Zastavuje Duphaston ovuláciu?

bubi1121
11. aug 2014

Ahojte. Pred pol rokom som mala problemy s menstruaciou..krvacala som v kuse 3 mesiace. Bola som aj na endokrinologii,vsetky krvne testy mam v poriadku.aj hormony.akurat testosteron som mala 3,27..bol nad normou ale povedali ze to nieje take vysoke..krvacanie mi bolo zastavene Norethisteronom a Pambou..hned po dobrati liekov som dostala ms, potom o 36 dni dalsiu..zacala som brat Duphaston a teraz som dostala na 30 DC menstruaciu...s priatelom sa aj snazime,no viaceri pisali ze Duphaston ovulaciu zastavuje...lieky berem od 16DC 1 tabletku rano a jednu vecer po dobu 10 dni..ovulaciu odsledovanu nemam,moze liek uplne zastavit ovulaciu? :(

bosoriak
11. aug 2014

Odporucam konzultovat taketo veci radsej s gynekologom. Tu ti niekto napise na zaklade nejakeho svojho laickeho odhadu nejaky anonymny nazor a ten predsa nemozes povazovat za smerodajny. 🙂

Drzim palce, nech sa vam zadari.

lenz
11. aug 2014

Urcite nemoze ja to berem tak isto to mi predpisala gynda lebo som jej povedala ze chceme mimi ono to pomaha aj na uprawu cyklu ....

janderka
11. aug 2014

je tu o tom vela diskusii, jedny tvrdia ze duphaston sa ma brat az po ovulacii, kvoli tomu ze ju hormon progesteron moze zablokovat, ini zase tvrdia, ze ovulaciu urcite neblokuju, pretoze vajicko je uz v tom case dozrete. Takze najlepsie je poradit sa so svojim lekarom.

katarina1984
11. aug 2014

Duphaston v ziadnom pripadne nezastavuje ovulaciu...ja som mala dost nepravidelnu a kedze sme sa snazili o babo a antika v ziadnom pripade dal mi gyndos toto

ivec16
11. aug 2014

suhlasim s janderka, a tiez to mam tak nastudovane, ze duphaston treba zacat brat az po ovulacii 🙂... ale najlepsie sa poradit s lekarom

kadan
11. aug 2014

bubi1121
pochybujem že zastavuje ovu.
ja som mala problém s prolaktínom- je to hormón ktorý je vysoký keď si tehu- ja som nebola
ms som skoro nemala, doktor mi predpísal parlodel na zníženie prolaktínu a zároveň mi dal clostilbegyt , ktorý som brala na dozrievanie vajíčka- čiže na možnosť ovu
a brala som aj duphaston aj počas tehu aby sa mi tvorila stielka- celkovo podporuje maternicu
a zadarilo sa po dlhšej dobe
takže pochybujem že by doktor dal 1 liek na ovu a druhý na jej potlačenie 😉
skús sa popýtať na clostilbegyt a nech ti urobí folikulometriu / to je v podstate ultrazvuk kde pozrie dozrievanie folikulov, ak budú mať určitý rozmer blíži sa ovu- ten rozmer si už ale presne nepamätám 😉

ematko29
12. aug 2014

Kludne sa môže stať,že kedže maš mierne zvýšený testosteron,ovuláciu aniá nemáš.tým pádom ani ti ju duphaston nezastaví a je len na kozmetickú upravu krvácania.Najskôr to tak bude.rozmýšlala by som skôr nad znížením testosteronu.skús sa pozhovárať s lekárom,že sa chceš otehotnieť,lebo duphastonom sa budeš zaoberať aj pol roka kým lekár nezistí,že nepomáha.No je to na dlho :(

erka2014
13. aug 2014

ahoj, určite nezastavuje ovu, tiež som ho uživala pri snaženi sa o babatko na upravu cyklu..takže prave naopak 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre