. Pre mna au kiahne uplne zbytocna choroba, kt prekonanie nic “dobreho” organizmu neprinesie, akurat v tele uz navzdy ostane herpeticky virus 🤷🏼‍♀️
Ja som ockovala malu cca 3 rocnu, 2 davky, ziadne vedlajsie ucinky a mohla byt hned po ockovani aj v kolektive. Mladsie dieta idem dat tiez zaockovat, ten bude mat vtedy cca 1,5 roka.

simona92101
8. aug 2024

Dala som ockovat dcerku ked mala 1.5roka,ziadne neziaduce ucinky,ani nevieme ze sa daco dialo

autor
8. aug 2024

Dakujem. Su to teda 2 davky nie jedna?

evaachesa
11. aug 2024

Ani by som nad tým nepremýšľala a ešte v tvojej situácii pred svadbou. 😱 Okamžite v pondelok by som bola nastúpená. 😂 Syn bol zaočkovaný v 3 rokoch bez problémov. Už mesiac po 1 dávke bol chránený kedy bol obklopený infekčnými kamarátmi v priamom kontakte a nechytil ich. Následne dostal aj 2 dávku.

taktotedanie
24. aug 2024

Pri tebe by som ani nerozmyslala a okamzite sa dala zaockovat
Dospely clovek to znasa neskutocne tazko a zle niektori skoncia az v nemocnici
A dieta je uz na tebe, jeden tabor je- ak dieta nedostane kiahne pri nastupe na II stupen zaockovat, druhy tabor hovori zaockovat hned pretoze teraz su tie kiahne neskutocne agresivne, zle sa to znasa , vysoke teploty , silny vysyp na tele a slizniciach, ustach atd

autor
24. aug 2024

@taktotedanie
Skusam sa k mojej dr dovolat ale zatial nic, ma dlhu dovolenku a sestricka tam mala urcite dni byt ale nedvihla mi zatial ani raz. Ockovat sa pojdem 🙂