Očkovanie proti chrípke

nataliaslivkova
27. sep 2012

ahojte babule, chcem sa spytat na vas nazor popripade radu..moja mala mala v juli 3 roky do skolky chodi od 2 rokov, ale prvy rok v skolke bol katastrofalny viac doma ako v skolke ,stale chora a teraz (zatial dobre v skolke len este tam je len mesiac) rozmyslam ci ju dat zaockovat proti chripke?? vela nazorov som pocula, ze to aj neodporucaju aj odporucaju...su tu nejake mamičky co mi vedia poradit ,ktoré si týmto ockovanim presli ?ci to ma význam?? 😉

desszi
27. sep 2012

Ockovanie proti chripke vyrazne oslabi a narusi imunitu, moze byt spustacom roznych aj autoimunnych ochoreni. Ak byvala tvoja dcerka casto chora, ockovanie proti chripke jej len pohorsi. Moja skusenost je taka - ja sa nedavam zaockovat, moji niektori byvali kolegovia sa davali (a este asi aj davaju v dobrej viere ockovat) - ja som nebyvala chora, oni pravidelne soplili a kaslali cele jesenne a zimne obdobie. Tolko k ucinku vakciny. Podla mna ockovat nema vyznam. Treba posilnovat imunitu inym sposobom - bylinkove cajiky, echinacea, vitaminy C, D, probiotika alebo ine pripravky na podporu imunity a v chripkovom obdobi dbat na zvysenu hygienu ruk!!!

tin007
27. sep 2012

Moja mama sa dala davnejsie zaockovat proti chripke (iba jediny raz) a potom ju dostala v plnej sile, 3 tyzdne PN s vysokymi teplotami, bolestami, a "posahanou" imunitou dalsie mesiace. Ja som sa raz dala zaockovat (asi 10 rokov dozadu) a hoci som dovtedy nikdy nebola chora na chripku, tak som ju tiez dostala a bola som PN dva tyzdne. Takze podla mna toto ockovanie vobec nema vyznam, skor zhorsuje celkovy stav imunity a potom clovek "chyti" vsetko, co ide okolo

liz_lemon
27. sep 2012

@nataliaslivkova urcite neockovat proti chripke, my sme to mali zadarmo v robote, a ti co sa dali zaockovat, boli vsetci chori, a druhy raz uz sa nedali ockovat, ja som sa ockovat nikdy nedala, a chripku som nikdy nemala
chripku si vsak netreba zamienat s nachladnutim, pretoze pri chripke je clovek celkovo slaby, nechuti mu jest, bolia ho svaly, ma teploty, je tak trochu "mimo" a pri nachladnuti je skor bolest hrdla, sople
ja som mala chripku raz v zivote, a to ked som bola decko na ZS, a velmi dobre si pamatam, ako mi bolo, a ako mi je ked som len nachladnuta

bosoriak
27. sep 2012

@nataliaslivkova Nemyslim si, ze dat ockovat dieta proti chripke mu pomoze pri tych kolektivnych chorobach. Jeho imunita sa este len vyvija, ale kazdou chorobou je vyvinutejsia.
Skor odporucam v pripade choroby jej poriadne doliecenie. Tazko sa to da dodrziavat, ked su obaja rodicia zamestnani. Ale po kazdej infekcii by bolo najlepsie nechat dieta sa zotavit mimo kolektivu asi 2 tyzdne. Samozrejme, von sa chodit da, ale nezdrziavat sa v kolektive, kde sa da chytit dalsia choroba. Nam to vela pomaha, lenze ja som na materskej, takze si to mozem dovolit.
Vela zdravia!

lentuska
27. sep 2012

Ja neuznavam celkovo ziadne ockovanie. Pocula si uz o stranke : www.slobodavockovani.sk, ked si to prestudujes, nedas ani psa uz zaockovat,nieto dieta....

ervenka
27. sep 2012

@nataliaslivkova zatial som este nepocula aby toto ockovanie pomohlo. Sestra sa dala zaockovat- mala taku chripku aku v zivote nemala. Svokor sa dal zaockovat- bol mesiac KO. a vlastne si ani nemyslim,ze to ma ja nejaky vyznam- okrem toho, ze potom 90% ludi ochorie.
Mimochodom, je normalne ze dieta, ked pride do kolektivu zacne byt viac chore ako ked bolo doma. Takze len trpezlivost, vela vitaminov a pohybu na cerstvom vzduchu... 😉

ichbinich
27. sep 2012

Ako sa uz pisalo, ockovanie proti chripke nema ziaden vplyv na tzv. chripkove ochorenia, teda nachladnutia. Prava chripka je velmi nebezpecna choroba, ktore je sprevadzana vysokymi horuckami a bolestami klbov. Nie kaslom a soplom ako prechladnutia. Prava chripka znamena takmer vzdy hospitalizaciu do nemocnice, a rocne na nu zomieraju najma stari, slabi ludia.

