HPV očkovanie chlapcov

mirko2011
23. sep 2024

Ahojte, chcem sa opýtať konkrétne ľudí ktorí dali zaočkovať svoje dieťa proti HPV vírusu. Som trochu skeptická, hlavne po kovide kedy bolo ako dobre viete skoro dobrovoľne nasilu nanukané vakcíny.

Mám trochu obavy či to bude dobré, či svojmu dieťaťu náhodou ešte viac neublíži ako pomôže....
Máte konkrétne skúsenosti? Ďakujem

tibor79
23. sep 2024

@mirko2011 veľmi, ale veľmi dobre si to rozmysli🙏

victoriab
23. sep 2024

@mirko2011 dala som v 15 rokoch. Lebo som po dokladnom zvazeni uznala, ze je to super vec. A nasledne som dala zaockovat aj seba. Ublizit urcite nie, skus si o tom nieco nastudovat, pytat sa lekarky.

belllinka
23. sep 2024

@victoriab Prečo píšeš, že ublížiť určite nie? KAždá vakcína má predsa nežiaduce účinky. A táto ich má najviac.
@mirko2011 Sama si o tom musíš naštudovať a rozhodnúť sa , či riskuješ NU vakcíny alebo HPV, s ktorým si imunita vie poradiť aj sama.

ina2405
23. sep 2024

@mirko2011 nedala som, mali sme po bežnom očkovaní problémy. Nebudem ich tu písať. Každý si musí zvážiť za a proti.

victoriab
23. sep 2024

@belllinka áno, má. Preto hovorim nastudovat, pytat sa, ja som vyhodnotila, ze ho zaockovat dam a lutovala som, ze som ho nedala skor, takto som to musela zacvakat ja

lenja123
23. sep 2024

@mirko2011 dala som zaočkovať synov. Reakcia na očkovanie nebola žiadna, pritom na iné očkovania mali nežiadúce reakcie - ale nie nejaké závažné. Je to asi jediné očkovanie, ktoré dokáže zabrániť rakovine, tak prečo ich neochrániť.

sissik
23. sep 2024

dala som obe dcery. Ano, kazdy liek aj vakcina ma vedlajsie ucinky. Ale radsej nech maju imunitu voci najagresivnejsim virusom, ktore mozu sposobit rakovinu krcka maternice.

taktotedanie
26. sep 2024

@mirko2011 tvoje dieta sa ti v buducnosti podakuje, ze si ho dala zaockovat!