Ako je to s očkovaním detí v Anglicku?

cervenakova
10. nov 2011

Mile mamicky s manzelom aj s malickou chceme odist za pracou do anglicka 🙂 chceme ist na jar neviete nahodou ako to je potom s ockovanim ? Malej tak chcem najst samozrejme doktora ale na ockovania musim ist na slovensko ? Budem musiet potom za to tu platit ? Ako to je 😠 ? Ak by ste vedeli nejaké rady ohladom zivota s babatkom v uk ktore by nam pomohli bola by som velmi rada DAKUJEM 😉

aliza
17. nov 2011

@cervenakova Ahoj. Ked pridete do UK, zaregistrujete sa u GP (General Practitioner= obvodny lekar), podla miesta bydliska. Tam sa vas popytaju na ockovanie, ktore uz dcerka mala, popripade mozes doniest slovensku ockovaciu karticku a tu si potom prefotia a pre malu ti vystavia tzv. 'red book', kde sa budu zaznamenavat ockovania. ockovaci kalendar je velmi podobny slovenskemu, cize len budete pokracovat dalej podla UK kalendara a je to zadarmo. Ak planujete ist na dlhsie ako 6 mesiacov, mali by ste sa odhlasit zo slovenskej zdravotnej poistovne, nakolko nemozte byt poisteni v 2 krajinach EU. Tym, ze sa v UK zaregistrujete u GP, tym padom patrite pod UK poistenie, ktore sa ale neplati, preto vela Slovakov si mysli, ze sa nemusi doma odhlasit.
A co sa tyka zivota v UK s babatkom, neviem, co presne potrebujes poradit. nepisala si, ci ma manzel zabezpecenu robotu a ci mate vybavene byvanie alebo niekoho, kto vam pomoze, to su dost klucove veci, bez ktorych je zivot v UK velmi tazky.
kludne sa pytaj, cokolvek potrebujes vediet.

cervenakova
autor
20. nov 2011

@aliza DAKUJEM velmi moc ra radu a da sa to aj tak ze budem zaregistovana v GP a budem chodit na slovensko dat malu zaockovat ? A tu budene odhlaseny s poistovne .... bze ked ja neznasam taketo vselijake mozne papierovacky niekde povedia tak potom inde inak ide ma s toho uz porazit 😠... Manzel tam ma vybavenu robotu mamla tam mam krstneho tak prvy tyzden budeme byvat u neho a potom si najdeme nejake svoje naradsej by sme chceli ist ale robyt do rodiny myslim ze to by bolo najjednoduchsie s dietadom len trebab najst nejaku ustretovu rodinu 😒 ty tam uz zijes dlho ?

aliza
20. nov 2011

@cervenakova pozri, mozes sa zaregistrovat v UK a zaroven sa neodhlasit na SK, ale je to risk, ak na to pridu, budes platit pokutu. Ak sa tvoj muz neodhlasi z SK poistovne, tak bude musiet platit mesacne poistenie ako samoplatca a to je zbytocne, nie? Ono to prebieha tak, ze ked pridete do UK, najdete si GP, tam sa zaregistrujete, oni vam poslu zdravotnu karticku, na zaklade ktorej vas potom odhlasia na Sk. nie je to zlozite a ani vela papierovaciek netreba. A preco nechces dat ockovat v UK? je to fakt to iste, nemusis sa bat.
A tu pracu do rodiny si ako predstavujete? Ze by ste u nich aj byvali? a co by ste tam vlastne robili, aku pracu? pytam sa lebo som sa s niecim takym este nestretla, cize neviem, co mate na mysli.
Moj muz tu zije uz 7 rokov, ja s prestavkami 5, natrvalo vyse 3 rokov, ked dcera zacala chodit tu do skolky. Dovtedy som pendlovala medzi UK a SK. A nebolo by lepsie, ak by isiel najprv manzel? Zaciatky su velmi tazke pre jedneho cloveka, nieto pre rodinu s babatkom. Lebo aj robota nemusi vyjst, nemusia vam dat prenajom alebo vam to nebude stacit, najmy su tu strasne drahe, aj naklady spojene s byvanim...aby ste nechodili s babatkom po cudzich domoch a neprezivali. nechcem strasit, ale treba mat vsetko zabezpecene na 100%, len tak na blind a s babatkom urcite nie. Za tyzden u krstneho toho vela nevyriesite.

cervenakova
autor
23. nov 2011

@aliza Ahoj troska som bola dlhsie prec .. ano chceme ist do rodiny a najlepsie by bolo keby sme u nich aj byvali v cottage ja by som bola ako housekeeper a manzel by bol ako gardener manzel tam uz bol takto pracovat kedysi ... aha a to vlastne ked tam pojdeme tak ja uz nemam narok poberat odtialto rodicak vsak 😠 hmm viem ze to bude velmi tazke ale tu urcite nechceme ostat nic nas tu nedzri a budeme mat celkom dost penazi na vycestovanie tak dufam ze sa tam aj uchytime . Vy ste tam kde v UK ? Her rozmyslali sme najprv nad tym ze by isiel manzel ako prvy ale co on by mal pracu mal by ubytko a keby som tam prisla ja s malou tak musi znova vybavovat dalsie ubytko tak sme sa rozhodli ze to musime zvladnut vsetko hned spolu .

aliza
23. nov 2011

@cervenakova no s tou rodinou neviem neviem, este jedneho cloveka ano, ale celu rodinu? s babatkom ta isto nezoberu, aspon neviem o tom, ze by takto brali celu rodinu. ak aj ano, tak pochybujem, ze si takuto rodinu najdete za tyzden. ja vam to prajem, samozrejme, ale som realista a viem, ake to tu je. Moj muz tu bol tiez sam, rok a pol, byval vo firemnom byte, cize nemal ziadne naklady a vdaka tomu sa vypracoval tak, ze sa mame teraz dobre. Vymenit byvanie nie je problem, ak je praca a su peniaze. Treba aj ratat, ze dohodnuta praca nemusi vyjst. Ja nepoznam nikoho, komu by takato praca vysla, vacsinou to padne a potom sa nova hlada niekolko tyzdnov, mesiacov, peniaze sa minu a co vcul? Fakt nechcem strasit, nechap ma zle, ale poznam vela pripadov, ktori takto isli ako vy a nakoniec bolo vsetko inak, ako si predstavovali.

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v Anglicku UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...