Zaplatený otec na oplodnenie

22. apr 2021

Ahojte. Existuje taka moznost ze by som zaplatila nejakemu (peknemu) muzovi za oplodnenie, nikdy nic s nim nechcela mat, iba dieta, a na papieroch by som bola single matka a otec akoze neznamy? Ide o tom ze sa mi nedari vo vztahoch, mam uz aj svoj vek kedy by sa patrilo mat dieta a s chlapmi si velmi nerozumiem, co sa tyka mimo sexu. Tak rozmyslam,ze radsej takuto cestu ako zas cakat, byt vo vztahu a potom nic. Takto mam iste aspon vlastne dieta. Znie to divne, ale uz som unavena z toho. Pracu mam dobru, stabilnu, som zabezpecena. Co si o tom myslite?

nafka0483
22. apr 2021

Existuje akakolvek moznost ak s nou udete obaja suhlasit. Lenze pravne to osetrit nevies a ak on bude vediet, ze to bude jeho dieta, tak moze sa ti do niekolkych rokov ozvat a riesit otcovstvo.

Moralna stranka je druha vec, ale pocula som o pripadoch, ked zena muzovi nepovedala pravy zamer - nasla si nejakeho na diskoteke alebo niekde a vyspala sa s nim s tym, ze akoze berie antikoncepciu, on o nicom netusil a ona dufala ze ostane tehotna (tak si to nacasovala). On to bral ako jednorazovku s neznamou, ona akoze rovnako, ale popritom otehotnela. S nim sa uz nikdy nestretla, cize on ani netusi, ze ma dieta. A ona vsade uviedla, ze otec je neznamy.

ivkazba
22. apr 2021

Samozrejme, že existuje možnosť otehotnieť s kýmkoľvek, kto je s tebou ochotný mať sex. Avšak, ak chlap bude vedieť, že má dieťa, vždy sa v budúcnosti môže rozhodnúť, že chce byť otec a s dieťaťom sa stretávať. To, že nebude v rodnom liste nič neznamená, vždy môže požiadať o určenie otcovstva, čo mu každý súd umožní a potom bude mať nárok sa s dieťaťom stretávať, keďže bude mať rodičovské práva. Čiže treba brať do úvahy aj tento aspekt.

21oktober
22. apr 2021

Myslím že každé dieťa by malo mať otca a malo by ho poznať. A malo by mať nárok na obidvoch rodičov. Ty mu ju už vopred berieš.

ivkazba
22. apr 2021

@nafka0483 súhlasím s tou morálkou. Ja poznám 2 také ženy, ktoré majú deti z cielených jednorázoviek, kde ani chlap nevie, že má dieťa. Úprimne, neviem si to predstaviť. Nemyslím jednorázovku, ale to morálne hľadisko. A neviem, čo by som dieťaťu povedala... neviem, ako sa tvoj otec volá, lebo to bol jednorázový šuch na party? Ale keď to niekomu neškrie svedomie, tak aj toto je cesta.

malia18
22. apr 2021

Nech ťa vôbec nezaujíma čo si kto o tom myslí. Je to len tvoj život a ostatní majú to najmenšie právo ti do toho hovoriť. Prečo by si nemohla mať dieťa pokiaľ si zabezpečená a vieš sa postarať prečo nie. A možno ti ten pravý vzťah príde keď už budeš s dieťaťom nikdy nevieš. Každopádne prečo nie len neviem či to bude také jednoduché niekoho takého nájsť predsalen chlapi sa boja záväzkova a tým súvisí to že sa môže báť že po rokoch si budeš na niečo nárokovať. Ale ak máš možnosť prečo nie. Kopec mladých tínedžeriek žijúcich s rodičmi ešte majú deti žiadny stabilný vzťah ani financie partner odíde je kopec takých situácí a zároveň nemáš istotu ani keby si vo vzťahu že s tým človekom tu rodinu tvoriť budeš že neodíde atď... a niekedy je lepšie samým dvom než žiť s debilom 👐🤔

tncka
22. apr 2021

Ries to nahodnym sexom,on nebude vediet kto si,co si,ani ako dopadla spolocna noc a mas pokoj. A este aj usetris prachy.

nafka0483
22. apr 2021

Ale inak... jeden cas aj tu na MK "uradoval" nejaky panko, ktory ponukal zenam, ze ich oplodni. Na pokeci je takych plno, takze staci hladat a najdu sa taki, co si za to nechaju zaplatit, aj taki, ktori to aju ako nejaku uchylku a teda im staci tato forma uspokojenia a ani platit im nemusis.

evamea
22. apr 2021

@tncka Náhodne dostať syfilis alebo HIV by som naozaj nechcela.. Ale je to možnosť, len riskantná.

