Očkovanie Prevenarom

suelop
4. aug 2012

Ahojte mamicky, ake mate skusenosti po ockovani Prevenarom? Nasa mala to prve ockovanie zvladla bez teploty, bez opuchu a bez akychkolvek inych komplikacii. No vcera som sa dozvedela, ze cim slabsia reakcia na vakcinu, tym je to horsie. A tiez , ze toto ockovanie ma ovela viac rizik nez pozitiv. Zneistilo ma to. Co vy na to??

andrejka1974
4. aug 2012

s tou reakciou to nieje pravda kazde dieta reaguje inac moja starsia dcerka mala po nom tri dni teploty nad 38 stupnov a mmr mala 1 den teploty okolo 38 a mladsia dcerka ta ma zatial len mmr a nemala vobec teploty a ostatne moje deti mali vzdy teplotu po mmr a ockovanie je dolezite moj syn pred 11 rokmi dostal pneumokoka vtedy sa este neockovalo a zacali mu praskat cievy skoro nam umrel zachranili mi ho v poslednej chvili takze sa neboj ockovania ani reakcii malinka bude mat prevenar za 2 tyzdne tak ti sem napisem potom jej reakciu

hradnapani
4. aug 2012

@suelop podla mna uplna hlupost, vdakabohu, ze nemala reakciu. To odkial mas taku informaciu? Pripada mi to ako od mamiciek na pieskovisku, tam kto sa nepochvali riadnou horuckou po ockovani, akoby ani nebol. A z lekarskych zdrojov sa mi to tiez velmi nezda, ved pediatrov tie reakcie vobec nezaujimaju, toboz aby si robili statistiku...

suelop
autor
5. aug 2012

Ved to, ja som z ockovania sice odchadzala s placom ( teda mala plakala) , ale sestricka mi aj vravela , ze je dost pravdepodobne , ze ani reakcia nebude, lebo ze teraz su take vakciny, kde sa tie neg reakcie minimalizuju. Tak ste ma upokojili. Vdaka. A @hradnapani mas pravdu, obcas mam aj ja pocit, ze ked sa nemas cim "pochvalit" tak si divna... 🙂

jerryjanka
5. aug 2012

za seba môžem povedať že reakcia môže byť mierna, možno aj žiadna , ale aj veľmi vážna my sme schytali neurologické problémy ktoré sme riešili 3 mesiace. prevenar má viac negatív ako pozitív