Nežiadúce účinky po očkovaní proti meningokokom

7. okt 2024

Zdravím. Je tu niekto kto dal dieťa zaočkovať proti meningokokom a dieťa malo nežiadúce účinky? Nebodaj trvalé následky? Ďakujem

jazula
7. okt 2024

U dcérky 3r len bolesť v mieste vpichu asi dva dni po prvom Bexsere. Po drhom Bexsere ani Nimenrixe nič.

thirstymonk
8. okt 2024

Skoro všetky deti majú nežiaduce učinky. Väčšinou teplota, začervenane miesto vpichu. Asi dva týždne dozadu mi jeden známy hoaxer posielal presne nejaké video, že nejaké dieťa zomrelo po zaočkovaní na meningokoky, neviem, či to vôbec bolo na slovensku. Video rozšumene, nebolo na ňom veľa vidieť...

Samozrejme, povedzme si pravdu, áno, očkovanie môže človeka zabiť. Aj očkovanie má nežiaduce účinky tak ako každý liek. A jeden človek z desiatich milionov ho naozaj nemusí prežiť. Lenže ak by sme neočkovali, z desiatich milionov by neprežilo osem milionov. Takto neprežije jeden... je to smutné, ale taká je štatistika.

kiki68
8. okt 2024

@thirstymonk Ja poznam zial 2 deti, co na toto ochorenie zomreli, tretie prezilo ( dva tyzdne v kome), to tretie bolo spoluziacka na zakladnej. Lebo to lekari vyhodnotili najprv ako chripku a zial to islo velmi rychlo. Na toto radsej risknut asi nasledky ockovania, ako tic ze niekto otoci dieta na pohotovosti a potom uz je to boj o zivot.

thirstymonk
8. okt 2024

@kiki68 Tiež poznám chlapca, ktoreho štipol kliešť, o dva tyždne teplota sople... doktori ho poslali domov že ma piť teply čaj. Lenže chlapec o ďalšie dva tyždne upadol do komy a bol v nej myslím 13 rokov. Zomrel minulý rok vo veku 21 rokov (sa mi zdá). Nestalo by sa to, keby bol zaočkovany...

A samozrejme, vina na strane lekarov, že ho odpinkali s teplym čajom... ale aj na strane rodičov. Ja keď som mal kliešťa, zapisal som si do kalendara, kedy to bolo a keby sa mi vyskytli sople, žiadam si okamžite detailny rozbor krvi, či nemam encefalitidu. Tak by sa to dalo riešiť možno skôr, ako bolo neskoro...

Na druhej strane, moja babka (čerstva osemdesiatnička) mi hovorila, že ona sa o kliešťoch dozvedela až keď sa narodila moja mamka (55 ročná). Po presťahovaní sa do mesta zrazu zistila, že existuje encefalitida aj bolerioza. Ako decko babka mala kliešťa asi tak trikrat za deň. Proste sa vytrhol, zahodil a deti sa ďalej jašili... a nikdy sa nikomu nič nestalo, zaujimave.