Je potrebné očkovanie proti ovčím kiahňam?

martinka0031
10. jan 2013

....boli sme u pediatričky v poradni,a pytala sa ma ci nechcem da zaockovat deti proti ovčim kiahnam.prva injekcia teraz a po 3 mesiacoch znova preockovat,teda spolu 2 injekcie.jedna vakcima stoji okolo 40-50eur.je lepšie ked dieta ovčie kiahne dostane alebo radsej nie??je potrebne ockovanie??

skolara
10. jan 2013

zbytocne a nebezpecne 🙄

mj28
10. jan 2013

nam osobne nasa pediatricka neodporucala a prave naopak ... ze to ockovanie vobec nie je potrebne,ze je lepsie ak dieta kiahne dostane .... 😉

halienka
10. jan 2013

ak prekoná kiahne prirodzene v detstve tak bude mať doživotnú imunitu už, očkovanie má účinok len niekoľko rokov a práve tam hrozí nebezpečenstvo, že dostane tie kiahne potom v dospelosti a to je už omnoho ťažší priebeh ako v detstve... ja som nedala a práve dúfam, že tie kiahne dostane malá teraz kým je malá a bude pokoj 🙂

petah82
10. jan 2013

Je lepsie, ked kiahne dostane. bude mat celozivotnu imunitu. Vakcina je chemicka zataz, nesie so sebou riziko neziaducich ucinkov, imunita je docasna, ak by dostala kiahne v dospelosti je to ovela horsi priebeh... Je treba sa tesit, ze ich dieta ma, posilni si imunitu prirodzene a ze viac ich uz mat nebude a ma to za sebou.

amadora
10. jan 2013

pokiaľ viem to očkovanie nie je na to aby dieťa kiahne nedostalo. ale ak ich dostane mala by mať choroba ľahší priebeh. ale osobne si myslím že je to zbytočné očkovanie

lola31774
10. jan 2013

ahoj ja som dala zaočkovat obidve deti jedno ma 4 roky a to preto lebo ma atopicky ekzem tak stoho dovodu a dcera ma 12 rokov a za svet nedostala ovčie kiahne a doktorka povedala že už ani nedostanu tak hadam ma pravdu

katren
10. jan 2013

nasi maju obidvaja 😉

blancon
10. jan 2013

treba pockat do 9-10 rokov a ked ich nedostanu,, tak zaockovat

1katkas
10. jan 2013

uplne zbytocne ockovanie... naco... ked raz kiahne prekonaju potom ich uz nedostanu... co je toto za modu? odmietat povinne ockovania a ockovat nepovinnymi ockovaniami...

sympa1
10. jan 2013

netreba! deti nemam ockovane..prešli si kiahnami bez ujmy na zdraví 😉

janaalzbeta
10. jan 2013

je to zbytočné lebo ich i tak dostane, no a že vraj to má iný priebeh...No,ak sa na to finančne cítiš je to tvoja vec....................

prevenar
10. jan 2013

je rovnako nepotrebne a nebezpecne ako VSETKY ostatne ockovania ^^

kvietok73
10. jan 2013

nie

kbeata
10. jan 2013

nie

juliaailuj1
21. aug 2023

@martinka0031 kolko dezolatov pokope sa zislo snad ste uz dostali rozum od r 2013 preboha