Očkovanie detičiek proti chrípke

janula2511
14. sep 2023

Ahojte zaujímajú ma vaše názory na očkovanie proti chrípke.u detí 6 rokov a 12 rokov.a mamičky čo ste dali očkovať deti mali nežiaduce účinky?pomohlo očkovanie proti chrípke?boli aj tak choré alebo nie?

belllinka
14. sep 2023

@janula2511 ak ich dáš zaočkovať, neznamená to, že nebudú choré. Akurát budú očkované proti tým kmeňom chrípky o ktorých epidemiológovia predpokladajú, že budú na jeseň najrozšírenejšie. Čiže áno, tvoje deti môžu mať iný typ chrípkového vírusu a takisto aj soplík a iné choroby.

evaachesa
15. sep 2023

@janula2511 minulý rok čo bolo v okolí dosť veľa chrípky sme sa my s mužom aj 3 ročnym synom dali zaočkovať a teda úplne v pohode sme to zvládli bez choroby...možno jeden týždeň soplil ale inak nič. V škôlke bolo dosť chorých, no malý sa držal. Možno už nabral imunitu, možno pomohla vakcína, ktovie.

zuzuyati
19. sep 2023

@janula2511 prosím vás, vy kde žijete? Prečo si chcete ničiť deti? Ste normálne? Proti chrípke očkovať!!?? No ja neprajem nikomu nič zlé, ale zamyslite sa, či je to ozaj nutné, či v tom nie je len propaganda a prachy.
Nedávajte deti pichať, ved v tom je také svinstvo, že až. Čítajte zloženia vakcín, skôr, kým to dáte do tela dieťaťa ...

anastazia93
4. okt 2023

Ja som dávala minulý rok dcérku, ale tou novou vakcínou čo je ako sprej do nosa , Fluenz tetra alebo tak nejako sa to volalo. Je tu super, nemala žiadne vedľajšie účinky.
Zháňam aj tento rok, je to od 2 rokov, takže teraz dám aj druhé dieťa.

evaachesa
4. okt 2023

@anastazia93 nevieš v akom čase sa odporúča začať očkovať proti chrípke?

anastazia93
4. okt 2023

@evaachesa ako mesiac? Október november

evaachesa
4. okt 2023

@anastazia93 áno to som myslela, ďakujem. Čiže teraz niekedy už ideš dať zaočkovať?

janula2511
autor
4. okt 2023

@anastazia93 budeš aj teraz očkovať?

anastazia93
5. okt 2023

@evaachesa
@janula2511
Áno dám oboch tento rok, len neviem zatiaľ zohnať vakcíny. V jednej mi povedali že až koncom októbra dôjdu tak uvidím.

evaachesa
5. okt 2023

@anastazia93 fúha tak to som zvedavá. A nevies či obyčajné sú už dostupné?

anastazia93
5. okt 2023

@evaachesa v jednej mali normálne. Ale v ostanych hsom sa nepýtala, len vyslovene na tie spreje, tak je možné že tieto sú rozdistribuovane

janula2511
autor
5. okt 2023

@anastazia93 koľko sa platí za ne?

anastazia93
5. okt 2023

@janula2511 prepláca sa celá suma takže neviem

anastazia93
6. okt 2023