Amalgámová plomba a očkovanie. Poradíte?

lolusik
3. mar 2015

Ahojte, neviem kam tuto otazku zaradit, tak skusim tu. V tehotenstve som dostala amalganovu plombu. Maly sa narodil ok a teraz nas caka ockovanie. Chcem sa spytat, ci je tu mamicka, ktora dostala amalganovu plombu a dietatko zvladlo ockovanie v pohode. Zistovala som info uz neskoro a teraz sa bojim, ci maly nedostal daku davku ortute z plomby a do toho teraz ockovanie.... Vopred dakujem.

janosickazuzankova
3. mar 2015

nie Vase dieta nedostlao ziadnu davku ortute-nemusite sa obavat. kvalita tychto vyplni je niekde uplne inde ako pred vyse 100 rokmi ked sa zacli pouzivat....a aj pred 20 rokmi ked sa este rucne miesali......ortut by sa z materialu uvolnila len vysokou teplotou - napr. pri kremacii tela - rozhodnie nie pri piti teplych napojov a pod.......

katy2
3. mar 2015

netreba prehanat.... ved blombu ti davali do zuba.... ach, boze.... a zasa to ockovanie.... a odpoved na tvoju otazku - ano, mne blombovali zuby x-krat pocas tehu amalgamom a obe deti mam plne zaockovane a su tu, stastne a ZDRAVE - teda pardon, teraz su soplave, ale to hadam nebude z ockovania ani z mojej blomby 😀

zita19
3. mar 2015

Ziadna vakcina, ktorou sa na Slovensku ockuju male deti neobsahuje ortut, takze ziadne riziko otravy nehrozi. O ortuti v amalgámových plombách uz napisali dievcata predo mnou.