Dali ste očkovať bábo proti pneumokokom?

jendralka
11. okt 2011

Dali ste ockovat babo proti pneumokokom /Prevenar 13/ a proti rotavirusom ?? Malo babo nejake reakcie na to ??? okrem teplotky 😒

zuzin78
11. okt 2011

ahoj, moje holky su obe ockovane proti pneumokokom, reakcie neboli ziadne a mladsia to mala spojene aj s povinnym ockovanim. zvladla to na jednotku s hviezdickou 😵 🙂
skos pre mna to bol stres

zuzana17
11. okt 2011

Moji obidvaja sú očkovaní proti pneumokokom. Malej chýba ešte posledná dávka, ktorá náš čaká v novembri. Nemali sme žiadne reakcie, len troška zvýš.teplotu. Ináč to bolo ok 🙂 .

andrea.m
11. okt 2011

Dceru ano,syna som už nestihla (prešvihol vek). Nemali sme žiadne reakcie.

lizatko1009
11. okt 2011

moj bol ockovany na 3-4 mesiace a na rok este nebol, lebo som odmietla, mozno sa rozhodnem a dam v zime, teraz cez oktober a november urcite nie.

zuziq8
11. okt 2011

Nasa babulka mala 4 dni vkuse horucky, nechcela jest, ked aj zjedla, vygrckala, hnackovala... no nikdy viac 😒

sorciera24
11. okt 2011

nie, nedala som.....a ani nedam...

janula18
11. okt 2011

starší syn bol očkovyný proti pneumokom jednou injekciou po 1 roku, touto vakcínou. Ale teraz chalanov idem dať očkovať tou inou vakcínou, lebo ta je bez doplatku, a kedže sa to očkuje na 3x, tak pri dvoch deťoch naraz by to bolo finančne dosť.
Proti ratovirusom nebudem dávať očkovať, pýtala som sa doktora, to sa nepichá ale užíva oralne. Aj som nad tým rozmýšlala že dám, lebo starší syn ak by niečo doniesol zo škôlky, ale nakoniec to nebudem dávať, ono asi nie je moc dobre dávať očkovať proti toľkým veciam, je to predca len "chemia" Ale to je na rozhodnutie každej maminy.
Ani prvý syn to nemal, a nemali sme nejaké problémy

elephant
11. okt 2011

Nie, nedala. Ak chceš dodržiavať očkovací kalednár, tak i bez tohto očkovania je pekne nabitý (čo ja nepovažujem za vôbec dobré), a pridávať k nemu niečo, je ako prilievať olej do ohňa... ale to je môj názor,...

denduska
11. okt 2011

Starsiu som dala dobrovolne proti pneumokokom (vtedy este neboli povinne) spolu s hexavakcinou, zvladla to sice bez teploty, ale reakcia strasna, neutisitelny plac + problemy s dychanim.
Ak budete ockovat, urcite nedavaj vsetky vakciny naraz, nedajboze sa nieco stane a jedni budu na druhych zvalovat, lebo nebudu vediet z ktorej vakciny bolo co. Drzim palce!

sisinka76
11. okt 2011

my sme z tych,ktori Prevenar este stihli, BOHUZIAL ☹ Starsi syn dostal po ockovani ekzem ☹ u mladsieho som uz bola rozumnejsia a ockovany nie je. vediet pre 5 rokmi to,co viem teraz,tak nie je ockovany ani starsi syn.
ak ste pred ockovanim,tak drzim palce,nech je Tvoje rozhodnutie spravne,ak ste uz po ockovani,tak nech su reakcie a neziaduce ucinky minimalne.

agaven
11. okt 2011

ano dala stale mala sople kasle .Neskor vakcina dala na sebe znat.Dieta napriek ockovaniu bolo mesiac sople potom nie a kolom do kola antiboitika a tak po ockovani sa to tahalo 3 roky...neskor z krvi jej zistili ze ma pneumoliu..a ked som s apytala ci to je z ocovania kady bol ticho..Zaciatok niec o cas neskor .takto bola chora a tak ju zaockovala proti tomu.neskor som bola nestastna lebo bolo to este horie ako pretym.Už to bolo mesiac zdrava mesiac chora pretym to bolo 3 mesiac zdrva chora ...vysledok este horsie..Po rokoch sa jej to len ukladalo v krvi a stale to site sople a kasel...Neskor mi povedala znama ze ved jej tu vacinu pneumokoa dali do tela co si cakala::no uzas.Zaplatila som si krvne testy na svoju ziadost cisto len bacile mykoza chlamydie pmneumokok pmneumonia vsetko odvodene od pnemo..atd..vysledko uzas ..presne vsetky bacili mala ..ale len v krvi to zistili inak nie..

azarijka
11. okt 2011

rotavirusi - nie.
prevenar - len prvu davku dalej uz nedavam ziadne ockovanie.

mysiatko
11. okt 2011

prevenar nieje proti pneumokokom? a nieje to povinne? este nas to len caka a som z toho dost vystrasena..môzeme aj odmietnut?

hori
11. okt 2011

dala som proti rotavirusom... reakcia nebola ziadna... (akurat penazenka zareagovala miernou prazdnotou 😉 )... moja mala zlu reakciu len na mmr v 15. mesiaci... takze odvtedy uz navyse len tak hned nieco nedam...

iwuskaaa
11. okt 2011

Dala som očkovať proti pneumokokom, veď čo iné mi ostávalo, keď to je povinné 😖 . Teraz by som takú chybu viac neurobila!
Iné očkovanie odmietam.

