Nežiadúce účinky do 4 dní po MMR

12. jan 2022

Ahoj stretol sa niekto niekedy s tým že po očkovaní na MMR malo dieťa nejaké reakcie na 4 deň ? Lebo keď sme sa dali očkovať nič malému nebolo má 2,5 na 4 deň začal strašne zvracať, mal teploty tri dni, sopel, jeden deň mi plakal že chce vypnúť slniečko , inak nemal ani vyrážky ani nič len toto stretli ste sa tým niekto ? Lekárka povedala že to nemá nič a očkovaním lebo že rekacia je až na 10 deň tak neviem ale ja si myslím že schmatol osýpky z očkovania

kallanchoe
12. jan 2022

Nebude to 6sta choroba?malý si asi priniesol od doktorky keď mal cca 10 mesiacov ...3 dní teploty a potom vysyp na celom tele...po mmr sme mali potvrdenú reakciu až 22 deň.....

diamond007
12. jan 2022

Rozhodne nech to bolo čokoľvek, nepokračovala by som ďalej v očkovaní. Podľa mňa to môže mať súvis aj nemusí. To,že syn sa nezdal chory, neznamená že jeho telo nemohlo mať už aj v sebe nejakú baktériu a očkovanie mu to len rozvyrilo. Mňa zaujíma len zdravie mojich detí, nik nebude niest následky ak by sa vášmu synovi stav pohoršil (môžu vzniknúť epileptické záchvaty, alergie a pod). Očkovanie má klady aj zápory.staci si o vakcinach trošku nastudovat