Ľudský papiloma vírus - očkovanie Silgard

lilly0812
30. júl 2013

Milé mamičky, mám 26 r. a gynekológ mi odporučil očkovanie proti HPV vírusu vakcínou Silgard. Tvrdil mi, že do konca tohto roka by mala byť akciová cena vo všetkých lekárňach 60 Eur za jednu vakcínu. Pýtala som sa v rôznych lekárňach ale akciovú cenu mi nikde nepotvrdili. Zistila som , že cena sa pohybuje medzi 99-137 Eur za jednu dávku vakcíny. 3 vakcíny spolu som našla za cenu 412 Eur. Neviete niečo o aktuálnej akcii, ktorá podľa by mala teraz prebiehať.

Ďalej by som sa chcela spýtať aké ste mali rakcie po očkovaní. Dočítala som sa, že očkovacia látka Silgard spôsobuje rôzne vedľajšie účinky. Aké máte skúsenosti s očkovaním Silgardom?

xlucia
30. júl 2013

@lilly0812 dali si zname, dali zial aj dceram. lutuju vsetky, maju vedlajsie ucinky, hlavne mlade dievcata sa z toho doteraz dostavaju. velmi casto co teda viem maju velmi silne bolesti hlavy, tazke migreny.... ostatne ani nehovorim

nedala by som si to ani zadarmo, pozerala som si studie co prebiehali v amerike. nie je to dostatocne otestovane, je to kratko na trhu, ako sa to realne prejavi na organizme, sa uvidi az o peknych par rokov...
nechcem byt obetna ovecka, nezijem promiskuitne.... atd. nemam dovod

lilly0812
autor
30. júl 2013

@xlucia Tiež som sa dočítala podobné veci preto som sa radšej rozdodla napísať sem. Kto už má skúsenosť s očkovaním vie čo sa dá po očkovaní očakávať. Osobne si myslím, že očkovanie Silgardom nie je úplne na všetky typy HPV vírusu. Dočítala som sa, že nie vždy je očkovanie-ochrana účinné. A to nehovorím ani o cene. Vyše ako 400 Eur za všetky 3 dávky...rodičák za 2 mesiace. Aj keby som kupovala vakcínu po jednej tak 100 Eur, v niektoých lekárňach okolo 137 Eur za jednu vakcínu Silgardu je podľa mňa príliš veľa. Neviem čo je na to také drahé + gynekológ si pýta za každé zaočkovanie proti HPV 3-5 Eur, takže by som platila ešte aj poplatok za vpichnutie injekcie.
Aj tak...neviem či by u mňa očkovanie malo nejaký význam. Ešte pred pôrodom mi na gynekológii zistili, že mám tie bradavičky, ktoré sa ale postupne vytratili. Od iného lekára som sa zas dozvedela, že takéto očkovanie pokiaľ ste už mali akýkoľvek, aj keď slabý HPV vírus nemá zmysel. Zbytočne vyhodené peniaze. Nechcem síce nikdy mať rakovinu krčka maternice...ale 400 Eur za očkovanie nedám. Mám oslabenú imunitu a od mala je moja imunita náchylná na ochorenie,postupne sa to o niečo zlepšilo, ale ešte stále ju nemám úplne v poriadkul.Očkovanie by mi zrejme len uškodilo.

kevinka84
30. júl 2013

nemala som absolútne žiadne vedľajšie účinky, dávala som si ju ešte asi 3-4 roky naspäť a vyšlo ma to tiež 400, nepočula som, že si lekár pýta za vpich peniaze, ja som neplatila už nič...

sisaha
30. júl 2013

@lilly0812 moja dcera je ockovana. Ziadne negativne ucinky neboli, ona ale bola ockovana v 13 rokoch a poistovna jej prispievala 40%. Niekedy tie akcie su.., ja som tak kupovala tiez 60 eur za kus.

