Ženy po zdravotných problémoch, ktoré začínajú snažilkovať

lulu939075
19. okt 2012

Ahoj hladám ženy s približne rovnakým osudom ako som mala ja. Najprv som začala s menštruáciou raz za tri mesiace, potom anovuláciou sposobenou nedostatkom progesteronu. 4x po sebe som musela isť na vyvolanie MS aby aspon prišla ☹ Najprv duphaston 3 mesiace, nepomohol teraz už druhý krát clostilbegyt konečne zaberá a začínaju sa mi tvoriť folikuly 😀 Tiež konečne prvý krát prišla mrcha načas a sama 😀 Dnes som bola u DR. a mám 14DC a jeden folikul mám 13mm druhý 9mm, vie mi niekto vysvetliť čo to znamená. Doktor hovorí že to je velmi pozitívne, lebo v utorok som mala 10 a 6mm, Na dalšie vyšetrenie idem zase v pondelok, ale budeme sa cez víkend snažiť keby náhodou sa nejaké to vajíčko uvolnilo 😵

miss_stanya
19. okt 2012

@lulu939075 to je dobra sprava, ze mas foliky, to znamena ze v dalsich dnoch sa uvolnia 🙂 ono staci ked je folik min 16mm t.j o nejake dva dni snazilkujte a mozno to vyjde....

leamax
19. okt 2012

@lulu939075 tak prajem uspesny snazilkovsky vikendik, nech sa podari, si na najlepsej ceste 😵

lulu939075
autor
19. okt 2012

Dakujem ženy 🙂 dúfam že tento krát sa to už podarí manžel od novembra nastupuje do novej práce a otázne je kde všade bude chodiť. Na zaučenie po celom Slovensku aj Česku potom niekde na Slovensku otazne kde môže aj na východe tak potom to už bude tažko zladiť snažilkovanie a plodné dni 😒

leamax
19. okt 2012

@lulu939075 no to ano, to poznam. ale ak sa ti podari, tak sa snaz na to tento vikend nemysliet, uzivaj si pekne chvile s manzelom 😉

lulu939075
autor
19. okt 2012

Ano ano presne to je to najtazsie a myslým že nie som jediná. Ale už sa snažíme vyše roka takže už to tak neberiem ako predtým vlastne už mi to je jedno či áno a či nie. Našla som si prácu pri ktorej by som nemohla byť tehotná - košička koní a jazdkyna takže ak sa to teraz nepodarí tak mám aspon skvelú robotu ktorá ma baví a naplna 😉

leamax
19. okt 2012

@lulu939075 tak to je super, to je dobre. kazdopadne drzim palce 🙂

domenyova
30. okt 2012

ahojte! potrebujem poradit, mam sestru 23 rocnu a uz 2 roky sa pokusaju mat babatko ale saim to vobec nedari. Sestre bola vlani operovana pretoze mala upchate vajickovody aspon mysli nieco take mala... ano po tabletkach aa pomoci lekara sa im to nepodarilo...tak sa dali na umele oplodnenie to sa im vsak podarilo na 2 x ale bolo to mimomaternicove tak je ho lekari zobrali....aj tak sa nadalej snazia no bez vysledku..lekar jej dal clostobegit a duphaston bere ale stale nic uz su ztoho cely zniceny..da sa zistit ci mozu mat spolu dieta ale asi ano ak sa im to po umelo oplodneny podarilo a co by mali este skusit? ak nieco viete poradte prosim dakujem

lulu939075
autor
31. okt 2012

@domenyova Ahoj ja mam tiez clostyl ale chodim stale na pozorovanie ako účinkuje. Chodí tvoja sestra na kontrolný ultrazvuk? Ja som išla prvý krát na 10-11 den aby mi Dr. skontroloval či za začínaju tvoriť folikuly. Síce sa tvorili ale rástli veľmi pomaly takže som chodila na ultrazvuk každé dva tri dni.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre