Ani 2. krát nezabralo očkovanie proti TBC. Čo ďalej?

diorka
28. feb 2011

Ahojte baby, nasa mala bude mat pomaly 2,5 r. a boli sme na preockovani proti TBC, pretoze na pliecku nemala ziadny naznak po predchadzajucom ockovani. Instrukcie boli, ze jej ti zacne hnisat, spravi sa chrasta, odpadne a ostane taka "jazvicka". Lenze jej to len scervenalo, hnis sa nespravil a uz jej to mizne. Cize ani 2x ockovacia latka nezabrala. Mate niekto s tym skusenosti? Co teraz? Volala som k dr. a ta len, ze mame prist o 2 mesiace. Dakujem

kaja73
28. feb 2011

Ani moj mladsi nema ani starši nemal žiadnu kožnu reakciu.Ja by som to určite dalsim preočkovanim neriešila.Ty si si povinnost splnila a že vakcina zlyhala nie je tvoja chyba , určite by som tie svinstva viackrat nedala do mojich deti napichat.Ta vakcina je prežitok socializmu na zapade ju vobec nepouživaju dokonca v niektorych statoch je zakazana.Nastuduj si o tom niečo,chod napr na stranky slobodavočkovani.sk.

maggie2
28. feb 2011

Buď rada preboha, radšej ani lekárke nič nehovor, veď tá vakcína je svinstvo. V celej Európe ju dávajú už iba na SK , Poľsku, Česku a Ukrajine. V niektorých štátoch je i zakázaná čo narobila škody na vedľajších účinkoch deťom. Je to preparát, ktorý spôsobuje najviac vedľajších účinkov. Na SK je minimálne jeden prípad, teraz som videla reportáž o dievčatku ktoré po tejto vakcíne dostalo rakovinu. Na SK je prípadov TBC ročne menej ako 10 na 100 000 obyvateľov aj to iba väčšinou starí chlapi, alkoholici, bezdomovci a pod. Pravdepodobnosť že v MHD chytíš TBC od nejakého kýchnutia a pod. sa rovná prakticky nule. Na prenos choroby je potrebný dlhodobý ba až intímny styk. Mnoho ľudí neochorie ani dokonca ak býva v spoločnej domácnosti s chporým. Nebuď vyplašená a klídek. Na Tvojom mieste by som povedala, že reakcia bola adekvátna /čo aj bola nakoniec, každé dieťa reaguje inou intenzitou/ a nič by som viac neriešila 😉

olifcek
28. feb 2011

@diorka nam sa asi po mesiaci urobil cerveny vpich, malinkaty a az dalsi mesiac take male hnisave lozisko...

maggie2
28. feb 2011

@kaja73 presne tak, teraz už ide len o to, že niektoré lekárske kapacity /rozumej starší páni doktori/ nechcú stratiť svoju tvár a nie sú schopní priznať si, že nie je už v medicíne všetko tak ako si mysleli.

bambi2
28. feb 2011

2x v nedavaj dieta preockovat ziadnom pripade!!! ty si si svoju povinnost splnila podla vyhlasky a tym to hasne. riskujes tym zivot tvojho dietata!!!! ako pise kaja73, nastuduj si o tom nieco a dobre si to rozmysli. moje dieta ocko proti tbc nema a nikdy nebude mat!!!!!!!!! a dnes sa vsetky choroby daju vyliecit, aj tuberkuloza.... 😉

maggie2
28. feb 2011

@bambi2 ani moja dcéra nikdy nedostala očkovanie bcg vakcínou a ani nikdy nedostane. A preto je i taká zdravá, nemá alergie, nič.

janulkama
28. feb 2011

Ahoj,dievčatá dobre radia,aj môj malý by mal ísť na preočkovanie,ale držím hubu ako sa len dá,len aby nemusel ísť.Už mal 3 roky a ešte sme tam neboli.Nech si to svinstvo nechajú,stačilo mi,čo som si o vakcíne prečítala a dosť 🤐 Nemám na to slov,že je ešte povolená a som šťastná,že nám nezabrala ani tá prvá.My sme v 15 boli očkovaní podľa predpisov a doteraz sme sa kvôli tomu natrápili... 😒

bambi2
28. feb 2011

@maggie2 super 🙂

janulkama
28. feb 2011

@maggie2 to máš teda šťastie,my sme také nemali a už nikdy ho zaočkovať nedám

bambi2
28. feb 2011

ty im vlastne iba nepasujes do systemu, keby nastali nejake komplikacie, ze by to hnisalo atd... kto by mal z toho najviac?? ty akurat same starosti, behanie po vysetreniach a neviem kade vsade a oni by si plnili vacky... o to im ide, o nic ine...

maggie2
28. feb 2011

@janulkama ani nejde o šťastie, rodila som zahraničí, a tam bcg je zakázaná

janulkama
28. feb 2011

@maggie2 tak to je super,fakt,tu na SR sme 100 rokov za opicami...

maggie2
28. feb 2011

@janulkama tak by som to nepovedala, že 100 rokov za opicami, pre výrobcov vakcín sú postkomunistické štáty so svojimi povinnými očkovaniami zlatou baňou, nemusia robiť ani reklamu ako na západe, 100 percentný odbyt im zabezpečí SK legislatíva

janulkama
28. feb 2011

@maggie2 ma to strašne vytáča,aby to niekde zakázali,lebo tá vakcína je nebezpečná a u nás ju propagujú,že je...

bambi2
28. feb 2011

@janulkama pokial sa najdu ludia ktori ockovat proti tbc chcu, preco by neockovali tie chudence deturence aj 2x... im je zdravie dietata ukradnute a to este vela ludi nepochopilo!!!!!!! a pokial to nepochopia, podla mna, ako povedal Dlhoneludsky, tak to nemienia menit...

maggie2
28. feb 2011

@janulkama ja viem, poznám tú problematiku, ide o to, že dobré príjmy to istým ľuďom zabezpečuje. Iní si na vakcinácii pestujú kariéru no proste je tam veľa podružných záujmov a verejnosť zatiaĺ nie je dosť zmobilizovaná aby jej hlas bol braný vážne. Veď vieš - večný problém : MY odborníci a VY laici, čo chcete, poslúchajte nás

janulkama
28. feb 2011

@bambi2 je to otrasné,keby sa tak tie matky zamysleli a troška aj študovali o očkovaní,čo vlastne dieťa dostáva...ja som ale na druhej strane bola tiež taká,že som verila lekárom.Vlastne očkovaný bol v 15.mesiacoch a teraz bude v 4 rokoch a to určite nedám!A to TBC nech si niekam pichnú,ja ho nedám,stačilo mi predchádzajúce očkovania...
@maggie2 presne ako si to napísala,my sme len hlúpi laici a mám držať v tomto hubu a krok...

bambi2
28. feb 2011

@janulkama esteze nie su vsetci padnuti na hlavu... nastastie... 😉