Dobrovoľné očkovanie - internetová petícia

veronique_1
3. aug 2011

Pamatate si na tu internetovu peticiu, ktora vznikla, ked oznamili, ze znizia rodicovsky prispevok pracujucich mamiciek? Vovelmi kratkom case sa vyzbierali desattisice podpisov a bola aj ciastocne uspesna. Tym, ktore uz poberali, nechali a ostatnym zvysili a predlzili matersku.
Je tu niekto taky, kto by vedel a chcel urobit taku peticiu za dobrovolne ockovanie?
Zaujemcov na podpisy by bolo dost, pozrite
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ste-za-to-aby-ockovanie-deti-bolo-dobrovolne/

denduska
3. aug 2011

@veronique_1 kuk www.slobodavockovani.sk vytlac a mozes zacat zbierat. Pre vsetky info je tu @manof 🙂

kukujka
3. aug 2011

ak mate taku potrebu tak si peticiu urobte,ale ja v tom nevidim zmysel aby bolo ockovanie dobrovolne predstav si potom tie romske mamicky s osad tie sa uz potom na ockovanie uplne vykaslu a v tej spine vzniknu rozne choroby ktore mozu potom preniest aj na ostatne zdrave deticky.podla mna nieje dovod nedat ockovat ved dieta sa nedokaze samo rozhodnut.no a teraz ma tu kludne za moj nazor ukamenujte

manof
3. aug 2011

@kukujka
Tie nedbanlivé rómske mamičky z osád kašlú na očkovanie už teraz. Zaočkovanosť v rómskych osadách sa podľa údajov Úradu verejného zdravotníctva SR pohybuje okolo 25% až 35%, čo je ozaj trápne číslo.

Dobrovoľné očkovanie by na tom veľa nezmenilo.

azarijka
3. aug 2011

@kukujka uz vidim romsku mamicku ako slape pekne poslusne s detmi k Dr. lebo dnes ma termin povinneho ockovania 😀 😀 😀 😀 im je to jedno ci je to povinne alebo dobrovolne 😉

reanda
3. aug 2011

ake podpisy sa zbieraju v internetovej peticii, elektronicke? 😕

manof
3. aug 2011

@reanda
Ee, obyčajné. Kedysi boli aj elektronické, ale potom zmenili petičný zákon a tak sa stali tie elektronické neplatnými.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
manof
3. aug 2011
dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronique_1
autor
6. aug 2011

@manof vies kolko podpisov je uz vyzbieranych a kolko este chyba, aby sa zacalo cosi s tym robit?

skeblicka77
6. aug 2011

osobne si myslim, ze je to dobre tak ako to je, chcela by som vidiet matku, ktora dieta neda zaockovat a jej dieta dostane prave tu chorobu, proti ktorej ho nedala zaockovat, tak budu zli vsetci od lekarky, az po nemocnicu a neviem este koho, len ona nie, lebo dieta zaockovat nedala a potom tiez tier ine socialne skupiny a nemyslim tym len tie romske, je kopa aj inych bielych mamiciek, co sa o svoje deti poriadne nestaraju, urcite nebudu davat deti ockovat...pretoe poznam osobne par takych, co nemusia, tak nerobia, myslim tym starsotlivost o deti.... Za par rokov tu bude zase kopa vselijakych chorob, pretoze mudre mamicky sa rozhodli svoje deti neockovat....tot moj nazor a takuto peticiu urcite nepodporim....

emily_666
6. aug 2011

@skeblicka77
konečne sa našla jedna múdra baba, zdieľam tvoj názor

sorciera24
6. aug 2011

@skeblicka77 nikto ta o to ani neprosi;) ja by som zas chcela vidiet teba, keby tvoje dieta dostalo po ockovani rakovinu, mrtvicu alebo podobne lahodky na koho by si sa obratila?...lebo nas stat a nasi lekari by ti v tomto nepomohli;) za svoje dieta som si zodpovedna ja! v tomto state ti zodpovedat nik za dieta nebude, ci uz ho ockovat das alebo nedas....a ako pozeram, o ockovani mas nie prave toho moc nastudovane....pritom by si stacilo len pozriet grafy, od kedy u nas dane choroby zacali klesat ( a bolo to este predockovanim).....zaujimave je, ze taky napr. mor, ci choleru tu nemame a tiez sa tu neockuje 😉 vaz svoje slova, kym nevies ako dopadnes....nic zle ti samozrejme neprajem...

sofia2008
6. aug 2011

@sorciera24 uplny suhlas 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

manof
6. aug 2011

@veronique_1
Či sa s tým začne niečo robiť, je otázne bez ohľadu na počet vyzbieraných podpisov.
Zatiaľ sme napočítali vyše 6.000, ale presné číslo nie je možné zistiť, keďže mnohé podpisové hárky sú ešte len v obehu.

