Mám dať malú očkovať, keď mala soplíky?

lady511
29. okt 2012

Ahojte ,,mam dat malu očkovat ked mala par dní dozadu soplíky?mali sme íst na očkovanie 7.11. ale ekdže cestujeme presunuli sme to na 5.11,,doktor nam povedal že ked nemala teplotu možeme príst mate s tým skusenost?dakujem

bublina83
29. okt 2012

Ahoj, zalezi od toho z coho boli tie sopliky. Z prechladnutia ? Moj maly mal sopliky z rastu zubkov a dala som ho ockovat, vsetko je OK. Asi by som jej dala vysetrit, ci nema zapal v tele ak sa velmi bojis ... 😉

bleelka
29. okt 2012

ahoj, presne toto zaujima aj mna, nakolko mame tiez 7.11 ist na ockovanie, no dnes mi mala dostala sopliky...teplota 37,3... tak neviem kolko po prelieceni treba cakat, no sopliky som pocula ze nie su kontraindikacia, ale ja by som sa obavala...

lady511
autor
29. okt 2012

@bleelka
@bublina83 ahojte dievčata ,,no malej idu aj zubky,,ale nebolo to nič važne len take tečuce sopliky čo rýchlo prešli,,žiadna zvýšena teplota,,doki povedal že ak nemal teplotu možem kludne príst

lady511
autor
29. okt 2012

teda lebo cestujeme ,,a možno budeme preč asi aj 2 mesiace tak neviem či potom ma ešte zmysel dat to posledne očkovanie či nebude už neskoro,,ja vobec neviem ako to riešit ☹

bublina83
29. okt 2012

@lady511 Mne maleho ockovali takmer o pol roka neskor a nebol s tym problem. To bola sice prva vakcina, teraz uz dodrziavame dalsie terminy, ale treba ist za doktorom, ten ti najlepsie povie ... mozno mozes dat zaockovat aj u ineho dr.

lady511
autor
29. okt 2012

@bublina83 ako on mi vravelô že sa da aj neskor len to budeme stále odcestovany,,a neviem či u ineho by sa dalo ked je prihlasena tu v Senci,,no uvidíme,,nechme nič zanedbrat aj ked mam niake obavy že ak ju dam,,,aby sa niečo nestalo,, 😒 ako jej idu aj zubky aj z toho to može byt občas ju prehana,,tak neviem či ked dietatu idu zuby aj 3mesiace tos a potom celu dobu neočkuje ak teplotuje?

ginger_fox
29. okt 2012

@lady511 určite by som očkovanie posunula na neskor. To, že malej idu zubky neznamena, ze soplik nie je kontraindikacia pre ockovanie. Ved este aj veterinar skontroluje 100%zdravotny stav zvierata, ked ho ide ockovat 😠 A vzdy je lepsie posunut ockovanie ako si potom nieco vycitat 😉

lady511
autor
29. okt 2012

@ginger_fox len neviem čis a da to posledne očkovanie z tejto 3-vakciny posunut až o 2m...určite nechcem aby sa jej neičo stalo,,,len si ymslím že by na to doktor upozornil keby som nemala s nou chodit ak je chorá,, 😒

ginger_fox
29. okt 2012

@lady511 no k tomu len tolko, že on Ťa na to mal upozorniť. Keď si si nie istá, tak mu zavolaj. Alebo ak pochybuješ, tak kľudne zavolaj inému pediatrovi a poraď sa s iným pediatrom 😉 Sú to predsa naše deti, ide nám o ich dobro. Keď mal syn 17mesiacov, tak ja som aj menila detskeho lekara(nešlo o očkovanie).

lady511
autor
29. okt 2012

@ginger_fox psala som že som mu volala povedal že ak nema teplotu možem príst,,soplíky mala pred 3dnami len slabe už,,a 5teho mame íst,, 😒 neviem či sa toto posledne očkovanie da popresuvat..ak mi ešte neičo nebdue jasne určite mu ešte brnknem

bublina83
29. okt 2012

@lady511 Tak toto neviem povedat ... nas maly nema teploty zo zubkov ... ale jednoznacne ak ma dieta teploty aj zo zubkov tak ma oslabeny organizmus, takze tu by som na to isla urcite opatrne.

bleelka
29. okt 2012

@lady511 ja by som sa na tvojom mieste nebala ked uz sopliky nema a do 5.11. je este par dni, to sa este zotavi, dostatocne. ja by som zaockovala, ak aj neteplotovala, je to v pohode. Chodis k Harsanymu alebo Vargovi? Obaja su dobri, ver im!

lady511
autor
29. okt 2012

@bleelka nema už....chodíme k harsanymu je sper podla mna,,velmi sa zaujíma o detičky aspon ja mam zen pocit..a ty chodíš ku ktoremu?

bleelka
29. okt 2012

@lady511 to mas dobreho pedi. My chodime k Somogyiovej, mam sice z nej dobry pocit, ale minule som pocula, ze nie je dobra...tak co ja viem? Zatial sme neboli vazne chori, tak neviem posudit...

lady511
autor
29. okt 2012

@bleelka ja som si o nje tiež čítala,,a dopalcate neičo u nej ako,,za vstupnu prehlaidku alebo ročný poplatok?ja som si našla na neho velmi dobre recenzie preto som si ho vybrala kedže somsa do senca pristahovala pred necelím rokom tak som nevedela ku komu

brnka
29. okt 2012

nasa doktorka NIKDY neockuje, ak dieta nie je v 100%nom poriadku aspon tyzden! My mame ist na ockovanie teraz v stredu a viem, ze ho zase nezaockuje - od vcera totiz kasle ☹

bleelka
29. okt 2012

@lady511
@brnka prave mi pisal bratranec, ze dieta musi byt zdrave na 101% a tiez si myslim, ze aspon tyzden takto musi byt....

lady511
autor
29. okt 2012

@brnka ano aspon týžden uplne zdrave..takže ak všetko bude oki 5teho fičíme.. 🙂

jasmika
29. okt 2012

@lady511 baby v žiadnom prípade nedávajte deti očkovat ked im niečo je... A tým lepšie..lebo najlepšie je čo najdlhšie odkladať očkovanie... Deti by sa mali očkovať až v cca 3 rokoch, vtedy majú trošku odolnejšiu imunitku ktorá si lepšie vie poradiť s tým svinstvom čo do nich dávajú...takže sa nikam neponáhľajte 😉

zigzag
29. okt 2012

@lady511 NIE, urcite nie, nechapem co je to za otazku, tym ze ju das ockovat ked nie je 100% zdrava jej len ublizis, a to nehovorim co vsetko je vo vakcine, same svinstvo, modlite sa aby ste neskoncili s neakym neziaducim uccinkom, alebo cuktovkou, ci autizmom,

lady511
autor
29. okt 2012

@zigzag zase je tu niaka mudrlantka čo neočkuje svoje decká a to iste radí všetkým naokolo,,sopliky mala moja asi pred 4dnami a ktomu na očkovanie ideme o týžden,,a to je doba dokedy bude 100percentne zdrava tak mi tu nevnucujte svoju volu a prípadne choroby dakujem

kikushka2386
29. okt 2012

nasa doktorka vzdy vravi nesmie byt chora pred ockovanim 2 tyzdne.inak nezaockuje.

zigzag
29. okt 2012

@lady511 tvoja vec, ale ked sa nieco stane si hlavu o mu budes trieskat ty 😉 tvoje dieta , ty rozhodujes 😉 ja ti nic nevnucujem,,, len aby si bola v obraze,

something
29. okt 2012

@jasmika v Uk sa ockuju deti skor ako u nas a nie je s tym problem...lepsie skor, hlavne ked je dieta kojene,ma este protilatky od mami

martina149
29. okt 2012

U nás to je takisto dieťa musí byť zdravé ani soplíky a keď je po chorobe tak presne ako píše Kikushka 2 týždne a až tak lekárka zaočkuje.Ale ja by som tiež nedávala so soplíkami očkovať.Viem,že sa udáva,že soplíky nie sú kontraindikácia na očkovanie,ale radšej nech je pri očkovaní úplne zdravé.

monyccka
29. okt 2012

@lady511 zigzag je vseobecne znama firma.. utoky na "nezodpovednost" ked ockujes a nechutne brnkanie na city su jej najoblubenejsie zbrane.. kaslat na to.. ked bude v poriadku az do 5teho, nie je sa coho bat, bude viac ako tyzden ok, horucky ste nemali vobec, myslim, ze stres je zbytocny. 🙂 Prajem bezproblemovy priebeh a usmievaveho drobceka 🙂

lady511
autor
29. okt 2012

@monyccka dakujem ved niekotre mudre hlavy,,čo píšu dobre že nie nedajbože o niakje rubeole,,neviem prečo tu vobec prispievaju 😖 ak bude dovtedy všetko oki,,,pojdem ak sa niečo vyskitne určite to preložím aj keby sa len ta nadcha vratila posuniem to,,ale dakuje si milá

renatka100
29. okt 2012

@lady511 my sme tretiu hexu presuvali az takmer tristvrte roka, mala nebola nikdy na 100 percent zdrava az v lete. Tak kludne mas dost casu este presuvat. Urcite by som ju nedala zaockovat teraz ked je najvacsia chorobnost nemocnice praskaju vo svikoch. Minuly tyzden mi mala zo dna na den dostala 40 teploty lezali sme aj v nemocnici a nic jej neistili. Vraj nejaky virus. A este dalsia vec pises ze idete cestovat mas odvahu na to ist s dietatom do inej zeme a potom v pripade neziaducich ucinkov po vakcinacii co urobis?

abbie
29. okt 2012

v ziadnom prípade

abbie
29. okt 2012

@bublina83 nasa pediatricka povedala, ze zo zubkov sople nikdy nie su, je to len povera ...