hlavackova
30. júl 2013

No a nie je toto ockovanie v Tvojom pripade uz trosku pase, podla pana doktora??? To po prve a po druhe, asi by som sa velmi rychlo rozhliadla po inom gynekologovi ak je to mozne lebo tomuto o zdravie pacientky rozhodne nejde...toto ockovanie je podla mna nebezpecne a zvratene zaroven, informacii o nom je k dispozicii kopec....a ze "vakcina je v akcii" no nekupte to, vsak to neni lekar, to je dealer, neviem ci sa mam smiat alebo pustit slzu...

sissy27
30. júl 2013

@lilly0812 pokiaľ viem, tak tá vakcína sa odporúča v podstate pre deti, pred začiatkom pohlavného života, neviem ako si na tom ty v 26 rokoch... každopádne taká základná vec - skús si pozisťovať, koľko je kmeňov HPV a proti koľkým by tá vakcína mala chrániť a porozmýšľaj, či to má zmysel... mne to tak vyšlo, že nemá... a teda ešte keď prihliadnem na možné a nie práve zanedbateľné vedľajšie účinky, ktoré môžu nastať, tak za seba hovorím ďakujem, neprosím si...

siiimka
30. júl 2013

@hlavackova presne, môj gynekológ do mňa stále "hučal" aká je výhodná akcia a nech si to kúpim... pýtala som sa ďalších 2 súkromných lekárov a tí mi povedali, že v mojom prípade to je už jedno... tak som si to ani nedala a keď sa doktor pozrel do karty a videl, že mi to predpísal, tak sa potešil, že dobre, že som zaočkovaná, tak som ho v tom nechala... je hrozné, keď sú peniaze u lekára na 1.mieste ☹

aristka
30. júl 2013

ak si mala už pohl.styk a mala si niekoľko partnerov ,je toto očko bezpredmetné

aristka
30. júl 2013

no dokonca si už po pôrode a s vírusom si sa stretla..tak je úplná hlúposť sa dať očkovať...

hlavackova
30. júl 2013

@siiimka tak nech sa da genius zaockovat sam, lebo muzov vraj chrani pred rakovinou pažeraka, ked uz ten krcok maternice nemaju 🙂 mne je normalne uzko z toho kam su ludia schopni za tých par penazi zajst... ☹

foofee
30. júl 2013

nedavaj sa ockovat, viac si uskodis. Dokonca aj moja lekarka ma od toho odhovarala ked som sa jej na to pytala, aj ked ma plagaty vsade vycapene v cakarni.

googlinqa
30. júl 2013

a vraj ten virus HPV od zien ked sa muz nakazi, on dostane rakovinu penisu, no a teraz asi budu nutit muzov sa dat ockovat 🙂

googlinqa
30. júl 2013

@foofee mas vynikajucu lekarku, moj gynekolog ma do toho takmer nutil ako 33 rocnu po porode

foofee
30. júl 2013

@googlinqa podla mna je to chore .. a strasit tu mlade zeny rakovinou a cele toto divadlo okolo HPV.. az 90% je nakazenych HPV (co ani nie je nijak extra skodlivy virus) lenze ako biznis je to super, kedze "vhodnych na ockovanie" pokryva tak siroky segment. Jedna zodpovedna zena, ktora chodi kazdy rok na cytologiu na rakovinu krcka nemoze umriet! CIN 1-3 sa aj tak castokrat vylieci samo

googlinqa
30. júl 2013

@foofee a to ockovanie je zalozene na principe, ze ked to hpv este nemas, tak ti ho trosku do organizmu dame??? inak aj to bolo ze jedna mlada zaockovana zomrela presne na rakovinu krcka, zaujimave ze? moja lekarka hovorila, ze nic, co nie je povinne nemam malej davat, cize asi to take neskodne nebude, napr. aj rotavirus sa da chytit, ale ona ho vo svojej praxi este ani raz nemala! a co sa tyka rakoviny ako takej, ved sami nevedia u koho prepukne a preco, ved ten virus rakovinovi mama vsetci v sebe, len drieme, su v tom aj ine faktory, nie len hpv, imunita je dolezita

