Atopický ekzém a druhá dávka MMR

milano1
9. jún 2024

Dobry den, dcera ma atopicky ekzem a nechcem ju dat zaockovat druhou davkou mmr. S byvalou partnerkou nezijeme spolu a ona ma opacny nazor resp. urobi vsetko ako jej nakaze system. Cize ak jej doktorka povie ze ju ma dat ockovat tak to urobi.
Nepoznate nejakeho doktora ktorý by mi na zaklade toho ze dcera trpi autoimunitnym ochorenim vystavil odporucanie na neockovanie druhou davkou.
Dakujem

kiki68
9. jún 2024

@milano1 nema to z mojej skusenosti nijaky vplyv ( syn ma ekzem a tiez vitiligo, jeho dedo aj otec maju tiez ). A zrovna MMR bolo bez problemov. Ani nemal teplotu. Skrz toto nikto nic nevystavi. Navyse ak druhy rodic suhlasi, tak je to problem, nakolko Ty ides proti zakonu o povinnom ockovani. Tam kde to odkladaju a mozu dat odporucanie si naozaj tazke metabolicke poruchy a ochorenia, zavazne neurologicke a vyvinove poruchy. Ale toto ma snad polovica populacie v nejakom rozsahu

tanyan
9. jún 2024

Neviem čo bolo spúšťačom AE, ale aj ak by si našiel lekára, ktorý by ti dal také odporúčanie, tak to nie je záväzné. Ak chce očkovať, tak to urobí aj s tým papierom, nanajvýš zoberie dieťa do toho špeciálneho centra, kde sa očkuje pod zvýšeným dohľadom.

sara07
9. jún 2024

existuje na slovensku ambulancia pre rizikove deti na očkovanie, stačí sa tam objednat s listkom od pediatra - ambulancia máš zoznam nájde ti google
prípadne je tu mudr jasenak v martine - ale tam sa da objednat len na zádklade že mu napíše spravu a objedná pediater , ked zavoláš že sa chceš objednat tak maximalne na teba naziape sestrička ked nepochopíš na prvy raz , nie každý pediater je to ochotný urobit
ale do tej ambulancie pre rizikové očkovanie kludne s listkom sa dá objednat a ani sa dlho nečaká
ty chod k pediatrovi, vypytaj s tým že po konzultácii sa to bude dalejš riešit
ano môže jej mmr zhoršit ekzme nemusí, väčšinou sa dá bud odklad alebo sa rieši pomocou kortikoidou v nemocnici pod dohladom očkovanie
môžu jej dat odklad alebo upravit očkovací kalendár
ekzém nie je sranda, je to neprijemne život strpčujece ochorenie

jamidea
9. jún 2024

@milano1 kvoli at.ekzemu ti nik nevystavi papier neockovat. Takmer kvoli nicomu ti to nevystavia, lekari su naockovani prikazom ockovat. Cize je to len o matke a o tebe a dohode.Skus sa s nou dohodnu aspon nech to odlozi,ked bude decko starsie, to sa v pohode da. Ja som povedala, ze az v 11tom roku, tak ako maju schemu ockovania deti do r.nar.2015, vtedy bude uz vacsi, silnejsi, lebo mojmu sa tiez po prvej spustil ekzem. Teraz ma 8 a pol a prave vcera som myslela na to, ze o dva roky by ju mal dostat.

kiki68
9. jún 2024

@jamidea lekari maju nejaky zakon a nariadenia a tie by mali dodrziavat. To je cele, mate taky system a nie je to zle. V Rakusku sa dve davky mmr ockuju hned do veku 1,5 roka. Je tam iba mesacny odstup. Nemame to povinne, ale vacsina ludi to dava, nakolko inak maju tie deti casto problem v skolke, skole a neskor pri vzdelani ( na urcite socialne a ped smery musi mat doklad o ockovani mmr). Kamoskine dieta malo odklad na Slovensku z dovodu viacerych diagnoz zasahujucich vyvin dietata. Ale nejaky ekzem nie je dovod na to, aby sa riskovali zivoty dalsich deti a hlavne tehotnych zien.

sara07
9. jún 2024

@kiki68 uprimne ked ty budeš mat nejaký smiešny ekzém tak si povieme
svrbí to neskutočne, poškriabat pošuchat nemôžeš lebo si môžeš infekciu zaniest, ekzme vie aj mokvat alebo hnisat , kortikoidy a liečba dlhodobá
to nie je mám ekzme vyležim vo vani, natriem a veget
nebaví ma bagatelizovanie ekzemu ktorá je mimochodom zaradená medzi autoimunitné ochorenia
a ekzem v zahraniči je dôvod na odklad alebo upravenie očkovacie kalendára pri závažných pripadoch sa vynecháva očkovanie alebo sa očkuje pri ekzeme v nemocncici pod dohadom
čiže keby to bolo nejaké lahké ochorenie tolko okolo by sa nerobilo
ja ekzem mám zhodou okolnosti vysyp do 48 hod celé telo po očkovaní , nik v rodine ho nemá , proste som mala smolu a deti napr ako mi tvrdili že budu mat tiež nemá ani jedno ekzém takže až tak geneticky dedené to nebude

jamidea
9. jún 2024

@kiki68 nejaky ekzem? Vtipna si. Vlastne nie si.

kiki68
9. jún 2024

@jamidea muz aj dieta maju atopicky ekzem, nie je to dovod na odmietnutie ockovania.

kiki68
9. jún 2024

@sara07 zijem v Rakusku, nebol to dovod na nic extra v starostlivosti. Moj muz ma ekzem aj na oku. Pokial to reaguje na napr kortikoidy, tak sa urcite da ockovat. Kazdy v rodine s tym zije bezny zivot.

sara07
9. jún 2024

@kiki68 ak máš pocit že kortikoidy sa môžu kedykolvek celý život brat tak dobre, moja kožná lekárka nie je toho zrovna zástancom
jasné ekzem to je ako ked ta komar uštipne banalita

kiki68
9. jún 2024

@sara07 tu nic ine na to nedavaju, bud toto alebo nejaka homeopatia a pod.