Dcérka má od narodenia soplíky. Môže byť očkovaná?

andrea2722
3. máj 2014

Dobry den. Chcela by som sa poradit. Ideme mat prve ockovanie a moja mala ma od narodenia sopliky a sem tam ja chrci a kycha. Doktorka povedala, ze je to normalne, ze sa dieta este stale cisti. Ale uz mame po 3 mesiaci a stale soplikujeme. Dychanie ma ciste ale pocut sem tak ako chrci. Je to normalne? mOze sa dat ockovat? neuskodime jej? Dakujem za rady 🙂

sampo
3. máj 2014

Najprv by jej mohli urobit aspon stery z nosteka a hrdla, budes aj ty spokojnejsia. Ale kludne to mozes aj odlozit. Dieta by malo byt zdrave!!!!

nikimax
3. máj 2014

@andrea2722 určite nie, treba malú najskôr vyšetriť, vyliečiť a až potom očkovať, teda ak chceš....Tvoja lekárka by toto mala vedieť, panebože!! Lebo keby sa jej po očkovaní "zrazu" z ničoho nič spustila nejaká vážna choroba, bola by si za to zodpovedná ty, nie doktorka.....To je systém, že? 😝 😝 😝

nedielka
3. máj 2014

Presne my mame ten isty problem.. 14.5 ideme na prve ockovanie, maly kazdy den mava sopliky, a sem tam "chrci". Momentalne mu davam kvapky Nasivin, plus roztok morska voda. V utorok mu brali ster z nosteka,tak uvidime,ako dopadnu vysledky. Ale ak aj dobre,pokial nebude uplne fit, ockovanie odlozim aspon o mesiac. Vela maminiek odklada ockovanie o cosi neskor. Ak mas akekolvek pochybnosti,tak si to preloz.Vsak Ty si mamina, vies najlepsie ,co je pre Tvoje dietatko najlepsie. 🙂

andrea2722
autor
3. máj 2014

No budem volat doktore. My mame ockovanie 13.5. Nech jej urobia vyter. Ak budu vysledky dobre tak ju zaockujeme a ak nie radsej pockame. Lebo mne to nepride normalne ze stale tak sopli a chrci. A pouzivam to iste co ty, Nasivin soft a aj libenar a vysavacom sopliky odsavam. dakujem za radu 🙂

lulu2014
23. máj 2014

....my máme takmer 10 mes. dcéru a tiež sme mali od narodenia soplíky a tiež chrčanie ale inak dýchanie ok. A ako na potvoru posledné poradne :- pred poradňou ešte aj trošku zelené...takže očkovanie sa nám stále odkladá....tak som sa dohodla s Dr. že keď budeme fit prídem mimo poradňu...chcela by som budúci týždeň. Teraz sme 2 týždne fit čo by mal byť. min.čas. Takže asi sa netráp / aj mňa to tiež trošku hnevá / predsa len sú v tých vakcínach aj vážnejšie choroby ktoré by som veĺmi nerada. Sú tam aj také ktoré by tam nemuseli dávať ale vyrábajú ich takto takže smola. Veľa zdravíčka. 🙂
Libenaru sme už minuliiiiiii ani nehovorím a nasivinu sa dla možnosti vyhýbam a používame aj ten.

zimmi1
26. jún 2014

@andrea2722 my sme mali tiez sopliky, este od porodnice, maly ma teraz 2,5 mesiaca. Moja doktorka to vsak neodbila tym, ze to je normalne a po druhom stere nasli zlateho stafilokoka (podla prveho bolo vsetko ok..)- suvenyr z nemocky. 😖