Očkovanie proti kliešťom

nikatan
21. mar 2015

Baby chcem sa opýtať ohľadom očkovania.Môj syn bude mať tri roky a chcela by som ho dať zaočkovať proti kliešťom.No neviem či to nieje skoro.Pýtala som sa viacerých odborníkov.Niektorí to odporučujú a stretla som sa aj s takými, ktorí mi tvrdili, že je to ešte skoro.nemáte skúsenosti?Máte niektorá skúsenosti aj s očkovaním proti meningokokovým nákazám?Ďakujem

sissy27
21. mar 2015

@nikatan proti kliešťom sa očkovať nedá, proti kliešťom existujú repelenty... očkovať sa môžeš dať proti kliešťovej encefalitíde... treba porozmýšľať,či sa často pohybujete v rizikovej oblasti...

sanym
21. mar 2015

Ešte by som dodala, že očkovanie proti borelióze neexistuje.

lyzzy
21. mar 2015

@nikatan... My sme dali ešte skorej....presnejšie je to takto: očkovanie proti kliešťovej encefalitíde....prvá vakcína o dva či tri mesiace na to druhá a pol roka tretia....keď začať tak teraz lebo začína sezóna klieští a účinnosť vakcíny je hneď od prvej dávky

sampo
21. mar 2015

@nikatan ockovanie proti kliestom neexistuje 😉 ale pozri si napr na epis.sk vyskyt kliestovej encefalitidy v oblasti, kde sa pohybujete (ci sa ti to vobec oplati), ja ti napr. mozem povedat, ze boreliozy je daleko viac 😝 a proti tomu sa neockuje

alicka850
21. mar 2015

Ja som dala.dceru ked mala 3 roky proti kliest.encefalitide. Bolo to v 3 davkach,bez problemov. Zijeme v endemickej oblasti.

zabina27
21. mar 2015

tiez nad tym rozmyslam, zijeme v zlej oblasti,co sa kliestov tyka. ale maly je asi este malicky na to. moj muz mal encefalitidu a teda nechcem si ani v najhorsom sne predstavit, ze nieco take by mohlo mat dieta ☹ preto nad tym velmi uvazujem... na letaku, co mam doma, je napisane, ze vakcina je od roka, cize vy by ste mohli, ked by ste chceli. pre nas je to take na figu, lebo nas bude mat rok v maji, co je uz asi neskoro na ockovanie, tak snad toto leto bude ok a narok ho asi dam zaockovat