Nevyhoda ockovania proti chripke je, ze v principe sa uhadne, ktory kmen chripky sa v tom-ktorom roku rozsiri najviac a proti nemu sa ockuje. Ak sa rozsiri iny kmen, mas smolu, aj ked si zaockovana. Ostatne ockovania su ale precizne, tam nic nemusia hadat, tie su zmysluplne z mojho pohladu. Ale o pozitivach a negativach ockovani tu je ina diskusia.

Ja som sa dala zaockovat proti chripke celkovo asi 4 krat. Ani ja, ani syn sme nemali komplikacie po ziadnom ockovani, ani len zvysenu teplotuu. Pravu chripku som nikdy nemala, ci uz s ockovanim alebo bez, a poriadne prechladnutie ma chyti aj tak pravidelne raz za rok, takze tohto roku na to kaslem.

To, ze bola dcerka stale chora v prvom roku v kolektive, je normalne. Proste kazdy donesie ine virusy a tie sa povymienaju. Ale presne tymto sa detom cvici imunita, v druhom roku je nachylnost ovela nizsia.

Plny suhlas s ostanymi v tom, ze treba dbat na pestru stravu a cerstvy vzduch a hygienu ruk. A ked vas uz nieco chyti, ostat doma. Aj my, dospeli. Pekne si to vylezat, nie sa premahat a chodit do roboty.

angua27
27. sep 2012

ahoj, tiež pridám negatívnu skúsenosť. pred pár rokmi sme v práci mali očkovanie proti chrípke zadarmo. jasné, využila som, rozhádzala som si totál imunitu. celú zimu som bola chorá, soplila, kašľala, každú chvíľu doma na PN, ďalšie roky to už nebolo také zlé, ale kým som si dala dokopy imunitu, trvalo mi to 3 roky. takže ja očkovanie neodporúčam.
prvý rok v škôlke, dá zabrať každému dieťaťu. môj syn bol tiež viac doma ako v škôlke. druhý rok už bol v podstate ok. choroba v zime možno dvakrát. treba vydržať a ako písali dievčatá, posilovať imunitu prirodzene. 😉

sisaha
27. sep 2012

@nataliaslivkova ja som sa pred materskou davala pravidelne ockovat proti chripke (nikdy som ziadne komplikacie, ani chripku nedostala). No dieta by som nezaockovala. Dieta si potrebuje vybudovat imunitu a vo vseobecnosti deti choroby lahsie zvladaju. Radsej jej nasad imunoglukan, alebo kolostrum a zvyseny prisun vitaminu C. 😉

rose1988
27. sep 2012

ja by som to nerobila a uz hlavne nie dieta

nataliaslivkova
autor
27. sep 2012

dakujem vam velmi pekne..imunoglukan aj kaloba minuly rok nezabrali v lete sme boli pri mori uvidime dufam, ze tento rok bude lepsii..dakujeeeem :D

luba41
27. sep 2012

teda ja som sa dala jedinýkrát zaočkovať /a to som ani nebývala chorá, max nejaká slabá viroza cez zimu/ ale po zaočkovaní od decembra do marca som bola asi 4xchorá ☹ Sa mi zdalo, že som vkuse chorá. Takže už nikdy viac... Ja som deťom /od oktobra do marca/, ked chodili do škôlky, dávala zvýšené množstvo vit.C /nevedela som kolko, tak som dávala 100mg na den/ teraz by som dávala ovela viac. A velmi pomohlo homeopatikum Oscillococcinum / jedna tobolka guličiek týždenne/ a chorobnosť im klesla o 75%. 😉

gubcikova
27. sep 2012

raz som sa dala a už nikdy viac

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bohus43
6. aug 2020

Tak tak, nakupte si kolostrum. To vam pomoze.