julliska
22. apr 2021

nieeee, takito "prietrtnici" vacsinou nosia so sebou kadejake pohlavne pliagy.. ved sa daj oplodnit umelo, tam je darca spermii aj zdravotne zdokumentovany atd..

malia18
22. apr 2021

Áno morálne hľadisko nie je to moc morálne keďže ja by som chcela dieťa splodené z lásky a nie takto. Lenže nech je to akokoľvek dieťa je vždy dar. Je kopu takých ktorí by radšej otca nepoznali... alebo otec odíde od rodiny a prestane sa o deti zaujímať môjho priateľa otec bol presne tento prípad čiže ozaj sa spoliehať na chlapa a že budete rodina atď nemôžeš. A veľa z nich sú takí otcovia že nestoja ani za zmienku. Ak mu vieš poskytnúť všetko nevidím dôvod. Ono každá z nás by to chápala úplne inak keby máme smolu na partnerov biologické hodiny by už tikali a túžba po dieťati atď... Úplne inak by hovorili. Každý vie aké to je túžiť mať bábo a keď sa nedarí koľko robí psychika a ako dokáže lomcovať túžba po dieťati s celým človekom. Takže hľaď len na seba a svoje potreby a potreby dieťaťa. Vieš príde večer a moralistky si ľahnú do postele k mužom predtým porozprávajú rozprávku deťom a idú spať s pocitom že majú rodinu a niekam patria. Takže daj fakt na seba aby si raz neobanovala že si možno urobila dobre lebo ostatní to považujú za dobre ale budeš do konca života sama alebo nešťastná tým som nechcela nikoho uraziť ani sa dotknúť samozrejme je to len môj pohľad a ten váš vám neberiem🙏🙏🙏

21oktober
22. apr 2021

@malia18 ja mám iný pohľad na to. Ja si myslím že by sa malo dbať predovšetkým na potreby dieťaťa a na jeho práva a jedno z nich je aj poznať svoje biologické korene. Nech je otec aký je , hoc aj nezapísaný v rodnom liste, má byť známy matke a aj tomu dieťaťu . Moja sestra má dieťa a ani nevie s kým , tak viem že to nie je pre to dievčatko nič moc . A také že dieťa otca nepotrebuje, potrebuje . Každé ho potrebuje, ale tu sa už vopred vymazáva z jeho života a hľadí sa na potreby matky aby nebola sama.

nikca_123
22. apr 2021

Poznam viac takych zien, co boli v situacii podobnej ako mas ty, a vyriesili to tak, ze nehladali zavazok, vztah, co takym dobrevyzerajucim muzom s peniazmi max.vyhovovalo, dohodli sa cisto na sex. pomere, kde povedali ze beru horm.antikoncepciu, chlapi verili, a ostali tehotne a potom sa vytratili a su spokojne mamicky.
Jedna otehotnela po prvom mesiaci, a dve cca po roku takehoto "vztahu". Moralne-Nemoralne, ja to neodsudzujem, kazdy si je sam strojcom svojho stastia.

charaka
22. apr 2021

Mozno by bolo lepsie urobit to mimo krajinu... Praha, Vieden, mozno dalej. Najst si niekoho na zoznamke, trochu sa otukat... uzit si pekny sex pocas predlzeneho vikendu (a plodnych dni)... Neries nikoho, je to tvoj zivot... Ak mas okolo seba rodinu, dobrych kamaratov, smelo do toho. Dietatko je dar. Drzim palce.

pimpulka
22. apr 2021

sprostredkovane viem o jednej single zene, ktora chodila do Ruska sa dat sukromne na klinike oplodnit, neviem kolko to sice stoji ale asi ne nemožná suma, jedno ale viem ze v baliku su 3 cykly oplodnenia, ak ani treti nevyjde, a žena neostane tehotna, rusi vratia 80% zaplatenej sumy...mimochodom v balíku je aj kompletne vysetrenie a pripadne vyliecenie. Ta zena mala prve oplodnenie ktore nevyslo, rusi zdiagnostikovali dovod, nasadili liecbu aj maly zakrok, druhe oplodnenie vyslo a v maji porodila syna. Nemusela pobudnut dlhy cas v rusku, kvazi ambulantne dochadzala, letela z Madarska (madarka to je).Presne jej vek neviem, ale urcite 45+

heleninamama
22. apr 2021

Bez ohľadu na morálku: Ženy, to by
Vám fakt nevadilo mať decko od hocikoho? Veď bude mať polovicu z jeho genetickej výbavy, výzoru, intelektu? Veď sa naň budete pozerať celý život.
Osobne som za celý svoj život stretla až dvoch chlapov, od ktorých by som dieťa chcela (mám ich s tým druhým), pri ostatných som vždy našla závažný nedostatok, prečo nie. 😘Pri predstave mať dieťa s hocikým mi je nevoľno. 🤮 A ešte takto získané dieťa nazývať darom...

