Zrasty a snaha o tehotenstvo

mysicka238
11. aug 2024

Ahoj dievčatá tento mesiac je to už rok čo sa s manželom snažíme. Pred 3 rokmi mi vyberali slepé črevo a pri predvčerajšom vyšetrení mi dr povedal, že mám všetko v poriadku, ale silné bolesti pri ms a pod. a problém s týmto môžu spôsobovať zrasty a jediná cesta je ísť znova na laparoskop. ale v utorok mi má ešte robiť nejaké odbery a testy. chcela by som sa opýtať podarilo sa nejakej z vás vďaka nejakým liekom/doplnkom otehotnieť? Čítala som, že indonal vraj pomáha zbaviť sa zrastov má niektorá skúsenosti? Alebo je naozaj jediná možnosť ísť znova pod nože?🙁 A ak aj áno ako dlho trvalo kým Vás objednali? Poprípade ako dlho po zákroku sa Vám podarilo?

trgypadl
11. aug 2024

@mysicka238 ahoj a manzel asoboval nejake vysetrenia?Tebe bola sledovana ovulacia uzv?

trgypadl
11. aug 2024

Hned by som to nesilila do lps,zas dalsi vykon

anjelicek26
11. aug 2024

Ja som otehu po 1,5 roku snazenia a teda az po laparke (3 mesiace po)... ale oni toho robili viac, davali prec zrasty (po slepaku, dobre vyse hodiny), narovnavali vajcovod, prirasteny bol aj jeden vajecnik, ze ho ani na sone nezobrazovalo, robili priechodnost vajcovodov a screening maternice... ja nevidim dovod sa laparke vyhybat, do tyzdna si fit, jazvicky uplne male, na sone vidis len zlomok toho, co sa tam skutocne deje. mne nasli treti vajecnik, chirurg bol nadseny 🙈

mysicka238
autor
11. aug 2024

Áno práve to, manžel bol a údajne všetko v poriadku tak sme aspoň uživali výživové doplnky a stále nepomáhalo. Moja gynekologička išla do dôchodku tak som musela zmeniť a druhý doktor mi teraz hovoril ako síce nič nevidí na sone ale že podľa neho je to toto len je to hrozne tenké tak to na sone neukázalo pretože už po tej operácii som mala stále veľké bolesti ale chirurgovia sa vyjadrili, že z ich strany hotovo a len gyn. mi hovorila, že mi ostala v bruchu tekutina po operácii a je šance, že mi to začne zapchávať pravý vajíčkovod. Našťastie sa to nestalo vaječníky aj všetko mám v poriadku len že po zákroku sú vraj zrasty tam a to bráni😢 aj že je šanca že aj keď odstránia tak sa urobia znova keďže to bude znova zásah do brucha preto zme či nie je náhodou aj iný spôsob

mysicka238
autor
11. aug 2024

@anjelicek26 teba za aký čas objednali na laparku po tom, čo zistili, že toto je problém tam?

mysicka238
autor
11. aug 2024

@trgypadl pokiaľ je iná cesta kľudne sa ňou vydám ale neviem či sa dá spoľahnúť na tie tabletky

anjelicek26
11. aug 2024

@mysicka238 ano zrasty sa spravia s velkou pravdepodobnostou nejake nove zase, ale nie hned... mne odstranovali pred 8 rokmi a potom teda teraz zasa... "citila" som neprijemne ovulaciu asi dva tri roky... laparku ja neviem do mesiaca vratane predoperacnych vysetreni? Ale my sme v Nemecku, nebol problem s terminom OP uplne ziaden v nasej nemocnici...

mysicka238
autor
11. aug 2024

@anjelicek26 no tak nejak mi to zacalo ze hrozne bolesti pri ms, po par mesiacoch to preslo uz aj na ovulaciu a posledne tyzdne uz mam strasne krce v podbrusku aj po pohlavnom styku 🙁 ale ze skusi zniva este nejake testy kde sa ukaze za 2-4 tyzdne ci je aj tam vsetko v poriadku a potom ze by ma vypisal na toto lebo ma desilo ze co ak by sa tie zrasty urobili hned po a bolo by to cele zbytocne tak si mi dala nadej

anjelicek26
11. aug 2024

@mysicka238 moj lekar vravel, ze to trva roky a ani sa nemusi spravit zasa... ale teda ja som ich tam vraj mala viac ako dost novych no :( Som rada, ze s tym moc nespekulovali a raz dva odporucili, kedze ten vajecnik slo strasne tazko zobrazit, ze to bude niekde prirastene a pravdu mali... ja som bola do dvoch dni fit, vobec nemozem nic zleho na ten zakrok povedat... ale jasne kazda zena inak znasa narkozu.

trgypadl
11. aug 2024

@mysicka238 ake tabletky mas na mysli?ja som myslela najprv odsledovanie ovulacie uzv

mysicka238
autor
11. aug 2024

@trgypadl ten indonal som citala ze je dobry nato tak ci nahodou nema dakto skusenosti ci to len nevychvaluju reklamy

bety19
12. aug 2024

Ja mám vzrasty ..tiez chcel riesit laparku po roku.... do toho mi nerastla sliznica.... v jedla som 4 mesiace ecko, dcko, a kvapky gynex + pila alchemilku do ovulky.. v novembri bolo biochemicke, potom som uz neuzivala nic.... a teraz ked nastupujem do novej prace 1.9. tak to vyslo takto..vzdy to pride ked to najmenej cakas

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre