Druhé očkovanie

hendikep
22. apr 2023

Dobry den, mam 7m dcerku ktora mala mat teraz v aprili druhu davku kombinovanej vakciny ( ma to posunute lebo bola chora od starsej pri prvej davke ) no a teraz ma starsia v skolke kiahne… mam cakat kym sa o dva tyzdne mladsia nakazi a potom kym sa vylieci? nebude treba potom ockovat nanovo? Ako ste riesili tieto ockovania mladsich ked boli chori so starsimi? spytala by som sa lekara ale nasa pediatricka z dna na den skoncila, ani neviem komu mam volat a ako to riesit .. dakujem za kazdu skusenost 🙂

svokrinjazykmonika
22. apr 2023

@hendikep nemohla len tak skončiť, musíš najprv zistiť ku ktorej doktorke teraz patríte. Kde sú zdravotné karty, či vás predala inému lekárovi alebo si máš ísť kartu zobrať a nájsť si sama ďalšiu doktorku. Na internete sa dá pozrieť do ktorého obvodu patríš, tá doktorka ťa musí zobrať ak spadáš pod jej obvod. A počkala by som či bábätko dostane kiahne a až sa vylieči, tak potom očkovanie.

hendikep
autor
22. apr 2023

@svokrinjazykmonika ano ja viem pod koho spadame, ten mal ale plno aj predtym, kartu si chcem dat k inej doktorke, chcela som tym povedat ze nemam teraz proste stalu doktorku ktora pozna nas pripad a vie poradit… len treba ockovat a sme v medzipriestore.. nechcem ockovat odznova ked bude prilis dlhy rozostup medzi ockovanim

evaachesa
25. apr 2023

@hendikep pri kiahňach je inkubačná až 3 týždne. No v každom prípade sa treba aj tak poradiť s pediatrom.