Je očkovanie proti tuberkolóze zrušené?

adriana15
31. jan 2012

Ahojte, vcera som pytala jednej detskej lekarky na ockovanie novorodencov a ona mi na moj uzas oznamila ze sa od Januara 2012 neockuju na TBC lebo vakcina nieje.... Viete o tom nieco viac? Ja nie som za ockovanie v 5tom dni zivota ale ze sa na TBC nebudu ockovat vobec? Neviem ci je to pozitivne alebo negativne..

veronika1610
31. jan 2012

nie preto, že nie je vakcína, ale preto lebo sme splnili kritériá EU na vypustenie očkovania z povinných. robila viac škody ako úžitku

ziza55
31. jan 2012

@veronika1610 my.mame.ist.na.preockovanie.teraz.lebo.sme.nemali.reakciu....nevies.ci.je.to.ajtak.zrusene?alebo.treba.este.ist?dakujem

veronika1610
31. jan 2012

@ziza55 neviem, či aj väčším deťom zrušili, ale ja by som už nedala ani väčšie. naozaj je to zlá vakcína a to nie som úplne proti očkovaniu, ale toto som fakt rada, že zrušili

lucik85
31. jan 2012

urcite je to pozitivne ze ju zrusili

sorciera24
31. jan 2012

@adriana15 toto ockovanie proti TBC zrusili....popravde nemusis lutovat, my s Bulharskom sme boli uz posledna krajina, v kt. sa ockovalo BCG vakcinou....v inych statoch je uz davno zrusena, dokonca v niektorych vyslovene zakazana pre mnozstvo vaz. neziaducich ucinkov!.....

jankohrasko
31. jan 2012

@adriana15 nam povedali, ze sa zrusilo ockovanie na TBC, ale ze ockuju vraj v stredisku kalmetizacie v Podunajskych Biskupiciach

alla24
31. jan 2012

No dievcata ja osobne si nemyslim ze je to az tak super ze to zrusili. Treba si uvedomit ze romsku otazku ktoru mame v nasej krajine nemaju v takom rozsahu napriklad v nemecku ci inde. A prave tato skupina ludi je velmi rizikova a je u nich rozsirene TBC. Cize ak byvate v kosickom ci presovskom kraji kde je ich teda hodne a oni nebudu ockovan tak to moze dopadnut aj tak ze sa to velmi rozsiri a staci ak vase dieta pojde autobudom do skoly a vedla nejaky nakazeny rom zakasle a moze to chytnut aj ono...A na TBC sa aj v dnesnej dobe moze zomriet. Ja osobne o tomto ockovani uvazujem aj ked je zrusene.

nibiru
31. jan 2012

@alla24 kamaratka bola riadne zaockovana,preockovana a tbc jej zistili ako tehotnej neskor aj jej otcovi bohuzial to ockovanie uplne nezabrani ze tbc nedostanes.prave preto to ockovanie zrusili vakcina nieje az tak ucinna a ma vela neziaducich ucinkou osobne mojej malej sa sparavil 1cm vred ktory jej musely vytlacat dost dlho jej to hnisalo.

zuzana_m
31. jan 2012

Je to pozitívne, BCG vakcína je neúčinná a ešte ku tomu spôsobovala nadmerné množstvo nežiadúcich a veľmi vážnych účinkov. To priznali aj podaktorí pediatri a imunológovia.

alla24
31. jan 2012

@nibiru ja viem ze tomu ta vakcina nezabrani ale ak aj to chytnes tak je dokazane ze zaockovani jedinci maju lahsi priebeh tej choroby. Vad ani ked sa zaockujes proti chripke to neznamena ze ju nemozes dostat. Vela krat som aj tu na konikovi citala ze ako je TBC choroba minulosti a ja osobne si to vobec nemyslim. To ze niektore choroby sa uz nevyskytuju je nielen zivotnou urovnou obyvatelstva ale aj tym ze sa ockovalo. Tod moj nazor.

nela82
31. jan 2012

@alla24 presne takyto isty nazor mam aj ja-tusim dnes som pocula v radiu,ze lekari sa obavaju epidemie... 😒 co nie je ziadna sranda ☹ Jeden v nasej rodine to mal-a lekari nam potvrdili,ze prave kvoli tomu ockovaniu-moj syn bol chraneny-inak by to inak dopadlo...Podla mna je teraz velke booooom tu na nete 😨 Jedna mamina nieco stiahne z internetu a hned sa pripajaju dalsie a dalsie.. 😕 Keby to bolo take zle-myslite si,ze by sa vobec zacinalo s tymi vakcinami????V takych chudobnych krajinach deti umieraju,lebo nemaju ziadne vakciny... ☹
To je moj nazor 😉

jerryjanka
31. jan 2012

@alla24 ale ta vakcína nie je proti všetkým kmenom TBC napríklad proti pľúcnemu kmenu vôbec - asi by si mala viac študovať. Najmenej účinná a najviac nežiaducich učinkov. nikde sa už v podstate neočkuje - osobne by som najradšej zrušila všetky alebo aspon povinnosť očkovať. ale to je už iná diskusia.

lenka0283
31. jan 2012

baby malu maju teraz zaockovat a mala rok..mam ju dat zaockovat? 😒

jerryjanka
31. jan 2012

@nela82 v chudobných krajinách deti umieraju lebo nemaju čo jesť a hygienické podmienky su pod bodom mrazu.

jerryjanka
31. jan 2012

@lenka0283 nie - naozaj je to zbytočný zásah toto očkovanie TBC

nibiru
31. jan 2012

@alla24 to i je jasne ze urcite uplne nevymizli dôkaz ta kamoska byvala v bratislave a aj tak sa nakazili od robotnikou s ukrajiny ktory byvali v ich vchode aj to riesil hygienik odkial sa to vzalo doticny boli izolovany v nemocnici neskor v liecebni priebech ako ona vravela lahsi nebol po porode sa do roka podrobila sa operacii pluc.

nela82
31. jan 2012

@jerryjanka ano aj-ale kde si prosim ta nabrala,ze len kvoli jedlu.... 😕 😕 😕 😕 😕 Ty nesledujes co sa tam deje?To iste bude aj tu-lebo romovia a spol-je to to iste-rovnako ziju-rovnaka zivotna uroven...Moja,najprv si klikni aj tu na nete o com presne pisem-a potom reaguj 😉

mataharyy
31. jan 2012

Jako povinné očkování je zrušené, ale pokud by jsi ho chtěla dát, tak ta možnost určitě je, ale asi si to zaplatíš sama 😉

nela82
31. jan 2012

@lenka0283 ak ti mozem poradit-hladaj radu u svojej detskej lekarky 😉

jerryjanka
31. jan 2012

ja som nepoužila slovo LEN - ale zjavne si naočkovaná iba letákmi firiem ktoré to predávajú no ved ja ti nebránim žiť v blaženej nevedomosti.

nela82
31. jan 2012

@jerryjanka ok-vsak o par rockov mozme popisat 😉

daniela1974
31. jan 2012

@jerryjanka v ramci zachovania dusevneho zdravia, by som dalej temu nerozoberala. Vlastne o com sa chces bavit so zenou co v jednej vete napise, pockaj, 12 gramatickych chyb 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 .

lenka0283
31. jan 2012

@nela82 ona je zasadne pre ockovanie ona je strara skola ona mi urcite povie ze to je treba 🙂

jerryjanka
31. jan 2012

@nela82 budem naozaj rada porovnávať zdravie našich detí o 10-15 rokov 😵 držím však palce aj tebe

jerryjanka
31. jan 2012

@lenka0283 hlavne treba myslieť na to že lekár ti vždy odporučí očkovanie lebo je to zo zákona vraj povinné a hlavne má za každé očkovanie aj to povinné 6 eur.
treba fakt študovať a hlavať odpovede z každej strany. my sme sa k neočkovaniu dostali bohužiaľ až po problémoch . druhé dieťatko bude už čisté a nedostane nič.

misinn
31. jan 2012

@nela82 aj tak je to vsetko len o biznise...novinari napisu vsetko za co im zaplatia, velke spolocnosti co vyrabaju tie vakciny si platia reklamy na vakciny a oni sami diktuju co maju na letaky pisat, pretoze z toho maju nenormalne prachy...doktori z toho maju tak isto prachy preto kazdemu radia nech si dieta daju zaockovat. moja teta je doktorka ale svoje vlastne dieta zaockovat nedala lebo sama vie ake je to svinstvo..

jerryjanka
31. jan 2012

@lenka0283 a nezáleží na tom že je stará škola aj veľa mladých lekárov vlastne na 99% všetcia su za očkovanie.

jerryjanka
31. jan 2012

@misinn veľa lekárov odporuča očkovanie a svoje deti neočkuje. 😀

ela2710
31. jan 2012

@nela82 lekari sa obavaju, ze bude epidemia, ale nie preto, ze sa zrusila vakcina TBC ale preto, ze nechcu kupovat ostatne, resp. vsetky vakciny za vlastne a nasledne si ich dat preplatit od poistovne, preto chcu vyhlasit nudzovy stav - a nie preto, ze sa zrusila TBC vakcina, zrusila sa preto, lebo mala na deti negativne nasledky a okrem toho tato vakcina nechranila pred vsetkymi typmi TBC, takze by som sa vobec neobavala, ze prepukne epidemia, kvoli zruseniu tejto vakciny 😉 ak ju zrusili, tak asi preto, ze detom nepomahala, ale skodila...

jankohrasko
31. jan 2012

baby, my sme akurat volali na to stredisko kalmetizacie - MUDr. Kadlicová. Ockovanie proti TBC je definitivne zrusene, na SVK je evidovany jediny pripad, ani v 11. roku sa uz neockuje.