sympa1
11. okt 2011

starsia nebola ockovana lebo to nebolo povinne a nikdy nemala problem a byva zdrava , mladsia bola ockovana ,bez akyhkolvek reakcii. rotavirus sme nedavali. som za to aby deti skor prirodzenou cestou si nastartovali imunitu. aj proti kiahnam sa vraj uz ockuje, my sme si ich radsej odtrpeli 😅 vsak ani my sme volakedy nebyvali ockovany proti vsetkemu

nguyen
11. okt 2011

ano a ziadna reakcia, mierne zvysena teplota a akurat bola Eva mrzuta zvysok dna a skoro cely ho prespala co normalne nema vo zvyku ale inak nic - vsetko v poriadku 🙂

zuzanale
11. okt 2011

no pokiaľ viem ja tak očkovanie prevenarom je tuším od 1.1.2009 zaradené medzi základné očkovania .... čo sa týka"povinného" očkovania každý rok vychádza toto http://www.ruvzpo.sk/dokumenty/ockovaci kalenda... je to zoznam čo by malo dieťa ohladom očkovania absolvovať..... k prevenaru mladšia je zaočkovaná v rámci "povinného" očkovania bez nejakej výraznej reakcie akurát trolinku teplota zvýšená... staršia stihla nepovinné očkovanie ktoré bolo grátis tak sme dali a niečo do seba to určite mať bude keďže minule sme dostali zápal stredného ucha a na pohotovosti hneď dr bez toho žeby čokolvek vedel že isto bola očkovaná lebo inak by bol horší priebeh...

bubinko83
11. okt 2011

nie nedala by som žiadne ani povinne pri druhom dietati

didulka85
11. okt 2011

Prevenar - Hrca 3x3 cm a hnisave vredy po brusku.

gubcikova
11. okt 2011

nie nedala a ani nedám.načo pchať do dieťatka ďalšie svinstvo

zirka
11. okt 2011

dcerka bola zaockovana, nemala problemy, ani teplotu.....

lucikan
11. okt 2011

Prevenar 2 davky, po druhej komplet vysypany chrbat ekzemom, takze tretia nebude.
Rotavirus nedam.

stipec
11. okt 2011

Starsiu dcerku (5 rokov) sme nedali - vtedy to bolo s doplatkom do 3 Eur este nepovinne. Mladsiu (2 roky) sme nedali - aj ked to bolo povinne v tom case a je este stale - odmietli sme - prave nam vyprsala 2 rocna lehota, kedy nas mohli za to stihat - takze sme za vodou. Deti napriek tomu, ze su v kolektive - starsia nosi choroby zo skolky aj mladsej nikdy pneumokoka nemali, nemali v zivote zapal usi a kazda choroba su iba klasika sopliky a zo zatekajucich soplikov kasel - ani jedna este nikdy v zivote nebrala antibiotika - vdaka za nasu pani doktorku. Pre objektivnejsie rozhodnutie si nastuduj napr. www.slobodavockovani.sk, www.rizikaockovania.sk, www.ockovanie.sk. Po skusenostiach - zle reakcie na ockovanie - napr. TBC - zdurene uzliny na krku oboch, u mladsej nehojaca sa chranicka po BCG vakcine (TBC) az do 5 mesiaca, dalej po Infanrixe sme skoncili so zapalom pluc - virusoveho povodu - nie bakterialneho - na infekcnom na Kramaroch, kde pripustili, ze je to pravdepodobne z vakciny zvazujeme pozorne kazde ockovanie uz u oboch a rozhodujeme sa pre mensie zlo, ktore je niekedy aj volba neockovat. Kazdy ale musi zvazit co je pre neho vacsie riziko - ci riziko poskodenia zdravia v dosledku neziaducich ucinkov vakciny, alebo pripadne nakazenie sa, ci prekonanie choroby, proti ktorej sa malo ockovat. Kazdy clovek je jedinecny a su ludia (deti) u ktorych je vacsie riziko poskodenia zdravia vakcinou ale su tiez taki, ktori ockovanim prejdu uplne v pohode - bez jedineho neziaduceho ucinku. Volba je na kazdom z nas prip. na rodicovi za dieta.

adri2211
11. okt 2011

mame za sebou vsetky ockovania do 15mes. ,pred troma tyzdnami sme dostali MMR ockovanie,ani pri jednej sme nemali ziadnu reakciu,ani len zvysenu teplotu 😉

brisilda
11. okt 2011

dobra otazka ale polozena na zlom fore 😒 ja nesom zastanca ockovani tiez som zvazovala ci dat alebo nedat no teraz je velke halo okolo ockovania a coraz viac mamiciek ockovanie odmieta 😔 tak az som zvedava co tu budeme mat o 10 rokov ..................... a potom budme mudri !

sofia2008
11. okt 2011

Dali sme a nasledky na seba nenechali cakat, 3 dni po ockovani podozrenie na epilpsiu, skoncili sme na pohotovosti a neurologii, vakcina silno zasiahla nervovy system, po 7 dnoch priznaky zmizli..klop klop..viac ockovat nedam..suhlasi so mnou aj dr...aj keby nesuhlasila, je mi to jedno!

diusik
11. okt 2011

urcite nie

matulka82
11. okt 2011

ano dala,a nasledok?"CA suvenir"- a dozivotny strach 😢 😢

abbie
11. okt 2011

nedala a ani nedam ani keby mi mali za to zaplatit a ani MMR nedam