Nervóznejšie dieťatko po očkovaní Prevenarom

somavi
21. dec 2015

Mamičky, moje prvé dieťatko zvladlo všetky očkovania bez problémov. Teraz druhá dcérka prvé očkovanie zvládla úplne Ok, ale po druhom jej navrela nozka v blízkosti vpichu a zmenilo sa jej správanie. Bolo to veľmi kludnucke, stále usmievave dievčatko a teraz je zreteľne nervoznejsia, placlivejsia a oveľa menej sa usmieva. Sú to 4 dni od očkovania. Čítala som následky po očkovaní v jednej téme a som strašne vystrašená, bojím sa a som úplne mimo..sú takéto príznaky relatívne bežné? Upraví sa to? ☹ máte skúsenosti?

hefo
21. dec 2015

Ťažko povedať, ale do určitej miery môže byť nejaký čas dieťa ubolené už len kôli samotnej injekcii, jednak bolesť pri tom a potom spomienky na ňu. Takisto by som povedal, že (očakávaná) reakcia imunitného systému v prvých dňoch jej tiež na pohode nepridá.
Ale ako hovorím, neviem, koľko je to "oveľa menej", to by sa dalo snáď určiť jedine porovnaním s inými deťmi, no málokto má skúsenosti s reakciami viac detí, než by na jednej ruke spočítal.

maminuska
21. dec 2015

@somavi ano su bežné aspoň u mojich detí. Všetky očkovanie prežili v plnom zdraví .

prevenar
21. dec 2015

@somavi
ono, zrejme to nebude nic ine , len ze ju boli noha , to je najcastejsi scenar. zial fakt su pripady , ked sa deti "zmenili" a nejak sa uz nezmenili spat . ockovanie je velmi rizikove pre neurologicky system, tak isto aj rozne autoimunne poskodenia nie su zas tak uplne zriedkave. videl som aj horsie pripady, ako toto a deti sa vratili do normalu ..napriklad strata schopnosti chodze a pod.

pre buducnost by som svoje obavy riesil PRED ockovanim a nie po. to je uz dost neskoro.

cim skor prides na to spolu s ostatnymi ,ze ockovanie je podvod, tym lepsie pre tvoje deti. drzim palce nech ste z tohto "dobrodruzstva" cim skor von 🙂

vsetko o rizikach ockovania sa da najst tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

luciferkax
21. dec 2015

nestresuj sa, je iba ubolené a troška oslabené, do pár dní bude úplne fit :D :D

aristka
21. dec 2015

@prevenar dieta v tom veku chodi ...urcite je uz autista.cukrovkar .potr .alergik.treba kupit vit.C .cističku vody za300 eur a vysavac za par stovak .aby dietatku povysavalo ten poskodenu gen ockom .ktory sa vyplavil do krvi a plava a plava ...vid tvoja teoria od cloveka .ktory sam ma alergiu urcite po ockovani a tvoje dieta to urcite nezdedilo.ale je poskodene ockovanim a riesis to produktami hore pisanymi .plus mu pecies super kolacik s medom .co tam .ze je super alergen a este ho mas napojene na 100percentny kyslik .aby nedajboze pri poraneni hlbokom nejakym klincom .co vam samozrejme neprajem .nedostalo tetanus.pretoze dobre oxygenovane dieta nemoze dostat tetanus.vid tvoja teoria....dost od cloveka .ktory sa niekde vyjadril.ze sa moc ockom nezaobera a nevedel .ze ck.sposobuju dva druhy bacilov .ale ockuje sa proti tazsej forme ck .ktora ohrozuje drobcekov na zivote...ved ja viem .ze tvoj kolega pan fillo .ci petot ako prevenciu zadusenia pri ck odpuruca hojdacie kreslo a kvanta vit.C ..mozno ma stolarsku firmu....no normalne .na to .ze sa ocku moc nevenujes .si tu nejak casto ..inak pichal si uz muscularku .hocijaku a mozno by si mohol nieco o tom pokecat.mozno kam sa im inj.picha u babatiek .aky je cely postup.rizika....urcite to podla prispevkov dobre ovladas .ci len strasit matky a potlapkavat sa po pleci ako je super .ze neockujete ....alebo si mal slabe vianocne odmeny...

