Afta a očkovanie

11. jún 2024

Ahojte,

Strasne dlho sme odkladali MMR a teraz ked mame konecne buduci pondelok termin som nasla synovi malu aftu na pere :( nevie mi povedat ci sa kusol ci nie...odlozili by ste radsej?

Viem ze uz je tu jedna diskusia o aftach a ockovani ale to som si skor predstavila ze ich je viacero naraz pripadne sa opakuju, my sme predtym nikdy nemali a teraz ako naschval sa nam taka mini spravila...

thirstymonk
11. jún 2024

Ja by som to asi neriešil. Netreba za každú cenu hľadať dôvod, prečo odkladať očkovanie. My sme mali dceru komplet vysypanu, červena bola a doktorka povedala, že ona by zaočkovala. Tak sme zaočkovali a už dva roky žije odvtedy a už neni ani červena 🙂

autor
11. jún 2024

@thirstymonk tak super to moc potesilo ze neboli vedlajsie 🙏 a tiez to bola tato mmr? Ja by som to popravde tiez uz najradsej mala za sebou kym nedostaneme dake sople zas 😅

anavixy
11. jún 2024

Podla mna jedna afta nie je dovodom pre odklad ockovania. Podobna otazka tu:
https://www.sprievodcaockovanim.sk/otazky/moze-...

thirstymonk
11. jún 2024

Dcera mala 37,4 max. To bolo všetko. Ani neplakala.

sisa_s
11. jún 2024

Zalezi, ci je afta z podrazdenia mechanickeho, napr.zubnou kefkou, po zahryznuti...vacsinou to znamena oslabenu imunitu a vtedy by som ja nedavala zivu vakcinu...

autor
12. jún 2024

@anavixy dakujem 🙏 praveze ta otazka ma viac zneistila 😅 ale dnes si zavolam doktorke a poradim sa

autor
12. jún 2024

@sisa_s no on si teraz casto kuse do pery/jazyka ked sa sustredi, ale nevie mi sam povedat ci sa tam pokusal ci nie 😅