Má pediatrička právo nútiť ma do očkovania?

martusik2305
30. aug 2022

Má pediatrička právo nútiť má do očkovania ? Niesom antivaxerka ani nič podobné . Akurát mám svoj názor . Prvé očkovania máme po mmr sme malý zdravotné problémy. A teraz keď je väčší tak aj psychické. Výbuchy zlosti , mrkanie , ADHD . Chcela som odmietnuť ďalšie očkovania nakolko sa bojím že sa môže stav zhoršiť. Pediatrička na mňa tlači a nechce počuť iný názor ako jej a to je silou mocou očkovať. Prosím Vás len normálne názory a nie osočovanie. Sú tu ženy ktoré sa rozhodli nepokračovať v očkovaní ? Ako na to reagovali dr? Vďaka za každú odpoveď .

zmrzlinka2021
30. aug 2022

@martusik2305
Lenze chces chodit k lekarovi, odbornikovi, alebo k niekomu bez vzdelania a praxe s "nazorom"?
Bud doverujes kvalitnym, vzdelanym ludom alebo nie.

Výbuchy zlosti, ADHD a pod. nemá nič dočinenia s očkovaním

e1i
30. aug 2022

@martusik2305 nasa bola predčasne a ma aj nepovinne ockovania a bez problémov. Ak nechces dalej ockovat, nutit ta nemôže, len pocitaj s tym ze ta nahlasi a zaplatis pokutu, tot vse

Ešte mozes zmenit dr

anjelicek26
30. aug 2022

To, co popisujes nema s ockovanim nic spolocne, proste sa tieto problemy vo veku 1-3 rokov v plnej sile manifestuju... Syn mal MMR az po tretich narodeninach a to uz bol problem diagnostikovany a spraval sa tak ako tvoj, chapem pocit "hladame pricinu", ale obcas proste pricina nie je jasna...

No ale k teme pokracovat v ockovani - idete na preockovanie MMR? Alebo na preockovanie inej vakciny? Toto je asi rozhodujuca otazka...taky nepreockovany tetanus by som nechcela, predsalen to riziko mas hocikedy, hocikde ked sa ti dieta hrabe vonku v hline...

martusik2305
autor
30. aug 2022

@anjelicek26 mám problém iba z mmr. A ako som písala mali sme aj zdravotné problémy po očkovaní mmr. Predtým také problémy nemal zaujímavé. Ale rada si prečítam ďalšie názory .

petorka321
30. aug 2022

@martusik2305 Dcéra má 3 prvé povinne očkovania. Plus som dala ockovat aj rotavirus. MMR sme odmietli. Pediater na mna vôbec netlačil, povedal mi, že má veľa rodičov, ktorí nedali detom vôbec žiadne povinne očkovania. Že očkovanie odporúča, ale nútiť nás nemôže. Zachvilu to bude 7 mesiacov po termíne, ešte mi neprišlo žiadne predvolanie. Ja by som zmenila pediatra, ak by na mna vyvíjal nátlak keď s niečim jednoznačne nesuzniem.

martusik2305
autor
31. aug 2022

@petorka321 ďakujem pekne za názor

greta90
31. aug 2022

@martusik2305 ak má preukázateľne problémy po očkovaní, tak podľa mňa sa dá spraviť výnimka z očkovania, ak nie treba zmeniť lekára ktorý to bude akceptovať, tie psychické problémy, ADHD môžu mať x iných príčin, navyše sa objavili až neskôr, tie zdravotné problémy čo boli skôr môže byť súvis, preto by som to riešila aj právne, či neexistuje výnimka z očkovania pri takomto prípade

mamickalisticka
2. sep 2022

@martusik2305 popravde u nás sa akoby tiež spustili problémy po MMR vakcíne... Nič vážne, ale presne jeden syn začal silno žmurkať, našťastie to prešlo, neviem či to bolo z očkovania ale náhoda že to bolo tesne po... Mali strašne horúčky, prestali mi v noci spávať, budili sa s revom a nechceli zaspať... Keby mám možnosť počkám s očkovaním, bohužiaľ už je neskoro.. ale bola som nahnevana, hoci som za všetky očkovania a som rada že možnosť očkovania majú všetky deti zadarmo... Mrzí ma že doktorka ich zaočkovala bez diskusie so mnou, len aby to rychlo mali za sebou...

jaroe
8. sep 2022

@martusik2305 mňa pobavila veta, že nie si antivaxerka😁 Ale si. Takúto nálepku ľuďom odmietajúcim očkovanie jednoducho dali. Ako si predstavujes antivaxera, ako nejaké nebezpečné strašidlo?😁 Veď je to normálny človek, len má na očkovanie svoj názor, presne ako ty...