Date zaočkovať deti proti chrípke v čase Covidu?

miavra
28. sep 2020

Ahojte, zaujima ma, ci date deti (najma tie do 1 roka) zaockovat proti chripke (v tejto Covid situ)? Ja chcem, ale pediatricka ma stale odhovara. Hlavna epidemiologicka vsak toto ockovanie odporuca detom od 6 mesiacov do 3 rokov. Uz minuly tyzden bol problem ziskat chripkovu vakcinu. Dakujem pekne za info (p.s.: nerada by som rozprudila antivaxersku diskusiu, ja som za ockovanie).

sante81
28. sep 2020

Nie. A ani proti covidu.

sasa1310
28. sep 2020

@miavra tvoja pediatrička má rozum.

janinah
28. sep 2020

ak si rozumná,tak ročné dieťa nemá kde získať chrípku

janinah
28. sep 2020

syn má 15 a očkujeme

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janula2511
28. sep 2020

@janinah teraz prvý krát dávaš syna očkovať?

sapetka
28. sep 2020

Nie ani seba. Nikdy som sa nedala ockovat proti chripke.

sofiia87
28. sep 2020

Ja som sa dnes o tom s pediatrickou tiez rozpravala. Pytala sa ma, ci dcera chodi do kolektivu (ma necele dva roky), ak by bola v skolke, tak mi ockovat odporucala. Takto mi odporucila aby sme sa zaockovali aspon my ako rodicia. 🤷‍♀️

janinah
28. sep 2020
miavra
autor
28. sep 2020

Dakujem pekne za odpovede.

danieli
28. sep 2020

My planujeme ja a syn zaockovat a dcera s muzom bez, vychadzame z toho ako zvladame bezne choroby, ja a syn velmi zle, dcera a muz nezvyknu ani nic chytit

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mapleol
28. sep 2020

Ano, planujeme. Deti su vo veku 4,5r, 3r. a 1r

monichetta
28. sep 2020

nie, ani nahoodu. ockovanie znizuje imunitu ( ano, aj ked to znie cudne), ockovacia latka moze obsahovat tazke kovy...atd. je viac - ako +

veronikaszabova
28. sep 2020

Nie

sasa1983
28. sep 2020

Dieťa nie. Seba a manžela každý rok áno. Už od vysokej školy.

sasa1983
28. sep 2020

@ahoj0 akože ste nemali chrípku niekoľko rokov?

bimbambim
28. sep 2020

Nie nedávam očkovať ani povinné nie to ešte nepovinné My si chrípku vylezime a prvý krát ju mali deti pred dvoma rokmi a to deti majú už 12 a 9 rokov a chrípku mali iba raz

anjelok
28. sep 2020

Nam dr odporucali (dcere reumatolog, aj pediater obom detom) vraj covid + chripka je dost zabijak, obe deti (3 a 12 rocne) su v kolektive. Vahala som, lebo proti chripke sme sa nikdy neockovali, ale tento krat som si povedala, ze budem verit dr. Deti nemali ziadnu reakciu, este mladsi ide na 2.davku, tak verim, ze zvladne bez reakcie, ako prvu. Ja sa mozno dam, ked budu ockovat v praci, aj ked som dost homeoffice teraz a muz ten robi uz od marca z domu, chripku nemava, tak ten sa neda.

lindusss2016
28. sep 2020

Ja som jakziv proti chripke ockovana nebola a tiez som ju nemala xy rokov, ani nepamatam kedy naposledy...

suzie26
28. sep 2020

Paradoxne po očkovaní na chrípku ju väčšina ľudí dostane. 👍 Nedám ani seba ani deti. Chrípku sme mali minulý rok tri týždne sme marodovali aj ja aj dcérky ale zvládli sme to 🙂 s rovnakými príznakmi ako je dnešný covid strata chuti aj čuchu bolesti hlavy aj celého tela zimnica studený pot horúčky triaška .. prvýkrát v živote som mala chrípku a poznám veľa ľudí čo ju nemalo ešte nikdy. Netuším aká je veľká šanca ze ju dostaneš ale určite je väčšia po očkovaní

kaja01
28. sep 2020

Opýtala som sa synovej lekárky či odporúča, povedala áno, tak dám. Opýtala som sa svojej lekárky na názor, povedala áno, tak sa dám tiež. Opýtala som sa dcérinej lekárky, neodporúčala, tak sa nedá. Vyberám si lekárov, ktorým môžem dôverovať a poznajú náš zdravotný stav a preto sa riadim ich odporúčaniami.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelok
28. sep 2020

Ja tiez nemavam chripku, ale dost casto ma bolieva hrdlo. Dr hovorila, ze pri tomto ockovani byvaju aj ine tieto virozy miernejsie. Vyskusam tento rok a uvidim 😀

katty2012
28. sep 2020

@miavra mas dobru pediatricku a prepac, ale skus aj ty pouzit zdravy rozum a nepchaj do rocneho decka ten sajtrajt

kiwi3
28. sep 2020

a uz ste sa niekto davali tento rok ockovat?

lucia147852
28. sep 2020

Nie nedám a seba tiež nie. Ja som naozajstnú chrípku mala 1x za život. Pred 12 rokmi. Ináč lrn bežne virózy

weronika171717
28. sep 2020

@miavra daj na pediatricku, inak budeš lutovat, ona patri k tým pár percentám lekárov, ktorí majú rozum a nie sú zapredanci..... Vo vakcíne proti chrípke je najväčší bordel!!!

sasa1983
28. sep 2020

@ahoj0 protilátky sa ale držia vo svojej účinnej hladine do 5m cca od vakcinacie. Takže tou jednorazovou vakcínou to isté po toľké roku nebolo🙂

ckatka
28. sep 2020

Nie. Proti chrípke neockujeme seba ani deti. (Lekárska rodina).
Ockujeme proti meningokokovi, encefalitide a podobným chorobám.ktore majú následky horšie ako chrípka.

martinka150
28. sep 2020

Ja som nikdy na chripku ockovana nebola a nikdy som ju ani nemala. A to myslim vazne. Raz do roka max dva dni pobolieva hrdlo