aristka
21. dec 2015

@somavi fakt ma nonstop zaraza .preco matky namiesto toho .aby komunikovali z dr .citaju bubu od alterativcov na nete .dr.by ti krasne a jednoducho vysvetlila .dej ktory vidis u dietatka a co je podstatou ocka .tj cely imunologicky dej ...alebo preco si neprecitas aspon jednu temu ocko a neocko .kde su veci dokola vysvetlene ... su tu aj skupiny proocko a dokonca je tu skupina zdravotakov .kde je aj pedina a ine dr ci zdr....nedam ti liink.ak chces dohladaj si skupinu .ktoru chces .co si inak aj urobila a zbytocne si sa vystrasila a pritom stacilo vytocit pedinu a pytat sa jej...no co uz s vami ..

kytula
21. dec 2015

@aristka myslim, ze prevenar nechcel vylakat mamicku, ale povedal svoj nazor slusne (na rozdiel od Teba, kde je sama ironia). Je pravda, ze ockovanie ma aj svoje rizika. Inac by nam pediatricky nevraveli, ze po ockovani mame min. pol hodinu cakat v cakarni, ako dieta bude reagovat. A ja som sama bola svedkom, ked dietatko sa zacalo po ockovani dusit. Kazdy ma na ockovanie svoj nazor, zato ze mas iny nazor nemusis inych zhadzovat, da sa aj inteligentnejsie vyjadrit svoj nazor.

aristka
21. dec 2015

@kytula robis mu asistenku.co sa ti nepaci .ak poukazem na jeho teorie .co je na tom ironicke .ved sa daju precitat v teme ocko a neocko a dalsich a kvantum veci nezodpovedal .ak sa tymi teoriami matky riadia treba ich opakovat .pre mna su ako poucka .ktoru sa nikde nedocitas v odbornych knihach ..len vo fillovinach a tu od previho .takze opakovanie je matka musrosti ....a dieta sa dusilo ...no vidis .ja som videla anafylaxiu z redkovky a inych potravin .inak aj medik ju lahko sposobi u alergika a kvantum inych reakcii .takych .ci onakych a ty si vydela dusenie ...inak ja mam tiez nu .dusenie .pri plavajucom poskodenom gene v krvi vid.spomenute hore mi manzel musel skoro volat rychlu ...inak myslis .ze male ma autizmus ...

ivka2015
21. dec 2015

Môjmu malému tiež navreli nozicky v mieste v pichu po druhom očkovaní , natierali sme mu to na odporúčanie dr. octanom, a tiež bol aj po prvom aj druhom nervóznejší dokonca sa začal dávať do "luku", cca po 2 týždňoch sa dostal " do normálu " ...... tak držím palce 🙂

hefo
21. dec 2015

Dúfam, že ďalšie kolo bitky pre a proti očkovaniu sa bude konať inde než v tejto téme.

liuliu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
menatko
21. dec 2015

@liuliu stretla som sa s touto osobou uz na jednom fore a neviem co to je za cloveka bojovnika-odbornika za a na ockovanie..pre nu neexistuju ziadne kointrigacie z ockovania a ziadne vedlajsie ucinky nic .. a furt bude tvrdit to svoje..uplne zbytocne na nu vobec reagovat ..ja som sa kvoli nej vypla z fora pretoze som to uz nemala chut dookola citat..

menatko
21. dec 2015

@somavi myslim ze nervozita pochadza z vakciny.telo sa s nou snazi vysporiadat..daj jej cas a pokojovy rezim netreba sa zbytocne stresovat. Drzim palce nech sa malickej polepsi 👍😊

aristka
22. dec 2015

@menatko mozem poprosit link.kde sme spolu komunikovali...inak hore pisem o nu a ja ho popieram ....moje .tu nie ste v nesuhlase .ja vas hladkat po pleci nebudem a neponuknem vam ziadnu cisticku vody a vysavac
@liuliu inak .ked pozriem ako pises ty .tak tych postihnutych podla teba je asi viac .ale ja pisem na mobile a citim sa zdrava ...inak by som asi nemohla robit svoju pracu .kedze dr.by mi to nepodpisal....inak .co myslis.ako dopadne toto dietatko .kedze sa vas tu tolko zhrnulo alebo mi vysvetlite .co sa z drobcom deje tj .v jeho svale .....

