Zvýšená dávka lieku Euthyrox a snaha o otehotnenie

kika_332
13. júl 2021

Ahojte baby chcela by som sa spýtať či je tu niekto komu endokrinologicka zvýšila dávku euthyroxu a otehotnela.kedze sa nám dlhšie nedarí a zverila som sa endokrinologicke a ona mi dala práve zvyšenu dávku z mojich 50 na 75 vraj by ma to mohlo lepšie pripraviť štítnu žľazu aj na už možné tehotenstvo

euka210
13. júl 2021

neporadim, ale svagrina co ho berie, tak pocas tehu jej boli davky upravovane, lebo hormonalne je to velka zmena pre telo

matus7030
13. júl 2021

@kika_332 ja som mala zvýšené tiež z 50 na 75. Beriem ho už asi 11 rokov. Tú vyššiu davku rok, ale zatiaľ nie sok tehotná. Aj keď mám za sebou 3 biochemické tehotenstvá.

janickacrazy
13. júl 2021

@kika_332 kamoška nemohla otehotnieť, potom jej zistili problém so štítnou žľazou, dr. jej povedala, že najskôr sa jej musia upraviť hladiny hormónov, že potom otehotnie, trvalo to skoro 2 roky u nej

weronika2306
13. júl 2021

Mne moja endokrinologicka zvýšila dávku zo 100 na 112 až keď som jej oznámila tehotenstvo ,a to beriem celé tehotenstvo,na kontrolu mám ísť až tri mesiace po pôrode tak uvidíme potom ako ďalej

kika_332
autor
13. júl 2021

@euka210 áno to viem len ma skôr zaujímalo či má niekto skúsenosť že po zvýšení sa im podarilo otehotnieť

zubna_kefka25
13. júl 2021

@kika_332 ja síce užívam v pracovné dni L-thyroxin 50 a cez víkendy 75. V 1. tehotenstve po mesiaci sa podarilo otehotniet a teraz pri snahe o druhe dieta sa nam nedari....

kika_332
autor
13. júl 2021

@matus7030 to ma mrzí snáď sa to čoskoro podarí držím palce ja som brala do teraz 50 lebo výsledky boli v poriadku ale navýšila mi priamo preto lebo niektorým ženám to pomohlo otehotnieť tak preto sa pýtam či niekto nemá skusenosť

kika_332
autor
13. júl 2021

@janickacrazy áno ja som už dlho liečená a výsledky sú ako majú s liečbou byť len mi to zvýšila že by to mohlo pomôcť k otehotneniu tak asi nič iné nezostáva len čakať a dúfať

kika_332
autor
13. júl 2021

@zubna_kefka25 to má mrzí ale držím palce aby sa podarilo aj druhé vytúžené dieťatko a ja budem dúfať s mojou momentálne 75kou

ivinkapink
13. júl 2021

ahojte, mne sa tiez nedarilo otehotniet, tak mi dr. upravila davku euthyroxu...ale teda neviem ci sa nam to podarilo preto alebo z ineho dovodu /muzovi zas dr. vysadila ine lieky ktore tomu mohli branit/ ale je mozne ze pomohlo oboje....tak vam drzim palce dievcata ❤

kika_332
autor
13. júl 2021

@ivinkapink tak budem tajne dúfať že euthyrox mi zaberie 😁 ďakujem ♥️

sonetta
13. júl 2021

Ja beriem 150 a 2x do týždňa 175. Prvé dieťa s exom nám trvalo splodiť 3r,vtrdy neuším, aké som brala.toto dieťa, čo mám s novým partnerom sme spravili ani poriadne nevieme ako. Teda vieme, ale mimo mojich vyratanych plodnych dní. Medzi dcérami mam rozdiel 8,5r. Takže neviem, ci pomohlo zvýšenie dávky. Ú nás bol problém ak u exa. Pomalé a zdegenerovane spermie

ervenka
13. júl 2021

@kika_332 ide o to, ze hladina TSH pri aktivnom snazeni/ tehotenstve by mala byt okolo 2,0 resp. 2,5. Nepises ake mas hodnoty.. "len tak" zvysit davku hormonov moze byt aj kontraproduktivne. Treba dat pozor, aby SZ neprebehla do hyperaktivity.

kika_332
autor
13. júl 2021

@ervenka moje TSH je 3,27 🤷

ervenka
13. júl 2021

@kika_332 pre cloveka, resp. zenu, ktora sa nesnazi otehotniet je to ok. ALE v momente, ked sa zacina so snazenim, treba tsh max ako som pisala. Mimochodom, je velmi pavdepodobne, ze pocas tehu sa este bude upravovat davka liekov...

ervenka
13. júl 2021

@kika_332 este dodam- netreba sa so zvysovanim davky ponahlat. Treba aby si telo zvyklo na novu hladinu v tabletkach. Zvysovat/kotrolovat po kazdych 6t. Zvysovanie +25% z predchadzajucej davky.

valentina87
17. júl 2021

@kika_332 ahoj, ja som mala vo Feb po druhom MA TSH cez 6, po 3 mesiacoch s Euthyroxom 50 sa mi to upravilo na 2,6. Endokrinologicka mi tiez odporucila zvysit davku na 75 uz pri aktivnom snazeni. To som zacala brat uz v maji, a v juni bola posledna MS 🎉🙏 mne teda zabralo hned 🙏

rebecca999
28. aug 2022

Ahojte iba pridam moju skúsenosť. Pred otehotnením pred 3,5 rokom mi robili endo odbery a síce som mala TSH niečo vyše 3 ale nič mi nedali aj keď vedeli že sa snažíme. Otehotnela som a v 7tt mi robili odbery zas to som mala TSH 5,7 tak mi nasadili 50 tku euthyrox denne a ďalej to nikto nejak neriešil až v 7 mesiaci mám papier z ďalšieho odberu kde som mala 5,1 a s tým som aj odrodila. Nikto sa neunúval mi to nejak menit. Potom bola korona a po porode som nejak pomaly začala sama od seba tie lieky vysádzať. Viem hlúposť ale vyčerpaná z maleho a vsade prísne opatrenia tak som nebola na poporodnej kontrole. No a tu som znova snaziac sa o ďalšie dieťa už nejakú tu dobu. Úplne som zabudla na TSH až v centre mi urobili hormonálny profil kde zistili TSH 11,1… Takze čakám na endo čo mi nasadia. Každopádne som celkom sokovana lebo nemám žiadne priznaky. Som naopak chuda bez žiadneho evidenčného ukazovateľa že by som mohla mat zlu stitnu. Cyklus pravidelný, ovulujem, všetko ako hodinky. Inak ostatne parametre boli vždy dobre aj v tehu aj pred. T4 aj glukóza dobrá a vyzerá že aj teraz. Držte palce snáď toto niekomu nejako pomôže aby sa nezľakol že hneď potratí keď je trosku hodnota zvýšená. Aj keď to treba mat na poriadku a treba sa tomu venovať! Drzim palce🙌🏼

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre