Hľadám pediatra v Bratislave, ktorý súhlasí s neočkovaním

lu_cinuska
22. jan 2013

Ahojte dievcata, o par tyzdnov budem rodit a hladam si pediatra v BA. (Najlepsie, stare mesto, kramare, ale kvoli dobremu lekarovi budem aj dochadzat) Hladam lekara/ku, ktorá nebude automaticky predpisovať atb (ja som si ich v detstve uzila dost) a bude pristupna ku komunikacii k ockovaniu, resp. k neockovaniu. Je tu vela diskusii na temu dobry lekar v BA ale nikde nie je napisany lekar, ktory ma nebude nutit ockovat. Ak nechcete svojho lekara "natret" verejne napiste mi mailik. 😉

soldi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
keziah
22. jan 2013

@lu_cinuska kopirujem zo svojho albumu: Vzhladom k tomu, ze diskusia ohladom nesuhlasu s povinnym ockovanim je uzamknuta, o argumentoch, pravnej stranke aj alternativnych metodach, chorobach, liecbach, atd... mozete dalej diskutovat v teme sukromnej. V pripade zaujmu poslite ziadost o prijatie do sukromnej temy "Nesuhlas s povinnym ockovanim 2" uzivatelovi "prevenar" - ste vitani. Ohladom pediatrov, ktori pri ocko beru do uvahy aj zdravotny stav v rodine a pod. a neockuju ako na beziacom pase sa poinformuj u uzivatela @manof -da ti kontakt na mail.

lu_cinuska
autor
22. jan 2013

@soldi Dakujem idem si ho hned kuknut a ja na tom tiez nevidim nic zle, ale clovek sa tu pri citani for stretava s kadecim 😉

lu_cinuska
autor
22. jan 2013

@keziah, mam uz toho nastudovaneho zatial dost nato aby som bola proti ockovaniu aj preto hladam lekara, ktorí nebude za kazdu cenu tvrdit, ze mojmu babu nic nehrozi. 😉 Dakujem za kontakty, urcite sa ozvem.

luckalucka83
22. jan 2013

ahoj, ja mozem odpoucit Mudr. Antosovu na Kramaroch, ja s nou mam len dobe skusenosti, zial, teraz musime prejst ku pediatrovi do Rakuska, ale na doktorku Antosovu neam dopustit, stale ochotna, najde si cas na pacientov, nikdy necakas, antibiotika nam zatial nepredpisala, otvorena, povysvetluje 🙂

vlnka81
22. jan 2013

@lu_cinuska nezvyknem pisat neprijemne kometare ale tuto mi neda nenapisat ti, ze tvoja otazka je na hlavu postavena. ak sa pytas na Dr vo verejnej teme/otazke , kt neockuje a nahodou dostanes od nejakej premudrenej mamicky kontakt na takeho doktora tak mu to nie lenze "natres" ale poriadne mu skomplikujes zivot. ja osobne by som nedala takyto kontakt ani cez mail, musela by som dotycneho cloveka aspon ako tak poznat aby som doverovala ze takuto informaciu nezneuzije, resp. ci to nieje proaktivna pracovnicka RUVZ ci nejaka farma. nechcem aby to znelo paranoidne ale myslim ze clovek by mal byt prezieravy - a hlavne ak to moze ovplyvnit zivot/pracu niekoho ineho. ak clovek nemysli na druhych tak jasne ze plati stare porekadlo "za dobrotu na zobrotu".
vela stastia pri hladani dobrej Dr. Kazdopadne odporucam kupit knihu od R.S. Mendelsohn: Jak pecovat o zdravi ditete navzdory vasemu lekari.

manof
22. jan 2013

@luckalucka83
@lu_cinuska
Môžem vás ubezpečiť, že Dr. Antošová je vyslovene vysadená na očkovanie, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-novy-fen...