liuliu
22. dec 2015

@menatko ale vies co si vsimni ohladom ockovania takto saleju vacsinou len matky ktore dali zaockovat svoje deti. Vyslovene to u nich prechadza az do agresie. Vsetci su blbi len oni lietadlo 😀 .Ako keby podvedome vedeli ze vystavili riziku svoje deti a vyvrsovali sa preto na neockujucich jedincoch. Mne ako ockujucej matke by mohlo byt u prdele ze niekto neockuje kedze by to moje dieta nijak neohrozovalo. Ale toto su vyslovene take boje ze ked som to musela absolvovat ja a ( ohrozit svoje dieta ?????) tak to musis absolvovat aj ty !!!
Neviem o akej cisticke vody sa tu pise ale ja si vodu filtrujem tiez a necitim sa preto teda divne 😀 Ci musime vsetci pit nefiltrovanu z vodovodu lebo aj ockovane deti taku piju

adsumus
22. dec 2015

@liuliu a kto sa tu na tebe vyvršuje, či na kom? jediný kto tu uráža si ty, ked píšeš, že aristka je postihnutá, neviem prečo toto admini nechávajú a veľmi sa mýliš, očkujuci rodičia nevystavuju svoje deti riziku, ale su to neočkujuci rodičia a potom lutuju a vyvolávaju očkujte sa, aby sa vám nestalo, to, čo nám. a sorry, ale budeme dávať svoje postoje a názory aj na antivax, pretože čo infomrácia to klamstvo a strašenie, doslova vyvolávanie paniky a potom taka mamina, čo má prvé dieťa a nevie čo a ako môže aj zošalieť z toho.

adsumus
22. dec 2015

@somavi ludia, čo očkuju https://www.modrykonik.sk/group/6646/ bez urážania, zavádzania a strašenia zo strany neočkujucich a antivaxerov.

liuliu
22. dec 2015

@adsumus vidis konkretne ty ako jedinec mas problem s pochopenim pisaneho textu ( jednej vety ) tj . ty mas daky postih z toho ockovania alebo pises ako postihnuta ... ??? A obracias to tu na to ze niekomu tvrdim ze je postihnuty... 😀
Jednu jedinu otazku si nedokazal pochopit a uplne si ju obratil. Takze tvoj postoj a nazor na tebou nacitane veci mam vies kde.
A este raz mne ako ockujucej matke by mohlo byt uplne jedno ci niekto ockuje alebo neockuje. Toto je vyslovene ta sprosta "slovenska" natura skapala koza mne musi skapat aj tebe, ked ja tak aj ty... a nijak inak ! A budete vsetci ockovat do morku kosti !!! :D
Strasne mi to evokuje zeny ktorym bol robeny nastrih. Tie su tiez schopne sa do krvi hadat ake je to potrebne a nevyhnutne a kazda ktora ho odmieta je sprostaaa a len vymysla.

adsumus
22. dec 2015

@liuliu a ty ako vieš, že nám to nie je jedno? pýtala si sa? nepýtala, len vymyslela hahaha a mudruješ si sama so sebou a pre seba. tebe prečo nie je jedno, či sa my očkujeme a vypisuješ nám tu v očko teme o nás nezmysly? čo ťa trápi?

liuliu
22. dec 2015

Ake nezmysly ? Niekde som vyjadrila svoj postoj k ockovaniu alebo si zase domyslas a prekrucujes co som nepovedala ? Ked chces aby ta ludia brali vazne a diskutovali s tebou na dakej urovni nauc sa chapat obsahu textu. Tusim sa to ucilo v 3 rocniku ZS.

adsumus
22. dec 2015

@liuliu prepáč, ale takéto názory ako máš ty som už čítala veľa krát a nie je na nich, čo nechápať, su také jednoduche celkom, tuším aj v materskej skole mojej dcery už riešia zložitejšie veci. pekný den ti želám a vela plodných kozích prirovnaní a pseudopsychologických analýz očkujucich rodičov. 😉

simonka77
22. dec 2015

zakladatelka chcela poradit, pomoct, a nie citat, ako tu jeden na druheho "skacete"
kazdy ma pravo na svoj nazor, ja som mama, ktora dava ockovat, nejdem sa tu hadat s nikym, kto neockuje. kazdeho vec. hadkami a niekedy az smiesnoironickymi komentami zakladatelke nepomozete.

