Očkovanie proti HPV u chlapcov - vaše skúsenosti

lindusa30
22. aug 2022

Zdravím Vás, pediatrička mi doporučila dať syna zaočkovať proti HPV. Čítam rôzne články kde sú názory aj pre aj proti a neviem sa rozhodnúť. Ako ste sa rozhodli vy?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
22. aug 2022

Ja som to tu uz raz pisala, nedam zaockovat ani syna a ani dcery... bohuzial mam v uzkom priatelskom kruhu mladucku zenu, ktora to ma napriek ockovaniu, takze "efekt" skutocne uzasny, len v tom, ze jej lekar podcenil preventivne branie vzorky z krcku maternice, lebo ved je "zaockovana"... ano ockovanie chrani proti niektorym kmenom, ktore toto sposobuju, ale nie vsetkym. Riziko vedlajsich ucinkov pri tomto ockovani je nizke - ale bohuzial ak su - tak takmer fatalne, cely centralny nervovy system v keli, da sa na youtube najst dost takych pripadov... a ano som posero, takto moje dieta nechcem, aby dopadlo... to nie je teplotka ci vyrazka po ockovani, to je zniceny zivot... Budem im dosledne prizvukovat - chraneny sex, malo partnerov a preventivne kontroly... Ked pozeram, ako sa momentalne ubera vyskum rakoviny, tak to uz nevidim ako nejake riziko do buducna, bude to dobre liecitelne... Nase deti su inak komplet ockovane, maju aj ockovania nad ramec....ale toto je moj respekt privelky...

belusa
12. aug 2024

dovolím si otvoriť znovu túto tému, dávate očkovať deti presne synov proti HPV vírusu?

lindusa30
autor
25. aug 2024

@belusa som rada, že chcete túto tému znova otvoriť, ale evidentne nikto nereagoval, tak premýšľam prečo. Ja znova stojím pred týmto rozhodnutím lebo mám syna pred 13.rokom a musím sa rozhodnúť. Staršieho som nakoniec nedala, ale stále to zvažujem. Väčšinou keď sa pýtam kamarátok, ktoré majú synov, tak nedali až teraz ba jednu, ktorá 12 ročného dala. Takže aj ja by som znova rada poznala skúsenosti a názory. Lekári to samozrejme odporúčajú, ale ....

belusa
2. sep 2024

@lindusa30viete čo ja ozaj už neviem čo mám urobiť a čo je lepšie