Očkovanie bábätka

kantruska
23. máj 2022

Ahojte dievčatá, moja dcérka má 3 mesiace a 2 týždne a čaká nás prvé očkovanie. Už sme ho raz posúvali, pretože sme mali soplíky a kvapkali pamycon. Ale ešte stále máme trochu soplíky.
Chcem sa s vami poradiť, na čo si dávať pozor. Či mám ešte posunúť očkovanie. Použili ste po očkovaní chladiace náplaste? Budem vďačná za každú radu 😊

diamond007
23. máj 2022

@kantruska áno chladiace sú super....
Očkuj len zdravé dieťa, buď si na 100% istá. Očkovanie neujde. Ak tak malinké telíčko bojuje s nejakými soplikmi, tak by som ho nezaťažovala aj vakcinami. Doliec jedno, týždeň nech je minimálne zdravá úplne a až potom.

kantruska
autor
23. máj 2022

@diamond007 Aj som si myslela, ale radšej som sa chcela poradíť. Ďakujem 😉

kantruska
autor
23. máj 2022

@diamond007 prosím vás tie chladiace ste kúpila v lekárni?

kantruska
autor
23. máj 2022

Dievčatá a dávali ste aj očkovanie proti Rota vírusom. Doktorka mi povedala, že sú to kvapky do pusinky a dávajú sa zarovno s prvým očkovaním. Mate s tým skúsenosti?

svetlana16
23. máj 2022

@kantruska urcite najprv doliecit a aj ked bude 1.ocovanie v 4-5mesiaci nic sa nedeje... Poposuvaj si potom vsetky očkovania,nech je babatko zdrave a bez liekov viac ako týždeň (aj 2kludne) aspoň a tak očkovať....

kantruska
autor
23. máj 2022

@svetlana16 dobre, ďakujem 😊

domka222
23. máj 2022

@kantruska naša Dr povedala, že obyčajný priesvitný soplík, nie je kontraindikácia na toto očkovanie (samozrejme nie žlté sople). A dávali sme rovno aj rotarix. Boli sme už druhý krát. Len ak budeš posúvať, aby si stihla prvú dávku rotarixu, ak chceš dať aj toto očkovanie