veronique_1
autor
10. aug 2011

@manof Iba 6000 ako je to mozne? Ked islo o peniaze (peticia proti znizeniu rodicovskemu) bolo hned niekolko desatisic podpisov. Zdravie je podstatne dolezitejsie ako peniaze?

halienka
10. aug 2011

@veronique_1 bohužiaľ, ale svetom hýbu peniaze a nie zdravie 😖 pre veľa ľudí to začne byť pravda až vtedy keď skutočne ťažko ochorejú, dovtedy to síce omieľajú, že zdravie je dôležitejšie, ale je to len fráza...a okrem toho to očkovanie je podávané v zmysle ochrany zdravia, takže málokoho napadne o tom hlbšie rozmýšľať a pochybovať...myslia si, že keď sa dali očkovať tak práve urobili niečo pre svoje zdravie a tým pádom sú schopní si to aj zaplatiť - čiže to je pre nich to "zdravie dôležitejšie ako peniaze" 😖 a to je to čo ma na celej veci hlavne desí, celé je to tak postavené, že to dáva minimálnu šancu bežnému človeku aby vôbec nad tým začal rozmýšľať, väčšinou až vtedy, keď sám alebo jeho dieťa má po očkovaní nejaké následky, poprípade ak sa nejakou náhodou dostane k takým informáciám a zaujmú ho, ale inak ... 😒

manof
10. aug 2011

@veronique_1
No keby sa dali klikať tie podpisy, tak by sme možno tiež mali toľko, ale krátko po spustení petície nám zmenili petičný zákon a tie klikateľné podpisy už nie sú platné. Takže to bol tiež taký podraz proti priamej demokracii na Slovensku.

aduskatt
10. aug 2011

@manof da sa podpisat aj niekde v TT?

manof
10. aug 2011

@aduskatt
Máme niečo aj v TT, tak by si tam mohla skočiť, že či o nejakej petícii vôbec ešte vedia:
http://www.slobodavockovani.sk/peticia/kde-sa-d...
🙂

manof
10. aug 2011

Porovnanie obľúbených vakcín proti HPV:

Cervarix vs. Gardasil: "silnejší a dlhšie trvajúci":
http://www.slobodavockovani.sk/news/cervarix-vs...

Článok je zaujímavý aj tým, že vysvetľuje, ako pôsobia hliníkové adjuvanty.
To sa rozhodne oplatí prečítať, lebo to je dosť šokujúce zistenie.

monika15
10. aug 2011

presne, tak ak sa chce nieco dosiahnut tak treba bojovat.... :(( zial...
tu v kanade to funguje....
a vyuzivaju to cierny a velmi sa im dari.... :(((((((

minule zatarasovali dialnicu v toronte, a deti pchali dopredu na par hodin, ..... hnus....

aduskatt
10. aug 2011

neriesime teraz, ci sme sa rozhodli spravne, alebo nie.vsetci, co sme sem zabludili kvoli peticii viem, preco to tak chceme a netreba nas tu poucovat, tato tema je cisto o peticii, zastancovia ockovania maju ine temy na vyjadrenie svojho postoja..............to len na margo niektorych odsudzujucich prispevkov..........

aduskatt
10. aug 2011

@manof to SANI centrum by malo byt co?.........ta adresa je asi minutku od mojho domu, ale nic mi to nehovori

manof
10. aug 2011

@aduskatt
No mne to nehovorí už vôbec nič, takže najlepšie urobíš, keď tam zájdeš. Zároveň tým overíš, či vôbec o našej petícii vedia, lebo to bolo už dávnejšie vybavované, už si nespomínam cez koho a neviem, či na to aj nezabudli.

manof
10. aug 2011

@monika15
Úprimne povedané, vôbec som nepochopil, o čom hovoríš.

aduskatt
10. aug 2011

@manof ale kde to hladat? to je trnavska poliklinika.....ked budem mat cas, skusim zbehnut, spytam sa aspon na vratnici, ci tam nieco take je

manof
10. aug 2011

@aduskatt
Možno je to na druhej strane cesty...

monika15
10. aug 2011

@manof

no o tom, ze ked chcete nieco dosiahnut ako mamicky proti ockovania, treba ist bojovat, tvrdo strajkovat

pretoze to vsade na svete funguje... len na sk nie, pretoze par ludi by sa naslo co by to zacalo ale ked pride
k lamaniu chleba tak nikto sa o nic nestara a kazdy utecie....

asi tak, uz rozumies ci este nie?

ako nechcem byt drza ale vies, tu ti ot podpise 100 mamickiek ale kolko pride obhajit svoj podpis.... no asi tak

aduskatt
10. aug 2011

@manof xixi, na druhejh strane cesty nic nie je🙂)teda je, ale to je stare len par mesiacov