Očkovanie proti HPV

simkam2912
29. nov 2022

Prosim vas aky je vas nazor na ockovanie proti HPV? Dat ci nedat zaockovat dceru?? Ďakujem za nazory

huginko
29. nov 2022

@simkam2912 určite áno. Môj syn je zaockovany

mata90
29. nov 2022

@simkam2912 Neviem ti odpovedať , mám 3 synov,ale počula som veľa reakcií,že neockovat.

henta
29. nov 2022

Ohľadom ockovania by som sa rozhodla v prvom rade posla seba, ja ako matka zodpovedam za rozhodnutie.
To,ze Žofia dala dcéru ockovat a nič jej nebolo neznamená,že moja dcéra Kristina bude OK. A takto to je aj s rakovinou, neznamená,že ju dostane Však ste dospelé pana. Rozhodnite sa za seba

lenkadenisa
29. nov 2022

@simkam2912 ja som, aj sestra a dcéry dám tiež

veronikaszabova
29. nov 2022

@simkam2912 syna sme dali.

maximko25
29. nov 2022

@simkam2912 jednozbacne dat.ja aj synov dam.

dryada_dryada
29. nov 2022

Určite áno, aj ja som sa dala, síce až po konizacii ale radšej predísť nejakej pliaga teraz keď je možnosť ochrániť sa. Zdravie mame len jedno.

pdlenka
29. nov 2022

@simkam2912 Ja som dcéru dala zaočkovať, teraz sa chystáme na preočkovanie.Za mňa je to super vec ale konečné rozhodnutie je na tebe.

matabb73
29. nov 2022

Ja sa chystám dať dcéru zaočkovať. Jej kamarátka už je a žiadne problémy nemala. Ja som mala robenú konizáciu keď som mala len 27 rokov a malé dieťa a nechcem aby toto dcéra zažila.

kacena4
29. nov 2022

je to jedine vynajdene ockovanie proti rakovine - tak preco ho nevyuzit? my uz mame injekcie doma a ideme sa zaockovat

belllinka
29. nov 2022

@kacena4 preco nie? Napriklad preto lebo ma hlasenych najviac neziaducich ucinkov zo vsetkych ockovani…

huginko
29. nov 2022

@belllinka aké napriklad

katulienkax
29. nov 2022

nechapem preco davate synov, ale vasa vec, ja to skor riziko pre zeny ta rakovina a nie nedala by som , prilis vela neziaducich ucinkov to ma, ale zase pokial je geneticke riziko na rakovinu a to riziko je vacsie ako ockovanie, tak vtedy ano pre ockovanie, ale nie plosne

panelacikova
29. nov 2022

@katulienkax pretože muži sú prenášači...

anavixy
29. nov 2022

Virus HPV predsa nesposobuje len rakovinu krcka maternice, ale aj dalsie neprijemne ochorenia, ktore sa rovnako tykaju aj muzov. A mozno nejaka neockovana slecna bude mat stastie a natrafi na ockovaneho sexualneho partnera/ov.

kvieta
29. nov 2022

Dcéra je očkovaná, žiadne problémy po očkovaní neboli.
Skláňam sa pred rodičmi, ktorí dajú zaočkovať svojich synov. Ste skvelí v tom nesebeckom prístupe, keďže chlapci naozaj sú potencionálni prenášači HPV.

katulienkax
29. nov 2022

@panelacikova haah to je ako s covid vakcinou presviedcali nas ze zaockovani nemozu prenasat 😂

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matabb73
29. nov 2022

@katulienkax ty si určite odborníčka na virológiu.

franko_
29. nov 2022

Keďže som zástancom volného sexu mám v sebe vakcínu Silgard. Musel som si ju zaplatiť sám. kedysi to boli 3 dávky po 100EURO = 300EURO ale dnes je to už istotne viac.

lejllamt
29. nov 2022

@kacena4 máte doma? 😳 Ako to funguje? Ja som myslela, že sa objednáme a injekcie zabezpečí Dr.....asi sa teda mýlim

franko_
29. nov 2022

@raja95 presne tak, taký papilomavírus na hlasivkách či v hrtane neni žiadna sranda. HPV je 2000x nákazlivejšie ako HIV. Môže sa preniesť dokonca aj orálnym sexom alebo uterákom.

missdiva
29. nov 2022

@simkam2912 urcite by som nedala.

anavixy
29. nov 2022

@lejllamt Lekar vam predpise recept, vy si vakcinu vyzdvihnete a idete k lekarovi, ktory ju aplikuje.

myrra81
29. nov 2022

@simkam2912 moj nazor je ze urcite neockovat

kris_tin257
29. nov 2022

Ja som sa dala až v dospelosti bohužiaľ kedysi nebolo toľko info o tom ako teraz. Kamarátka čo má 30 rokov teraz po operácii krčka maternice a záchrane za 5 minút 12 sa rovnako dala zaočkovať proti hpv... Ja svoju dcéru dám takisto zaočkovať ale už v mladom veku

veronika_sk000
29. nov 2022

@simkam2912 ja ti to poviem z pohladu dcery..moji rodicia zvazovali, ci ano, ci nie, ale stalo to velke prachy, tak sa mama rozhodla, ze neda, lebo to je biznis pre lekara, ktory jej to navrhol a podobne argumenty..vysledok je taky, ze ma to velmi mrzi, pretoze mam rizikovy typ 18 a v hlave katastroficke scenare..vo stvrtok ma caka druha davka, pretoze nic ine nemozem robit, len sa ochranit aj pred dalsim rizikovym typom, ktory by mi moc nepomohol, keby sa objavi..mam len jedneho syna, ktory je este malicky, ale uz teraz viem, ze zaockovat ho urcite dam proti tejto pliage..vies kolko ludi poznam s trvalymi nasledkami po vakcine akehokolvek druhu? presny pocet 0...vies kolko ludi poznam s rakovinou? nedokazem spocitat..ak by bola vakcina na kazdy typ rakoviny, napicham si vsetky 😂 to je moj nazor

matullienka
29. nov 2022

Áno dám obe dcéry aj sestra ide dať syna, staršia čo má spolužiačku tak tiež idú dať všetky tri deti. sestre už 3 x robili konizaciu 1x reoperaciu lebo po konizacii doma skoro vykrvácala, doslova ju struhaju ako pastelku a týmto scenárom chcem u svojích detí predísť. Sestra dnes dostala prvú dávku

deedol
29. nov 2022

mam syna a dam ho zaockovat. mam v okoli viacero kamosiek 30+, ktore napriek poctu partnerov 1-2 maju momentalne problem s hpv.