lelluska
22. apr 2021

Za toto sa tu asi nikto so mnou už kamarátiť nebude..zial nepomôžem si. Fórum by sa malo z modrého premenovať na “Morálny koník”. Autorku príspevku by som chcela podporiť. Pretože po dieťatku môže prísť do života aj fajn chlap, ktorý vás zahrnie láskou oboch❤️

neznamy1987
22. apr 2021

kde sa môžem prihlásiť? 😀

elizabet173
22. apr 2021

do toho by som určite nešla. Ak by ten muž aj súhlasil, môže sa po narodení dieťaťa domáhať svojich práv. Okrem toho, že je pekný, neznamená, že sa v jeho rodine nevyskytla napr. dedičná choroba. Poznám ženu, ktorá sa veľmi sklamala v mužovi a nechcela už o ďalšom ani počuť, ale pred 40. jej začali tykať biologické hodiny, tak mala dieťa s mužom, ktorý doteraz netuší, že je otcom. Ale ja by som to tomu dieťaťu vedome nikdy neurobila.

elizabet173
22. apr 2021
sara07
22. apr 2021

tak su muži gigolo to máš že by si nemala nič chytit, zaplatíš za sex ale čo sa tyka papierov nikdy nevieš kedy si spomenie že chce byt otcom
jedine že mu to proste nepovedat , ist niekde do iného daleko mesta,

dadis
22. apr 2021

Ja by som neodopierala ziadnemu dietatu otca. Nkdy nenahradis oboch rodicov. Zazemie, starostlivost das, ale to, ze dietatko bude vyrastat v milujucej rodine je najviac, co mu mozes pre zivot dat. Musi to byt aj pre matku velmi tazke, vychovavat sama. Bude ti chybat taky ten pocit spoluunavy a spolupatricnosti.a zdielanie kazdeho pokroku s otcom tvojho dietata. Ano, toto vsetko hovorim ako skoro rozvedena zena (a teda aj ja mam uz nejake negativne skusenosti s muzmi sa sebou). Jednoducho stretnut niekoho, kto po detoch tuzi rovnako ako ty je nad vsetko, aj ked to mozno nevydrzi navzdy, ako u mna. Ale tie roky, kym sme boli este rodina, to mojim detom uz nikto nevezme. Kolko mas rokov? V dnesnych casoch je mozne v pohode prvy krat rodit aj po 40. Ja mam 40 a citim sa po zdravotnej stranke skvelo. Ano, je tam vyssie riziko, ale teraz su take vcasne diagnosticke sposoby. Poznam vela muzov,co tuzia po rodine, neskusis skor nejaku terapiu, ze preco ti nevychadzaju vztahy? Ci nejdes vo vztahoch prilis po povrchu pri vybere (vzhlad, zabezpecie) a pritom ti unikaju z pozornosti uzasni muzi?

oli18
22. apr 2021

Je tu dnes tema, kde kamaratke s vyhodami chce
klient spravit dieta. Ona to odmieta. Mozno by ti mojhla dat na neho kontakt.

21oktober
22. apr 2021

Tak potom čo tu čítam , daj si urobiť dieťa a vypar sa , ani sa nečudujem tým mužom že sa boja žien ako čert kríža . Zistiť po rokoch že mám dieťa a mám naň platiť alimenty , lebo mama je v ťažkej situácii, je fakt skvelé .

anita6666
22. apr 2021
trema
22. apr 2021

@21oktober tak ked chlap nechce dieta, tiez moze pouzivat ochranu, nie? hlavne pri jednorazovkach

neznamy1987
22. apr 2021

ak by všetko prebiehalo anonymne, tak to by fakt musela byť veľká náhoda, priam nemožná, aby sa dvaja ľudia opäť náhodne stretli ...len samozrejme nesmú byť z toho istého mesta, dediny 🙂

didi2102
22. apr 2021

Centrum asistovanej reprodukcie,vyberieš si spermie muža podľa tvojich poziadaviek

autor
22. apr 2021

Nie s hocikym z pokecu preboha 🙈 na take ani nechodim. To by som sa bala ci by som nieco nechytila este nahodne, a intelektualnu vybavu tam asi tazko najdem. Skor sa jedna o jedneho znameho alebo jedneho blizkeho kamarata. Nechcem sa nahodne s muzom vyspat a uz vobec nie taky co ma z toho uchylku.

sisa_s
22. apr 2021

A myslis, ze on do toho pojde, ked nema istotu, ze tebe o par rokov neprepne a nebudes ziadat vyzivne od neho? Aj ked mu teraz naslubujes hory doly, ze nic od neho nechces, len spermie

autor
22. apr 2021

@lelluska dakujem za podporu ❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre