Mám rozdeliť prvé očkovanie?

klip0
15. mar 2022

Ahojte, čaká nás prvé očkovanie v 3m. Lekárka povedala, že sa máme sami rozhodnúť či dať naraz obe vakcíny do oboch nožičiek alebo rozdeliť. Povedala že ona by dala naraz, nech si to naraz odplace, ale bojim sa zas toho, že by mala nejakú zlú reakciu a nebudeme vedieť na ktorú z vakcín to bolo. Ja som mávala aj zle reakcie v detstve, kde som ani nemohla dostať preockovanie potom. A tohto sa bojím, že by mala zlú a potom ako zistiť ktorú jej už ako preockovanie nedať. Ale na druhej strane si hovorím, že ak bude mať horúčku tak pre telo tiež je asi lepšie mat ju len jeden krát ako 2x, keby to delíme. No vôbec sa neviem rozhodnúť.
Je lepšie rozdeliť to, alebo naraz ?

babovka2321
15. mar 2022

@klip0 nam pediatricka sama rozdelila, lebo bolo dieta inak sledovane, tak aby nemal nejaku silnu reakciu... rozdelene je to mensia zataz, kludne si rozdel 🙂 vobec nemusi mat po kazdej davke horucky, zeby ich mal 2x tolko

klip0
autor
15. mar 2022

@babovka2321 a keď sa rozdeľuje tak aký rozostup sa tam dáva?

babovka2321
15. mar 2022

@klip0 my mame medzi jednou a druhou nozkou 2 tyzdne a medzi jednotlivymi davkami asi klasicky

klip0
autor
15. mar 2022

@babovka2321 ďakujem 🙂 a potom aj preockovanie ste mali takto po jednom, alebo ak už bolo všetko ok tak spolu ?

babovka2321
15. mar 2022

@klip0 kazde preockovanie osobitne mame 🙂

klip0
autor
17. mar 2022

@babovka2321 ďakujem pekne, tak to rozdelime