foofee
30. júl 2013

@googlinqa presne ako vravis, ockovanie je genocida, treba vyrabat chorych. Je tazke natrafit na seriozneho lekara v dnesnej dobe a netreba lekarov slepo pocuvat. Moja mama ako 40 rocna zomrela na rakovinu a liecili ju kadejakymi chemoskami od vymyslu sveta, vydrzala to 3 roky. Moj otec, ten systematicky ignoruje liecbu (lieky co mu predpisuje lekarka neberie len ich vyberie z lekarne) a zije s rakovinou uz 15 rokov a davali mu dva roky. Takze ja mam priamy dokaz doma ako velmi treba verit lekarom 🙂 A si zober, ja som hpv pozitivna a fotku mojho krcka moja doktorka ukazuje pacietkam, ako ma dokonale zdravy krcok vyzerat 😀

aristka
30. júl 2013

@foofee pozor nepíš ,hlavne na rakovinu,je rakovina a rakovina a postup liečby ,tam sú vekové faktory ,v ktorom štádiu bola zachytená....,ale maminy mi je ľúto a otec nech sa drží... 😉

lilly0812
autor
30. júl 2013

@kevinka84 tak môj gynekológ si pýta 3 Eur za 1 vpich

lilly0812
autor
30. júl 2013

@sisaha Uz predtym som pocula o tych akciach, ale uz som sa pytala takmer v kazdej lekarni v nasom meste a nikde taku akciu nemaju, minimalna cena jednej vakcini 100 Eur. Gynekológ mi síce povedal, že zdravotná poisťovňa mi časť vakcíni preplatí, ale nie je to pravda. Zdravotná prepláca len malým pacientkám čo majú ešte detského lekára.

cinnamon111
30. júl 2013

ja som si ju dala pred rokom, nemala som žiadne vedľajšie účinky. V tej dobe som mala 33rokov. Cena vakcíny v akcii je cca 55 eur za jednu . Potrebuješ 3 ks. Čo som si všimla, tak akcia na Silgard býva každý rok na jar a záleží asi na lekárni, ako sa predzásobí.

lilly0812
autor
30. júl 2013

@hlavackova Lekár mi o tom hovorí odkedy som sa k nemu nechala preradiť, predtým som mala lekára v inom meste. Čo som bola naposledy na dvoch prehliadkach tak na každej mi ponúkal vakcínu, ešte mi povedal, že bude najlepšie aby som si kúpila všetky 3 vakcíny naraz, že takto ušetrím. Hlavne,že som čítala plagát Silgardu pred ambulanciou a tam je termín akcie do konca apríla takže neviem akú akciu teraz myslel. Som sa pýtala v rôznych lekárňach, nikde o akcii do konca roka za 60 eur/vakcína nevedia. Podľa mňa je toto očkovanie jednak nebezpečné a pre mňa už bezvýznamné. Mali by sa hlavne chrániť mladé dievčatá.

lilly0812
autor
30. júl 2013

@cinnamon111 Tak keby stála teraz 55 Eur tak by bolo fajn. No čo som sa ja pýtala v naších lekárňach tak ani v jednej Silgard nemajú a o žiadnej akcii za 60 eur/1v vakcína nevedia.

lilly0812
autor
30. júl 2013

@sissy27 Viem, že je veľa typov HPV no keď som sa pýtala môjho lekára ktorý typ mám tak mi nepovedal, že ono sa mi to asi po pôrode vytratí. Doteraz mi nepovedal aký som mala (možno ešte aj mám) typ. Na poslednej prehliadke mi povedal, že už to je takmer v poriadku a aby som si kúpila vakcíny Silgard, najlepšie všetky 3...no sorry ja 400 eur na to aj tak nemám. Keby malo očkovanie dáky zmysel počkala by som si na akciu v lekárňach ale aj iný lekár mi povedal, že pre mňa je už toto očkovanie pezpredmetné a že nebude musieť účinkovať, teda skôr, že pravdepodobne účinkovať ani nebude. Takže skôr sa prikľáňam k neočkovaniu.