Ja by som to s ňou neriskol.

lu_cinuska
autor
22. jan 2013

@vlnka81 mas pravdu, ze je to riskantne, ale tak isto mi ani v ambulancii ziadna lekarka nemusi povedat, ze sa vie dohodnut, kedy, co a ako ockovat... hladam pristupneho cloveka na rozhovor, tak som sa to snazila napisat ;) Inak ako obvinenie by nejake to "jedna baba povedala" nestacilo. Nehovorim, ze moj buduci pediater ma klamat, ze som ockovana a ja nebudem, mam pravo sa rozhodnut a niest za to nasledky, ziadna lekarka ani taka co na mna bude hucat ze som nezodpovedna vrahyna na tom nic nezmeni a preto by som sa rada tymto scenam vyhla. Dakujem duuufam aj ja ze sa mi to podari. 😉 a kuknem aj knizku, znie zaujimavo.

cecil36
22. jan 2013

@manof no ja ti mozem nielen z jedneho vyroku (podla mna vytrhnuteho z kontextu) zarucit, ze dr. Antosova naozaj nikoho nenuti ockovat resp. neockovat. Moj maly ma poruchu imunity a sama dr. navrhla, ze ockovat, ak vobec, budeme, az ked maly bude mat imunitu v poriadku, skor to ani nema vyznam. Takze z mojho pohladu maximalne zodpovedna lekarka. Antibiotika nedava zbytocne, vzdy spravi crp. Takze z mojho pohladu je zatial TOP 😉 A to som z detmi naozaj presla xy lekarmi.

manof
22. jan 2013

@cecil36
Pri zdravotnej kontraindikácii to je povinnosť neočkovať.
Je síce pravda, že mnohí sadisti na to absolútne nedbajú a veselo tlačia do očkovania, takže toto je paradoxne svetlá výnimka, hoci by mala byť štandardom.
Otázkou je celkové naladenie voči neočkovačom a to z toho článku celkom dobre badať.

Ale však mne to tak môže byť jedno, kto si k akému pediatrovi ide. Ak chcete niekoho, kto píše proočkovacie články do novín, tak kľudne choďte za Dr. Antošovou. Ja s tým problém nemám.

luseta2000
6. feb 2013

Ahojte, chcem sa poradit dnes som bola u svojej pediatrickya odmietla som ockovanie dcerky MMR,.urcite na caka nahlasenie na urad a to je prave to co neviem ako to tam chodi. nemate niekto nejake informacie? popripade kde to najdem a kolko sa plati pokuta alebo ci tam budem musiet nieco vysvetlovat.
dakujem

csina
14. mar 2013

pokuta sa splha myslim okolo 330e,ale viac netusim

zaskar
14. mar 2013

@luseta2000 nic nevysvetluj, su to trubky ... zaplat pokutu a trada domov...ich argumentacia nezaujma, su to opice statom platene... coho sa bojis, ty prispievas na ich plat.tak isto ako dlhosrstemu 🙂

luseta2000
15. mar 2013

@zaskar uvidime kedy ma predvolaju 🙂

reni93
15. mar 2013

@luseta2000 za odmietnutie MMRky okolo 50 eur, ale je to rozne v zavislosti od toho pod ktore RUVZ spadate, @csina 331 eur je maximalna suhrnna pokuta za vsetky neockovania.

luseta2000
17. mar 2013

@reni93 tak dik uvidime kolko naparia sviniari 😒

mackaemmka
4. sep 2016

@luseta2000 ahoj, uz presli nejake tie roky, ale natrefila som na tuto temu , teda tvoj prispevok, chcela som vediet, ci si bola predpovana niekde a ci ta pokutovali. Kludne pis IP 🙂 dakujem

luseta2000
19. sep 2016

@mackaemmka ano bola som na UVZ v Ba a platila som v roku 2012 okolo 60 eur.

dafius
25. okt 2016

@keziah ako sa to robi prosim?
Ja som technicky antitalent

keziah
25. okt 2016

@dafius myslim, ze sukromne skupiny uz nefunguju, skus sa popytat v tomto blogu:
https://www.modrykonik.sk/group/1799/

zuzanasucha
13. feb 2017

@keziah dobry den rada by som vstupilaa do tej skupiny nakolko mam vazny problem s dietatom a zhanam nazory informacie a pediatra v KE ktory je otvoreny tejto komunikacii o neockovani ci ockovani s podlozenymi argumentami

17alexis
13. feb 2017

Nechcem byť za zlú, ale dnešné "moderné" matky by si mali niečo pozrieť o kolektívnej imunite a nie iba čítať konšpiračné články a podobne. Potom si možno uvedomia, aké dôležité je očkovanie. Ako vravím, nechcem byť za zlú, nech si každý robí podľa vlastného vedomia a svedomia, no treba si uvedomiť následky neočkovania nie len pre svoje dieťa, ale pre celú spoločnosť. Tiež si treba uvedomiť, že očkovanie nevyvoláva napr. autizmus,. ale ho môže spustiť, čo je obrovský rozdiel. Ja sama sa snažím o zdravý životný štýl, eliminujem chémiu v domácnosti, nesúhlasím s liečbou antibiotikami pri prechladnutí (bohužiaľ, veľa doktorov tým "odbije" pacienta), ale nikdy by som neohrozila zdravie či život svojho dieťaťa ani cudzieho. Stačí načrieť do histórie, na aké banálne choroby kedysi deti umierali a čaká nás to zrejme zas o pár rokov vďaka google-matkám. Týmto nechcem nikoho uraziť, len už ma to tak vytáča, že som to musela vypustiť. @lu_cinuska ospravedlňujem sa, že som na to použila práve tvoju diskusiu.

majkabambulik
11. mar 2017

@17alexis, ak ockovanie spusta autismus a dalsie choroby tak preco mam ja vystavit takemuto riziku vlastne dieta??? Nas najstarsi syn bol poctivo ockovany vsetkymi vakcinami a aj dalsimi, ktore nam ochotne ponukala nasa detska lekarka. Nuz a po poslednom ockovani sme zpozorovali, ze nieco nie je v poriadku. Zacal mat problemy, ktore dovtedy nemal. Silne horucky mu spustili epilepticky zachvat atd. Ale vraj to bolo v pribalovom letaku spmenute ako neziaduca reakcia! Nuz ten nam lekarka preventivne nedala. Ibaze mate na vyber povedat, ze si to v klude doma precitate, premyslite a pripadne s tym nesuhlasite? Na pedagogicko psychologickej poradni sme sa tiez dozvedeli, preco nedokaze nam uz pozerat do oci - jedna z foriem autizmu! Uplne zdravy chlapcek od narodenia ked sme nic take nepozorovali. Dnes si mozeme buchat hlavu o stenu. Nezaujima nas ziadna kolektivna imunita - je to vysledok silnej loby farmaceutickych skupin! Preco potom sa v Japonsku nesmu ockovat deti do 10 rokov? Maju silnu "kolektivnu imunitu" vdaka akemu ockovaniu??? Choroby vymizli za poslednych 100 rokov hlavne vdaka nasmu vysokemu hygienickemu standardu. Ked je v spravach varovanie, ze zo Srbska do Madarska sa dostavaju stare choroby od "nezaockovych deti" , tak novinari nepovedia celu pravdu - je to dosledok masivneho prilivu "nezaockovych deti" imigrantov, ktori maju hygienicke standardy na urovni opic a tlacia sa tu v milionovych davoch. Takze mas pravdu v tom, ze o niekolko rokov, ked nas tu tito zaplavia, tak pridu s nimi aj tebou spominane choroby....

17alexis
11. mar 2017

@majkabambulik akakolvek choroba, napr aj chripka moze spustit autizmus, pokial je nan predispozicia. Ockovat treba a ja dufam, ze rodicia dostanu za neockovanie aj ine postihy ako len pokutu par drobnych...

majkabambulik
11. mar 2017

Preco chces alexis nanucovat inym to v co ty veris? Ak si zaockovala svoje deti tak preco sa bojis tych nezaockovanych, ved predsa ockovaniu na 100% veris? Tvoje deti sa predsa nenakazia, ci ano??? Cize pripustas, ze to tebou ospevovane ockovanie nie je az take perfektne? Tak v co potom naozaj veris?
Najradsej by si tych co nesuhlasia s tvojimi nazormi zhadzala rovno do pekla; nie iba dala pokutu "par drobnych"!
To sa rovno prestahuj do islamskeho statu - budes si tam s radikalmi velmi rozumiet! Len sa prosim ta uz tu nevracaj! Takych ako si ty - co nepripustia nic ine iba svoju "pravdu" sa boji cela vyspela europa a kazdy, kto pouziva vlastny rozum a hlada pravdu!

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkabambulik
11. mar 2017

Ahoj Teegren,

Vdaka, ale prosim ta daj si pozor na 17alexis. Pamataj nasledujuce"

Keď je nejaké diskusné fórum verejne prístupné, znamená to, že sa naň môže pozrieť nielen rodič, ktorý chce odmietnuť (alebo už odmietol) povinné očkovanie, ale aj nejaký očkovaním nadšený lekár (napr. aj prof. Dluholucký, ktorý je známy tým, že sa vyhráža iným lekárom zničením ich kariéry, ak si dovolia čosi proti očkovaniu), alebo pracovník RÚVZ, zamestnanec výrobcu vakcín či reklamnej agentúry, ktorá pre výrobcu vakcín pracuje.

Nevieme kto sa naozaj skryva za 17alexis, ale urcite to NIE JE matka, ktora osobne trpi a bude cely zivot este trpiet pri pohlade na dieta, ktore je postihnute po povinom ockovani!

Ked 17alexis v zivote zasiahne podobna bolest, potom bude mat iny nazor, lebo sa jej to bude osobne dotykat...

Majka

adsumus
11. mar 2017

@majkabambulik surovo ohováraš ludí

angd
11. mar 2017

@luseta2000 Ahoj, známy nedal svojho syna očkovať, žiadne očkovanie.Predvolali si ho pred komisiu, kde boli aj lekári a musel vysvetliť, prečo nechce. Bol dobre pripravený a vieš čo @17alexis?Na viacero otázok z očkovania mu nevedel nikto z otázok odpovedať a ked argumentoval, ani sa s nim nehadali ,neoponovali.Takže tak....
A pokutu dostal cca 300 eur.A inak aj to je zaujímavé, že keď to je raz povinné očkovanie, zrazu pokuta stačí a netreba to ďalej riešiť? Biznis,nie?

alexandramaria
15. mar 2017

@angd dalsie dezinformacie.
Ako mozte takto oblbovat ludi?
V prvom rade, nezabezpecenie ockovania je kvalifikovane zatial iba ako priestupok. Cize ano, pokuta, pokarhanie to ukoncuju. Lebo zakon o priestupkoch nepozna iny sposob potrestania. Kapito?
Ked to bude kvalifikovane inak legislativne, mozno bude mat stat moznost ta nasilu zaockovat, ktovie. Tvoj premudrely znamy 300 eur v ba dostat nemohol, lebo maximalky tam nedavaju. Dalej sa to nevola ziadna komisia, je to priestupkove konanie vedene pred spravnym organom. Neoponovali, lebo o to tam.nejde. Spachal priestupok a nikto sa s nim nebude vybavovat. Policajti ti tiez nedavaju kazanie ked prekrocis rychlost a spachas tym priestupok. Spravne organy nezaujimaju pseudodristy rodicov co neockuju a vyhovaraju sa na idiotiny. Proste je to prieestupok tak udeluju pokuty a ide sa dalej.
Absolutne dezinformujes.