@somavi porad sa pediatrickou, pozna tvoje deti. ty ako mama mas "svoj" siesty zmysel na svoje deti, drz sa toho. nie toho, co ti kto za blaboly napise (prepacte, ale hadky vyssie su blaboly, nakolko nicim neprispeli zakladatelke). nech sa detom dari)

somavi
autor
22. dec 2015

@liuliu ja len jedno k tvojim príspevkom.. Necítim sa vinne, že som nechala zaočkovať svoje deti. Urobila som to s vedomím, že je to pre ich dobro a verím tomu. samozrejme sa ale bojím. Taktiež by som sa však bála, keby som svoje deti zaočkovať nedala. Každá minca má dve strany. A riziku svoje dieťa vystavujete aj vy, čo očkovať nedavate.

somavi
autor
22. dec 2015

Ďakujem veľmi pekne všetkým za odpovede. Moja malá dnes akoby svihnutim čarovného prutika "ožila "🙂 dzavoce, smeje sa.. Som šťastná 🙂

luciferkax
22. dec 2015

@somavi odkedy sa dieťatko narodí, tak sa o neho budeme báť asi navždy.. a súhlasím s tebou, omnoho viac by som sa bála, keby som dieťa očkované nemala

aristka
22. dec 2015

@liuliu si tu od semptembra .mohla si si precitat pravidla tem ...inak mas pocit .ze niekomu v tychto temach hovorit do postihnutych je cool a smiesne .vies mna si neurazila .ja som chvalabohu zdrava .ale bohuzial su aj v tychto temach a celkovo na mk mamicky s detickami .ktore postih maju a tvoje posmesky .aj ked na moju osobu .zdravu .sa ich mozu dotknut....u mna je postih diagnoza .z ktorej sa srandicky nerobia a duplom .neberie sa to ako nadavka .ci vyjadrenie mentality zdr.cloveka...dospej alebo si precitaj temy ocko a neocko a uvidis .ze su tu mamicky .ktorych deticky maju rozne dg.s roznymi priznakmi postihu a nezasluzia si za svoju lasku a starostlivost .aby niekto bral alebo pouzil tieto slova hanlivo...

aristka
22. dec 2015

@somavi preto necitaj hluposti a radsej komunikuj z dr .ta ti vie aj realne pomoct ak je treba ...a kludne si daj opuch vysvetlit a pytaj sa ...alebo sa docitas v proocko skupinach a s dr si na zaklade poznatkov prediskutujes...je to na tebe ...

mircalla
22. dec 2015

@prevenar soklo by ma, keby si sa nezapojil....urcite sa nezmeni jej spravanie, presne ako pises...omg

lulu2014
22. dec 2015

@somavi ahoj...som rada že ste ok. Ja mám obidve deti očkované. Neľutujem to vôbec. Mladšia mala teraz v nošteku po sebe niekoľko kokov a bolo super lebo mali sme proti nim očkovanie takže priebeh bol úplne v pohode. Ako by to bolo bez neviem ... ale Dr. bola spokojná že máme a nič sa nedeje. Preliečila a je zatiaľ dobre. Ideme síce alergoličke .... imunita, alergia....

bibistec
23. dec 2015

no uprimne nebudem hovorit negativa a pod pribalovy letak si si mala precitat pred ockovanim viac by si sa vyplasila ale ano mozes cakat rozne rakcie moze mat nasledky, nemusi. nebudem riesit ze je to zataz na imunitny system a pod. to je teraz prd platne. kazde dieta je ine a pod. pozri si vsak na internete urcite najdes vela tem o detoxikacii organizmu po ockovani, su prirodne pripravky ktore kupis v lekarni, vitaminy a pod, je tam aj popis kolko coho presne dat a este sa porad v lekarni, moze vsak mat len naozaj reakciu a teplotu a nakoniec to pominie ale zas moze mat dalsiu reakciu po mesiaci, kamoskina mala tak reagovala po ockovani no horor nechapali a bolo to z ockovania ale potom sa to dalo do poriadku.