monika15
30. júl 2013

baby u nas sa to odporuca mladym ak maju vela styku a hlavne menia partnerov...
ja som najprv nevedela ze co to je tak som sa spytala od lekarky ked som mala 25 a mi povedala ze vobec mi to netreba
ze to je len pre mlade co menia partnerov.....

cinnamon111
30. júl 2013

@lilly0812 Ja som sa nad tou vakcínou zamýšľala už dlhšie, ale vždy to akosi nevyšlo. A všimla som si, že každý rok cca. okolo fabruára až apríla sa tá akcia opakuje. Fakt už to tak bolo asi 3 roky po sebe. Už si presne nepamätám či 55, alebo 57 eur za jednu, ale viac určite nie. Dr. mi dal recept, na všetky 3 a ja som si uch šla kúpiť. Že je to lepšie brať naraz aby boli z rovnakej šarže, alebo niečo také. O tých vedľajších účinkoch ako tu opisujú niektoré ženy, som nepočula....tak neviem posúdiť. Ja ani napr.švagriná, kolegyňa , známe ktoré mám - no nikto nič nemal . Ale tak všetko má svoje vedľajšie účinky aj Paralen 😉 , tak určite aj toto..........Tá kolegyňa je dokonca HPV pozit. a Dr. jej ju odporučil aj tak dať, tak si kúpila a tiež dávala za ňu takúto sumu okolo 60 eur.

lilly0812
autor
30. júl 2013

@cinnamon111 asi vážne záleží na to kedy sa kupuje. Lekár mi tvrdí, že akcia 60 eur je do konca tohto roka no v lekárňach ju za takúto cenu nemajú, Silgard nemajú ani na predajni. Je možné si ju objednať za 100 eur, to som sa dozvedela dnes v jednej lekárni. Ešte raz sa skúsim opýtať gynekológa na to očkovanie či má vôbec pre mňa zmysel, keď tak by som počkala až kým nebude ďalšia akcia ďalšiu jar.

simca06022011
30. júl 2013

@lilly0812 preco ti to lekar odporucil? Na zaklade coho? Pokial viem odporucalo sa to povodne iba v podstate "detom", bez styku, ktore este neprisli s virusom do styku... potom zrazu urobili bum (nie nahodou kvoli tomu ze malo zarobili???) a davaju to aj starsim zenam, ktore uz pravdepodobne daaavno do styku s HPV prisli (je tych virusov kopec druhov, ani ich ta vakcina vsetky neobsahuje). Ja teda ani nahodou nie som proti ockovaniam, ale toto sa mi zda zbytocne.

bambola
30. júl 2013

@lilly0812 jednak suhlasim s nazorom, ze je to este neotestovana vakcina, ktora nema dostatocny podklad a statistiku,
potom tvrdim , ze si na ockovanie uz stara, resp. si uz asi mala sexualnych partnerov, ktori mali sexualne partnerky.....
a este som proti, lebo ockovanie je len tusim na 2 typy HPV virusov, a dalsie co? skoda penazi 🙂
ja by som svoju dceru ockovat nedala

a pre tie co pisu o promiskuite..... tu nejde o to, ze by ste vy alebo vas partner zili promiskuitne, mohla to byt byvala vasho priatela, ktora mala priatela a jeho expriatelka mala viac partnerov, ktori..... no, chapete 😉

bambola
30. júl 2013

@lilly0812 tak ti poviem..... lekari ti povie, ze jasne, ze sa ti to oplati, lebo za kazdy predpisany recept mu ide do vacku 🙂 ved nahodou....pre istotu.....
robil ti vobec testy na hpv? ci len tak z brucha si vylovil, ze by sa to hodilo 🙂